TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Michalczewski kupuje Autosany! Umowa na 28 SanCity 12LF
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.12.2017 18:19:24 29 komentarzy
fot. Michalczewski

Dziś, 7 grudnia Autosan podpisał umowę ze zwycięzcą radomskiego przetargu na obsługę kilku linii autobusowych. Michalczewski postawił na nową markę. Przewoźnik zamówił 28 sztuk SanCity 12LF. Autobusy z Sanoka w sierpniu przyszłego roku zadebiutują na radomskich ulicach.

O tym, że radomska firma kupi 28 nowych autobusów wyprodukowanych w Polsce pisaliśmy 10 dni temu. To efekt podpisania w 27 listopada umowy na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w sieci zarządzanej przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu. O tym kontrakcie pisaliśmy na InfoBusie tutaj.

"Postawiliśmy na nowoczesną technologię Euro 6 w autobusach miejskich Autosan dla naszego miasta. Zdecydowaliśmy się na polską rodzimą markę, czego ukoronowaniem jest dzisiejszy kontrakt." - powiedziała Aleksandra Michalczewska-Kucharska, prezes spółki Michalczewski.

O tym, czego miasto wymagało od nowych autobusów, które w przyszłym roku pojawią się w Radomiu pisaliśmy tutaj. Będzie to więc standard, którego pasażerowie obecnie oczekują. SanCity 12 LF dla Radomia będą więc wyposażone w klimatyzację, monitoring, systemy informacji pasażerskiej (wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, monitor LCD 23" i zapowiedzi głosowe) oraz system Radomskiej Karty Miejskiej. Autobusy pomalowane będą zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi miasta dla operatorów świadczących dla niego usługi przewozowe.

Radomskie "bociany" umożliwią podróż przynajmniej 90 pasażerom, w tym nie mniej niż 25 na miejscach siedzących. Z oczywistych względów na razie tajemnicą jest dokładna konfiguracja wnętrza. Wejście na pokład będzie możliwe dzięki trzem drzwiom w układzie 2-2-2. Autosan wykorzysta stosowany przez siebie od lat system firm Rawag z Rawicza oraz niemieckiej BODE.

Czas na technikę. Układ jezdny będzie oparty na osiach ZF. Przednia to niezależna typu RL82EC. Jako napędowa wykorzystany będzie portalowy most AV132/80. Za jednostkę napędową posłuży Cummins ISB6.7E6 280B. To niespełna siedmiolitrowy silnik o mocy 204 kW i 1082 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zostanie on zblokowany z automatyczną skrzynią biegów Voith Diwa 6.

"Autosan przekonał nas do siebie profesjonalnym podejściem, które przejawia się przede wszystkim zrealizowaniem wszystkich potrzeb przewoźnika oraz wymogów kontraktu. Sanocki producent uwzględnił wszystkie nasze uwagi i mogę śmiało powiedzieć, że autobusy SanCity 12LF dla Radomia będą dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Siła tkwi w precyzji i wzajemnym zaufaniu. Myślę, że za osiem miesięcy mieszkańcy Radomia to docenią." – podsumowała Aleksandra Michalczewska-Kucharska.

Autosany zostaną dostarczone radomskiej spółce na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku. Będą one włączane do eksploatacji w trzech transzach. Pierwsze cztery "bociany" wyjadą na ulice Radomia 1 sierpnia 2018 r.

Podpisany dziś kontrakt jest ważny dla każdej ze stron. Dla Autosana to już kolejne zamówienie od momentu wyjścia na prostą od pierwszoligowego klienta i jednocześnie dotychczas największe w zakresie dostaw autobusów miejskich. Dzięki temu Autosan może już spokojnie pracować nad kolejna setką do swojego portfela zamówień. Kilka tygodniu temu producent chwalił się zdobyciem zleceń na sprzedaż 100 autobusów. Na chwilę obecną już wiemy, że to nieaktualne. Obecnie fabryka z Sanoka może się pochwalić zamówieniami na 148 autobusów.

Michalczewski z kolei dał szansę już kolejnej marce autobusów, która przewinie się przez flotę firmy w ciągu jej ponad czterdziestoletniej działalności. Czy dzisiaj zawarta umowa to zwiastun zmiany dotychczasowych preferencji przewoźnika? Na razie za wcześnie by potraktować to jako pewnik. Ale kto wie co się wydarzy w np. Kielcach...


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Michalczewski
Autosan
MZDiK Radom
linie
 • MichalK – 07.12.2017

  I super, mam nadzieję że Autosan postara się z jakością i autobusy będą solidne i bezawaryjne.

 • Driver – 07.12.2017

  Po najtanszej linii zamówienie

 • Jacek – 07.12.2017

  "No i w dechę nie będzie chóru, będzie balet", gratulacje dla szefostwa firmy Michalczewski.

 • ... – 07.12.2017

  Tatuś Adam jakoś zmarniał...

 • Wroc – 07.12.2017

  Brawo. I tyle w temacie. Liczę że Autosan wykorzysta i ta szansę na pozytywną prezentację swoich produktów. A opłacana konkurencja może sobie szczekać do woli.

 • max – 07.12.2017

  Zaraz Autosan "zapcha" się jak Solaris , oby nie popełnili błędu Pesy z 2015

 • znawca – 07.12.2017

  Ile Autosan dopłacił Michalczewskiemu za odbiór tych autobusów?

 • MichalK – 07.12.2017

  znawca - śmieszny jesteś. Czytasz gdzieś o jakichś awariach Autosanów lub nieterminowych dostawach? Autosan robi swoje nie przejmując się szczekaniem gimbazy.

 • damian – 07.12.2017

  Pani.Aleksandra Dobrze wybrala markę autobusów "Bocianów 28 szt"Mpk dlaczego nie chcą oddac trochę linii prywatnym przewoznikom,.W radomiu powinna byc tylko jedna firma miejska i ja bym wybral (MICHALCZEWSKĄ)A kto bd mial tymczasowo do wejscia bocianów,jak w tamtym roku mpk mialo 3/8/13 do wejcia nowegogo przewoznika a czy 18 roku tak samo bdz liniami 1/2/5/6/26 a czy 26 bd tez wtedy obslugiwane przes mpk.pozdrawiam firmę Michalczewską oby jeszcze nastepny dekad firma byla w domu czyli (RADOM)

 • damian – 07.12.2017

  A co bd z solarisami,a wiadomo jakie nr taorowe przyjmą

 • damian – 07.12.2017

  Taborowe

 • MFM – 07.12.2017

  Przy całej sympatii dla ITS, ale przy tej stawce, którą dali na utrzymanie Radomia powinni znaleźć człowieka, który im wyprostuje w dużo spraw. Inny przewoźnik w Polsce ma za króciaki stawkę 3 grosze większą i jest ponoć lipa totalna.

 • But – 07.12.2017

  @MichalK Nie gadaj głupot, bo wielokrotnie pisałem o awariach eliminujących na wiele tygodni Autosanów z EEC, za które jeździ mobilis na 208/03 i czasem nawet jeszcze na 208/04

 • Stig779 – 08.12.2017

  Brawo Michalczewski! Życzę sukcesu w Radomiu i bezawaryjnych pięknych "bocianów"

 • @Stig779 – 08.12.2017

  Pieknych ? Czegoś się nawciągał ? Przecież to projekt zrobiony "własnymi siłami" to jest przez pana Waldka z księgowosci i panią Ziutkę z bufetu.

 • . – 08.12.2017

  @@Stig779 bardzo się mylisz. Zanim coś napiszesz to wcześniej poczytaj w necie.

 • krakauer – 08.12.2017

  Brawo dla tego rozwiązania !!

 • he – 08.12.2017

  @Stig779 - dobrze się czujesz?

 • olala – 08.12.2017

  @ @Stig779 - kolejny miszcz z zerową wiedzą a chęcią pokazania swojej głupoty, brawo.

 • Szofer – 08.12.2017

  Michałek wziął autosana bo mu się Kielce "posypały". Za tą stawkę co w Radomiu będzie dostawał nie mógł wziasc MAN'a osobno dla Radomia. Myślał że w Kielcach mu klepną i weźmie około 150 wozów dla Radomia i Kielc razem było by pewnie taniej. A tak to tylko Autosan. Ot cała tajemnica.

 • haha – 08.12.2017

  @Szofer Tak, dorabiaj sobie ideologię.

 • Haha – 08.12.2017

  W Kielcach też będą autozłomy ;)

 • chris – 08.12.2017

  MAN tez produkuje swoje miejskie autobusy w Polsce więc mówienie że firma Michalczewski wykazała się wielkim patriotyzmem jest trochę naciągane. Autosany są tańsze a jak wskazał @Szofer może przy małym zamówieniu MANy wypadają sporo. drożej. Do Wrocławia zamówiono ok 70 MANów, w Warszawie były kontrakty na min 50autobusów. To są tylko liczby ale dla planowania produkcji mają duże znaczenie. Autosan i MAN to zupełnie inne realia ponoszonych kosztów w produkcji. Domniemam że chociażby poziom wynagrodzeń pracowników jest tu inny.

 • szofer – 08.12.2017

  do hahainfo z pierwszej ręki. Myśl sobie co chcesz, Autosan w tym przypadku dostał robotę w "zastępstwie" MAN'a. Autosan to autobusowa druga jak nie trzecia liga.

 • CNG FAN – 08.12.2017

  Jakoś nie widzę tej pierwszej ligi w wydaniu MANa czy Mercedesa psują się tak samo jak każdy inny autobus:( i też jeżdżą na sztywnym holu; ) a biorąc pod uwagę ze osie mosty hamulce pneumatyke i większość sterowników mają takie samo to podział na ligi poszedł w zapomnienie; )

 • szofer – 08.12.2017

  Ale liczy sie kasa! Ile kosztuje MAN Merc czy nawet Solaris a ile Autosan?Nikt nie patrzy z czego i jak sa wykonane liczy sie cena i czasem prestiż.W tej kwestii Autosan jest outsiderem.

 • Toti – 09.12.2017

  Szofer ma rację, 150 sztuk to jest klient któremu warto zejść z ceną za sztukę. Gdyby Kielce się nie wygłupiały to byłyby MAN-y. A teraz to cholera wie, przecież cały czas trwa boom zakupowy i producenci zaczynają wybrzydzać.

 • dżygit – 09.12.2017

  Panie Adamie ,niech się Pan trzyma i odwiedza częściej Wrocław,bo bez Pana to do końca kontraktu będzie ciężko dociągnąć. Czekamy na budowę hali napraw!

 • Kierowaca – 09.12.2017

  Szofer no tak tylko że z dawnego Merca to została tylko gwiazda która świeci coraz słabiej:(

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....