TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Michalczewski z umową w Radomiu. Wybierze MAN-a czy Autosana?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.11.2017 16:00:27 14 komentarzy
Michalczewski z umową w Radomiu. Wybierze MAN-a czy Autosana?

Dziś, 27 listopada Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu podpisał dziesięcioletnią umowę z obecnym od lat operatorem w swojej sieci. Mowa o spółce Michalczewski. 28 nowych pojazdów, które firma zobowiązały się wprowadzić do ruchu pojawią się na radomskich ulicach w sierpniu 2018 roku.

Przetarg na obsługę wybranych linii autobusowych MZDiK ogłosił 14 sierpnia. Jego zwycięzca miał w ciągu 10 lat od podpisania umowy wykonać przewozy w wymiarze ok 18,856 mln wzkm. Do ich obsługi należało pozyskać przynajmniej 28 autobusów klasy MAXI (26 liniowych, minimum dwa rezerwowe). Pojazdy mają być wyposażone w klimatyzację, monitoring, systemy informacji pasażerskiej oraz Radomskiej Karty Miejskiej. Do ruchu miały być wprowadzane w trzech transzach. Wyjazd pierwszej zaplanowano na 1 sierpnia, kolejnej dziesięć dni później. Ostatnie pojawią się na ulicach miasta 21 sierpnia.

2 października radomski organizator komunikacji dokonał otwarcia ofert. Otrzymał aż siedem propozycji. Najtańsza opiewała na 5,19 zł/wzkm netto, zaś najdroższa na 6,49 zł/wzkm netto. MZDiK kosztorysową stawkę określił na 5,98 zł/wzkm netto. Przy okazji omówiliśmy szczegółowo każdą z ofert.

14 listopada zamawiający wskazał najkorzystniejszą jego zdaniem ofertę. Przedstawiła ją wspomniana na początku radomska firma Michalczewski. Spółka zobowiązała się realizować przewozy za 5,19 zł/wzkm netto. Ponadto pozyska przynajmniej nowych 28 autobusów klasy MAXI.

Ich dostawcy. Jeszcze oficjalnie nie ogłoszono. Michalczewski dał sobie wybór między MAN-em (Lion's City A37) a Autosanem. Takiej alternatywy nie trzeba tłumaczyć. Producent "lwów" to wieloletni partner biznesowy radomskiego przewoźnika. Z kolei Autosan idealnie wpisywał się w trend, którym podążyli praktycznie wszyscy oferenci, którzy generalnie stawiali na autobusy budżetowe.

W związku z tym, że do 24 listopada nie wpłynęło żadne odwołanie od rozstrzygnięcia przetargu MZDiK podjął decyzję o szybkim podpisaniu umowy ze zwycięskim konsorcjum. Nastąpiło to dziś. Od tego dnia umowa będzie obowiązywać 10 lat.

Oznacza to, że od 1 sierpnia na liniach 1, 2, 5, 6 i 26 radomian czeka debiut niespotykanych dotychczas w mieście autobusów. Na co postawi Michalczewski? W biznesie lojalność jest ważna, jednak naszym zdaniem nie zawsze da się ją pogodzić z twardą ekonomią.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
MZDiK Radom
Michalczewski
Autosan
MAN
 • jtc – 27.11.2017

  http://www.mzdik.radom.pl/?id=72&art=1918&cc=1

 • () – 27.11.2017

  Infobus - chyba już jednak wiadomo.

 • :/ – 27.11.2017

  Od 1 sierpnia a nie stycznia! Autosan... ja pierdziele... w następnym przetargu pewnie jakieś mazy będą albo jeszcze coś tańszego byleby wygrać za wszelką cene.

 • felek – 27.11.2017

  Autosany nie są złe, na pewno dużo lepsze od Ursusów.

 • Innowacyjne autobusy – 27.11.2017

  Skąd taka opinia? Porównaj obie marki, spójrz na innowacyjne rozwiązania w autobusach Ursus i wyciągnij wnioski. To Ursus oferuje elektryczne i wodorowe autobusy.

 • solaris150 – 27.11.2017

  Brawo dla Autosana na zamówienie 28 sztuk :) póki co największe z nowym właścicielem :)

 • www – 27.11.2017

  @Innowacyjne autobusyInnowacje same nie dają komfortu ani jakości. Gdyby napęd elektryczny czy wodorowy wyprodukował Ursus to jeszcze ok. Ale oni przecież po prostu zabudowali gotowe rozwiązania firmy ..., które są wykorzystywane też przez innych producentów autobusów. Gdzie ta innowacyjność?

 • . – 27.11.2017

  A propos Ursusa to gdzie wozy dla Łomianek?

 • JACEK – 27.11.2017

  Miejmy tylko nadzieję że Autosan nie nawalic z dostawą. Ciekawy wybór z tym Autosanem. Myślę że będzie to dobry strzał.

 • zxcvbnm – 28.11.2017

  Fajnie mają... Ja tyle czasu czekam na coś innego niż Solaris III w Warszawie. Jedyne autosany w Warszawie są w firmie, w liczbie tylko 30 sztuk, która w 2018 kończy kontrakt...

 • felek – 28.11.2017

  Właśnie gdzie 2 autobusy Ursusa dla Łomianek??? Te elektryczne Ursusy z Warszawy to jeżdżący szmelc. Wysokość wyższa niż przeciętny autobus elektryczny, poza tym na dachu wystające blachy, skrzynki ,kable, niczym nie zabudowane ,żeby chociaż jakoś estetycznie to wyglądało. Ale nie Ursus to traktor ,więc musi się odróżniać od autobusów topornością jak na ciągnik rolniczy przystało. Warszawa już pluje sobie ,ze takie dziadowstwo zakupiła , ale tu jest tylko 10 sztuk tego szmelcu. Oby więcej nie było. Wszystko inne Solaris,MAN,Mercedes czy Autosan oby nie Ursus.

 • Dobra rada – 28.11.2017

  Na jakiej podstawie twierdzisz że Ursus to dziadostwo? Jechałeś nim, zasiegales opinii fachowców? No to nie klep bezsensownie w klawiaturę tylko zajmij się nauką, dobrze?

 • ? – 28.11.2017

  @felek: dokładnie!!!!! mamy dosyć złomu na kółkach. @dobra rada: ILE CI PŁACĄ, traktorzysto za ten spam????? 2grosze?

 • Blady Mundek – 28.11.2017

  W Radomiu będzie różnorodnie. Autosan. MAN. Solaris. Neoplan. Brakuje W zasadzie MB. MAZy i inne wynalazki pomijam.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....