TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autosan w Radomiu! Z Michalczewskim
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.11.2017 09:30:29 45 komentarzy
Autosan w Radomiu! Z Michalczewskim

Relacjonując na gorąco przebieg wczorajszego podpisania umowy przez MZDiK w Radomiu, nie byliśmy pewni, jaką markę wybierze Michalczewski. Teraz to już wiemy!

Radomska firma kupi 28 nowych autobusów wyprodukowanych w Polsce, czyli pojazdy marki Autosan. To efekt podpisania w dniu 27 listopada umowę na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w sieci MZDik Radom. O tym kontrakcie pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ.

Linie miejskie 1, 2, 5, 6 i 26 od ponad dziewięciu lat obsługuje firma Michalczewski. Umowa skończy się w lipcu 2018 roku, a od sierpnia przez kolejne dziesięć lat pasażerów będą wozić fabrycznie nowe pojazdy. To efekt ogłoszonego ostatnio przetargu, w którym o przewozy walczyło siedmiu oferentów. Były to firmy z Radomia, Wrocławia, Torunia, Izabelina, a także konsorcja z Bełżyc i Świerklańca, Świętochłowic i Jaworzna oraz z Warszawy. Radomski operator okazał się w tym postępowaniu najtańszy. Zaoferował stawkę 88.926.498 zł brutto (5,19 zł netto za wozokilometr).

Klasa MAXI

Do obsługi pięciu linii operator zakupi aż 28 nowych autobusów marki Autosan Sancity 12LF. Zgodnie z warunkami podpisanej umowy będą one ponadto wyposażone w klimatyzację, monitoring, ładowarki USB i tak zwany ciepły guzik. Pojawią się w nich także kasowniki i urządzenia Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (wyświetlacze, monitory i głosowe zapowiedzi następnych przystanków). Autosany będą pomalowane zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi strategii marki Radomia.

Wiadomo już, że kierowcy firmy Michalczewski zatrudnieni na podstawie umowy o pracę (to jeden z wymogów) będą wozić pasażerów autobusami marki Autosan Sancity 12LF (obecnie jeżdżą Solarisami Urbino 12).

26 czy 28?

Do obsługi linii 1, 2, 5, 6 i 26 potrzeba 26 sztuk, lecz oprócz nich muszą być jeszcze dwa pojazdy rezerwowe - na wypadek awarii któregoś z 26 podstawowych. Operator może oczywiście kupić więcej niż wymagane dwa pojazdy rezerwowe, gdy uzna to za konieczne. Wszystkie autobusy będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, czyli niskopodłogowe

Pierwsze cztery nowe autobusy wyjadą na radomskie ulice 1 sierpnia 2018 roku. Dziesięć dni później wykonawca ma realizować przewozy już siedemnastoma autobusami, a od 21 sierpnia 2018 roku ma być już komplet - 26 autobusów marki Autosan w ruchu linowym.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
MZDiK Radiom
Michalczewski
Autosan
 • dron – 28.11.2017

  Brawo dla Autosana !

 • Alik Kaczyński – 28.11.2017

  BRAWOOOOO!!!! Wspaniała wiadomość do porannej kawy,.... w oblechowie obesrani... kolejny spektakularny sukces konkurencji gwoździem do trumny dla niemieckiej montowni.... BAUUAHAHAHAHAHA

 • . – 28.11.2017

  I malinowo. Gratulacje dla Autosana. Tyłki niektórych bolą, że Autosan się odradza.

 • Wroc – 28.11.2017

  Brawo. Oby tylko były dobrze wykonane. Czekam na inne miasta z Autosanami. Fajnie jakby pojawiły się we Wrocławiu. Pewnie do Mercedesów im jeszcze dużo brakuje, ale przy Solarisach wyglądają na prawdę konkurencyjnie - o cenie nie wspominając

 • cba – 28.11.2017

  Zaraz pojawi się wielu krytykantów a to naprawdę fajne autobusy i dobrze wykonane.

 • aaaa – 28.11.2017

  Musieli wybrać autosana bo liczył sie czas.

 • TomT – 28.11.2017

  @WrocPojawią się na liniach kobierzyckich, więc będą wjeżdżać do Wrocławia.Co do konkurencyjności z Solarisem… Autosanowi jeszcze trochę brakuje solidności konstrukcji i mocy przerobowych. No i nastaje pytanie jak długo jeszcze Autosan będzie mógł konkurować tak niskimi cenami. Obawiam się poważnie, że w chwili obecnej ich marża jest prawie zerowa.

 • Wroc – 28.11.2017

  @TomT - to prawda, będą jeździć wprawdzie u Marco Polo, ale to w ograniczonym zakresie do wykorzystania przez mieszkańców Wrocławia- to głównie dla mieszkańców osciennej gminy. Myślę że nawet jak pojawi się sensowna marża to i tak nadal będzie taniej niż w Solarisie, gdzie cena nie jest adekwatna do jakości. Niestety

 • Paweł – 28.11.2017

  Czemu nie wybrali URSUSa? :(

 • MichalK – 28.11.2017

  Ursus 28 sztuk autobusów nie dałby rady dostarczyć nawet do końca przyszłego roku. I tak zjedzą ich kary za elektryki dla ZG. Autosan jest dobrym pojazdem jak widać na przykładzie EEC w Warszawie i ich kontraktu który jest realizowany bez żadnej rezerwy taborowej.

 • Mig – 28.11.2017

  Michalczewski zaczął w końcu rozsądnie myśleć i, zamiast przepłacać za logo z podobizną afrykańskiego dzikiego kota, postawił na tańszą i polską myśl techniczną. Komfortu przy tym pasażerom nie ubędzie, miałem okazję przejechać się Sancity 12LF i 18LF, bardzo fajne autobusy. I ładne.

 • mechanik – 28.11.2017

  Brawo Autosan

 • Gość – 28.11.2017

  Raczej nie miał wyjścia bo ani MAN i Solaris maja wypełniona produkcję i dlatego musi kupić co jest na rynku inaczej by tam nawet nie spojrzał i tyle w temacie sukcesu Autosana

 • . – 28.11.2017

  @Gość - mylisz się.

 • Paweł – 28.11.2017

  PiS-owi zależy żeby Autosany się sprzedawały, to może przekrętami w Kielcach się ktoś zainteresuje.

 • TomT – 28.11.2017

  @WrocW chwili obecnej to Autosan jest konkurencją przede wszystkim dla MAZów i SORa. Oczywiście życzę im i zwiększenia produkcji i lepszej jakości ich produktów, ale Solaris wyprzedza ich w tej chwili o kilka długości nawet w przypadku zwykłych diesli. Widać jednak, że Autosan się stara i oby jakość była coraz lepsza.

 • Gd – 28.11.2017

  @TomT Po tym co napisałeś widać że widziałeś nowe Autosany tylko na obrazku. Piszesz bzdury na podstawie internetowego hejtu.

 • Wroc – 28.11.2017

  @TomT przeciętnego pasażera nie interesuje zabudowa silnika, kratownica czy zabezpieczenie antykorozyjne. Patrzy na komfort jazdy, wykończenie, fotele czy poziom halasu. A to w Solarisie nie powala jakoś specjalnie, jakby nie zaklinac rzeczywistości. Parafrazując reklamę: skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać? Mając do dyspozycji produkt tańszy i wykonany nie gorzej, to co lepiej kupić ?

 • Pełen Radości – 28.11.2017

  Gratulacje :) to Autosan nazbierał zamówień aż miło ;) a rok temu wróżki internetowe pisały ze koniec bliski i upadna; ) a tu proszę jest coraz lepiej ;) Ursuskie trole zacznijcie solidnie pracować a nie usmiercac Autosana i Solarisa, chociaż prawdę mówiąc ani jedno ani drugie wam nie wychodzi ;) Pozdrawiam

 • But – 28.11.2017

  @MichalK Nie gadaj głupot, na 208/03 i czasem na 208/04 nie wyjeżdża EEC, tylko awaryjnie Mobilis bo wozy stoją na hali i czekają na części. A na 163 wysyłają wozy które jadą nie więcej niż 20km/h bo mają zardzewiołą szynę CANBUS. Prezes stwierdził, że bardziej mu się płacić kary za zawieszenie brygad niż wykupować Autozłomy.

 • () – 28.11.2017

  @but gdyby nie te Autozłomy to by dopiero płacił kary za niewykonanie kontraktu.

 • mechanik – 28.11.2017

  @But Poziom kretynizmu sięgnała zenitu. Wytłumacz wszystkim co to jest zardzewiała szyna Canbus? A może wystarczy ją tylko minią pomalować? (ironia, jakby nie dotarło)

 • CNG FAN – 28.11.2017

  Szyna Canbus jest z aluminium a tego nie pomalujesz :) można tyko posmarować ;) HAHA umieram że śmiechu czytając takie newsy :)

 • Driver – 28.11.2017

  Masakra! ITS i autosany... Marka Michalczewski schodzi na psy... W Kielcach teze pewnie będą autosany :/

 • spider – 28.11.2017

  A gdzie 18 LF dla radomiaNp,1/5 pokazy lotnicze 1/ sw.zmarlych5/ św chleba Bo 1/5/8/11/12/13/14/17/19/21/24/25/26/ powinny jezdzic autobusy przegubowe tylko w święta takich ja powyzej wymienonych.POZDRAWIAM

 • damian – 28.11.2017

  Gratuluje

 • TomT – 28.11.2017

  @GdMiałem okazję tym czymś jechać w Krakowie i był OK. Pojazdy EEC to z kolei jedna wielka masakra i wibratory.@WrocPasażera nie obchodzi, ale to nie pasażer decyduje o zakupie, a przewoźnik (a tutaj kwestie eksploatacyjne są szalenie ważne i Autosan w nich przegrywa – sam fakt tego, że U10,5 ma niższe spalanie niż 10LF wymaga zastanowienia).

 • Kielczanin – 28.11.2017

  @Driver W Radomiu to tylko 28 autobusów.W przypadku Kielc mówimy o przynajmniej 123 autobusach, więc pewnie zamówienie będzie dzielone po między dwóch lub trzech. Stawiam na marki Autosan/Solaris/MAN. Żadna nie wyprodukuje 123 autobusów w tym czasie.

 • ManiakParty – 28.11.2017

  Współczuć, nie chciałbym w Olsztynie produktu SolbuSolarisopodobnego jakim jest Autosan :)Sorry, ale buda jest jak Solbus, pewnie jakościowo też do kitu, wnętrze też Solbusem zajeżdża oraz innymi dodatkami z Solarisa tym razemA poza tym, nic nowego oni nie wnieśli, podobno nowa buda miała być a jednak trzaskają ciągle Solbusa Autosanowego xdNie widziałbym tego w barwach LimonkowoBlaszanych

 • stop hejterom – 29.11.2017

  @maniakpart - zalatujesz nie dość że hejtem to niemieckim rynkiem. Wsiadaj w niemieckie solarisy vel neoplany i wio na podój ``ełropy``

 • swen – 29.11.2017

  Widzę, że niektórzy wyłączyli racjonalne myślenie. Nie ważne jakie coś jest, ważne byle było polskie. Niestety, póki co, to Autosan nadrabia jedynie i wyłącznie ceną. Jakość i poziom techniczny, to druga liga, coś jak MAZ, Ursus itp, co widać po poziomie sprzedaży. Niektórzy są zachwyceni Autosanem, natomiast plują jadem na Solarisa. Zapytam więc, jaki jest poziom eksportu wyrobów z Sanoka, a jaki tych z Bolechowa?

 • Taka prawda a nie polskie – 29.11.2017

  Ci co oczerniają Solarisa, że jest niemiecki, niech udowodnią skąd części ściąga Autosan czy Ursus. Bo krytykować łatwo i wymyślać takie bzdury, ale udowodnić to już nikt nie potrafi. Niska cena powoduje często to, że taka firma nie generuje zysków. Już chyba nie pamiętacie jakie Autosan miał problemy. Nagle wielcy obrońcy polskiego, bo według nich to jest polskie a tamto nie. Skoro tak chcecie wspierać polskich producentów to nie robicie zakupów w marketach, tylko na bazarach, nie wspierajcie zagranicznych koncernów kupując ich auta. Bo to jest takie myślenie, że mówią dużo, a sami zaprzeczają swojemu zdaniu. Nie lubię takich wypowiedzi, ale przynajmniej jest w nich surowa prawda.

 • Sdf – 29.11.2017

  @swen Brednie poparte autohejtem. Nawet nie masz pojęcia ile kosztuje utrzymanie zwalnianych pracowników, nie wiesz nawet jaka jest marża. Byle tylko głupio pisać i mieć z tego frajdę. Dramat.

 • spider – 29.11.2017

  A jakie nr tab przyjmą aczy bd tez miec logo operatora Michalczewski czy

 • spider – 29.11.2017

  Michalczewska

 • Jacek – 29.11.2017

  Firma nazywa się Michalczewski sp.Z.O.O. więc dlaczego mają mieć napis Michalczewska?

 • Maniak polskości – 29.11.2017

  Panie i Panowie, co Was tak kusi na porównywanie Autosana i Solarisa? Zapomnieliście o URSUSIE, gwieździe pierwszej wielkości w naszej Galaktyce? A jakie kryterium miałoby rozstrzygać w wyborze między polskim Autosanem a równie polskim URSUSEM? Rzut monetą? Tu wykażcie swoja inwencję, będzie ciekawie.

 • artis – 29.11.2017

  Ciekawe jak kolorystycznie będzie wyglądać wnętrza radomskich Autosanów. Mam nadzieje ze Autosan oferuje personalizacje kolorystyczną wnętrza. Dobrze by było gdyby cała podsufitka, boczne poszycia plastików, ramy okien były na biało (jasnoszaro) a podłoga dużo ciemniejsza. Dokładnie tak jak widzę to MANach. Niestety pewnie skończy się na standardzie Autosana czyli dokładnie na odwrót.

 • spider – 29.11.2017

  A czy na bocznym wyswietlaczu bd np, 5Pruszaków czy 5 Pruszaków bo nieraz przy innych miastach tak wygląda i jest brzydko to niech lepiej popracują nad szcziąnką zeby idealnie wygladal pozdrawiam

 • ManiakParty – 29.11.2017

  @stop hejteromPokaż papiery, że Solaris jest niemiecki?

 • ManiakParty – 29.11.2017

  @stop hejteromMAN jest odpoczątku istnienia niemiecki, i co? Pasuje Ci to? Xd

 • tantus – 30.11.2017

  @Taka prawda: dokładnie! Solaris jest w takim samym stopniu polski, jak Autosan, czy Ursus.Dlatego - wielkie gratulacje dla Autosanu!

 • Ricardo Fanchini – 01.12.2017

  Autosan w Radomiu! To brzmi tak esencjonalnie po polsku. Jak schabowy w panierce, czysta w kielichu, albo Janusz w Grażynie.

 • damian – 03.12.2017

  Pieknie 28 szt.Bocianów

 • Fan Fanchini – 11.12.2017

  @Ricardo: wiesz, że numer kierunkowy do Polski jest taki sam jak do Radomia? +48 :D

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....