TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Żywiec: Kosztowna promocja PKS
DZIENNIK ZACHODNI 28.02.2008 - Opublikowano: 29.02.2008 10:24:45
Żywiec: Kosztowna promocja PKS
Żywiecki PKS stara się konkurować z prywatnymi przewoźnikami, którzy coraz liczniej zaczynają jeździć po całym powiecie, mając przy tym o wiele tańsze ceny biletów. Dlatego ostatnio obniżył na kilku liniach lokalnych ceny przejazdów, wprowadzając tzw. ulgę handlową. Sęk w tym, że po wprowadzeniu promocji, w niektórych miejscowościach za bilet trzeba zapłacić więcej.- Jechałam z Soblówki do Ujsół. W jedną stronę przejazd kosztował mnie 1,70, a z powrotem kierowca zażyczył sobie już 2 zł. Zapytałam, skąd nagle taka cena i to jeszcze tego samego dnia. Stwierdził, że taką cenę wyświetla mu kasa fiskalna i nic na to nie poradzi - skarży się Beata Sporek.Gdy zainteresowaliśmy się sprawą, okazało się, że w ostatnich dniach klienci notorycznie musieli przepłacać.- W autobusie z Rajczy do Rycerki ludzie mieli przygotowaną wyliczoną gotówkę. Jednak kierowca każdemu z pasażerów kazał dopłacać od 20 do nawet 40 groszy, co wszystkich dziwiło. Jadąc z Rajczy do ostatniego przystanku zapłaciłam 3,20 zł, podczas gdy rano w przeciwnym kierunku bilet kosztował mnie 2,80 zł. To jawne oszukiwanie pasażerów - uważa Magdalena Brzezińska.Jerzy Juraszek, kierownik przewozów w żywieckim PKS tł umaczy, że zarząd firmy zdecydował się wprowadzić ulgę handlową w wysokości 20 procent ceny biletu na terenie gminy Ujsoły oraz w Milówce i na trasie z Rajczy do Żywca. Zmniejszył dodatkowo zniżkę w Rycerce z 39 do 30 procent.- Wprowadzenie w kasach fiskalnych złej zniżki mogło nastąpić jedynie z winy kierowców. Błędy zostaną usunięte. Jesteśmy też skłonni zwrócić różnicę pomiędzy faktyczną ceną biletu, a kwotą błędnie naliczoną przez kierowców wszystkim osobom, które zgłoszą się do nas z takim właśnie biletem - wyjaśnia Jerzy Juraszek.Stanisław Herbut, prezes żywieckiego PKS zadeklarował, że zrobią wszystko, by szybko wyjaśnić całą sytuację.- Liczę na to. Nie mam zamiaru dłużej przepłacać za bilety, bo mnożąc to przez kilkanaście przejazdów w ciągu tygodnia, wyjdzie, że kilka złotych trzeba dodatkowo wyłożyć - mówi Dawid Kocierz.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Żywiec
PKS
bilet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....