TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Żylina odbiera 20 nowych autobusów Iveco
Konrad Bek - Opublikowano: 16.12.2016 13:59:25 3 komentarze
Żylina odbiera 20 nowych autobusów Iveco

SAD Żylina w ramach sukcesywnej odnowy swojej floty zdecydował się na zakup dwudziestu nowych autobusów marki Iveco. 7 grudnia wszystkie zakupione Crossway-e 10,8M wyjechały na linie.

Przekazanie autobusów miało miejsce przy dworcu autobusowym w Żylinie, w którym uczestniczyli przewodniczący rady nadzorczej SAD Žilina, George Trabelssie i wicewojewoda okręgu Żylińskiego, Józef Strba.

Nowe autobusy to przede wszystkim komfort podróży pasażerów kursującym po regionie, który zapewniony zostanie przez wydajną klimatyzację oraz ogrzewanie. Podłączone zostały do nowego panelu sterującego, który zapewnia ustawienie temperatury samej magistrali i wyłączane niezależnie kontrolowane ogrzewanie zapewniające komfort termiczny, również z oddzielnymi ustawieniami dla kierowcy. Z punktu widzenia bezpieczeństwa, autobusy zapewniają znacznie większe niżeli do tej pory, zarówno pod względem bardziej solidnie wykonanej struktury pojazdu z zewnątrz i wewnątrz. Dodatkowo na każdym siedzeniu zostały zamontowane pasy bezpieczeństwa oraz antypoślizgowy materiał na podłodze. Ponadto pojazdy zostały wyposażone w sensory, wyczuwające osoby znajdujące się bezpośrednio przy pojeździe, co nie jest standardem w SAD.

- "Nowe pojazdy to autobusy Iveco Crossway o długość 10,8 metrów. Wyposażone zostały w najnowsze silniki z zaawansowaną technologią Euro 6, umożliwiającą znaczne ograniczenie emisji spalin, a obecnie z przesady można powiedzieć, że w niektórych miastach to oczyszczacz powietrza" - powiedział po przecięciu wstęgi George Trabelssie, przewodniczący rady nadzorczej SAD Żylina.

Nie zapomniano również o kierowcy, który ma podgrzewany fotel, indywidualnie regulowaną temperaturę w kabinie kierowcy i podgrzewaną podłogą. Wszystkie autobusy wyposażone zostały w elektroniczne systemy informacji pasażerskiej wskazujące kierunek z przodu i boku pojazdu. Nowe Crossway-e wyposażone zostały również w bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Obecnie do dyspozycji pasażerów jest 90 takich autobusów. SAD Żylina wprowadza Wi-Fi stopniowo od 2014 do 30 jednostek rocznie. Nowe autobusy zachowały typowe kolory korporacyjne - niebieski metalik.

Natychmiast po przekazaniu, autobusy zostały wdrożone do eksploatacji na najbardziej ruchliwych liniach w Żylinie, Martinie i Czadcy będąc w ciągłym ruchu przez 7 dni w tygodniu.

-"Te autobusy są zastąpieniem starszych typów, które są już przestarzałe technicznie i moralnie. Oprócz korzyści dla środowiska i bezpieczeństwa zapewniają wyższy komfort podróży pasażerów, którego starsze pojazdy nie zapewniają." - powiedział Peter Pobeha CEO SAD Żylina.

Po wprowadzeniu nowych Iveco, średni wiek floty SAD obniżył się do 8,31 lat, a 64 procent autobusów wyposażonych jest klimatyzację. Oprócz tego w ciągłej eksploatacji przedsiębiorstwa pozostaje około 200 autobusów, z czego aż 127 starszych wersji Irisbus Crossway 10,6M.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Iveco
Crossway
Żylina
Słowacja
 • mruj – 19.12.2016

  Kiedy w Polsce doczekam się takich czasów, że PKSy będą kupowały po 20 nowych autobusów. Chyba nigdy u nas wolny rynek = wolna amerykanka, a u braci Czechów czy Słowaków odpowiedniki naszych PKSów mają się dobrze. Tak to u nas wygląda zachłyśnięcie się kapitalizmem szczególnie w pasażerskim transporcie autobusowym ehhh.....

 • BG – 03.02.2017

  Miejmy nadzieję, że "sławetna ustawa" wejdzie wreszcie w życie.A co ważniejsze, nie będzie napisana pod dyktando "busiarzy", tylko w taki sposób, aby odbudować POLSKIE PKS-y.

 • karol – 25.02.2017

  pasy autobusach które będą zapinane no i brak pokropku przez nowych " sekretarzy nowej siły przewodniej"

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....