TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zurych z bateryjnymi trolejbusami od HESS-a
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.05.2020 14:00:05
Zurych z baterjnymi trolejbusami od HESS-a

Obsługujące Zurych zakłady komunikacyjne VBZ rozpoczęły konwersję bardzo wymagające linii autobusowej 83 na trolejbusową. Osiem trolejbusów akumulatorowych najnowszej generacji marki HESS stopniowo zastępuje dotychczasowe autobusy z silnikiem diesla.

Dzięki przejściu trolejbusy bateryjne VBZ ma rocznie oszczędzać ponad 200 000 litrów oleju napędowego, a emisja dwutlenku węgla ma zmaleć o około 540 ton. Od uruchomienia linii 83 w grudniu 2015 r. roczna liczba pasażerów wzrosła z około 1,5 miliona do 2,5 miliona. Linia 83 działa przez cały dzień od grudnia 2019 r., co oznacza, że ​​oczekuje się dalszego wzrostu popytu.

Osiem nowych trolejbusów akumulatorowych HESS na linii 83 (Milchbuck - stacja kolejowa Altstetten) opiera się na technologii pojazdu badawczego w ramach projektu "SwissTrolley plus" . Dzięki wydajnym akumulatorom trakcyjnym są w stanie pokonać dłuższe odcinki bez sieci trakcyjnej. Dla radnego miasta Michaela Baumera rozbudowa systemu trolejbusów w decydujący sposób przyczynia się do radzenia sobie z zapotrzebowaniem na ruch miejski w przyjazny dla środowiska i wydajny sposób: "Dzięki inwestycjom w trolejbusy akumulatorowe modernizujemy transport publiczny na głównych liniach miejskich. W ten sposób przyczyniamy się do osiągnięcia celów polityki środowiskowej i energetycznej miasta Zurychu oraz stowarzyszenia transportowego w Zurychu. "

Linia 83 rozpoczęła działalność w grudniu 2015 r. Od wprowadzenia cztery lata temu popyt pasażerów wzrósł o około 40%. VBZ stopniowo poszerza ofertę. Od grudnia 2019 r. Linia działa przez cały dzień, a także w sobotę.
Linia 83 oferuje idealne warunki do przejścia na tryb elektryczny. Na odcinku między Milchbuck a Hardplatz przebiega całkowicie pod istniejącą siecią linii trolejbusowej 72. Nowe trolejbusy akumulatorowe mogą przebyć resztę drogi do stacji Altstetten dzięki potężnym akumulatorom trakcyjnym. W ten sposób sprawdzone linie napowietrzne stają się wysoce wydajną infrastrukturą ładowania, która jest dynamicznie wykorzystywana podczas jazdy.

VBZ od lat intensywnie zajmuje się autobusami elektrycznymi. Dzięki potężnemu akumulatorowi trakcyjnemu pojazd badawczy "SwissTrolley plus", który trwa od 2017 r., może również obejmować odcinki bez napowietrznych linii jezdnych.

"Postęp w technologii akumulatorów znacznie zwiększa ekonomiczność i elastyczność systemów trolejbusowych. W porównaniu z autobusami bateryjnymi ze stałymi stacjami ładowania, trolejbus akumulatorowy nie ma ograniczeń zasięgu w normalnej pracy, ponieważ jego akumulator jest ładowany na napowietrznej linii jezdnej podczas jazdy" - wyjaśnia Christoph Rütimann, dyrektor ds. technicznych VBZ.

Nowe trolejbusy akumulatorowe przekonują nowoczesnym wystrojem wnętrza oraz przejrzystym, eleganckim i przyjaznym przedziałem pasażerskim. Przestronne wielofunkcyjne miejsca oferują miejsce dla wózków dziecięcych i dwóch wózków inwalidzkich. Smartfon, tablet i laptop można ładować przez złącze USB. Podobnie do już używanych autobusów eHybrid , nowe trolejbusy są wyposażone w pokrowce na siedzenia wykonane z ekologicznego materiału eLeather.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
trolejbus
HESS
Szwajcaria
Zurych
VBZ

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....