TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

ZTM Lublin kupi 10 trolejbusów klasy MAXI
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.02.2018 11:45:57 1 komentarz
fot. Rafał Nieściór, phototrans.pl

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie na ten rok zaplanował kilka przetargów taborowych. Dzisiaj, 14 lutego wystartował pierwszy z nich. Urzędnicy chcą wyłonić dostawcę 10 trolejbusów klasy MAXI.

O lubelskich planach zakupowych na ten rok pisaliśmy tutaj. Przypomnijmy, że tamtejszy ZTM chce w tym roku zamówić łącznie 42 trolejbusy i elektrobusy, a także ładowarki do tych ostatnich. Orientacyjną wartość wszystkich zakupów w Lublinie urzędnicy oszacowali na niespełna 82,5 mln PLN netto.

Dzisiaj wystartował pierwszy z przetargów. ZTM chce kupić 10 trolejbusów klasy MAXI. Mają to być konstrukcje z nadwoziami o długości 11,5 – 12,5 m. Mają umożliwiać podróż przynajmniej 79 pasażerom. Będą wyposażone w napęd oparty na sterowaniu falownikiem i asynchronicznym silniku trakcyjnym o mocy min. 150 kW.

Dodatkowo pojazdy mają być wyposażone w pomocnicze baterie. Dzięki nim trolejbusy będą mogły poruszać się bez konieczności korzystania z sieci trakcyjnej. ZTM wymaga aby ich dystans był nie mniejszy niż 10 km przy włączonym ogrzewaniu lub klimatyzacji, natomiast 15 km bez nich.

Pora na warunki formalne. Minimum w zakresie zdolności finansowej to 3,5 mln PLN. Dodatkowo oferent musi posiadać polisę ubezpieczeniową na kwotę min. 2 mln PLN. Warunek doświadczenia ZTM uzna za spełniony jeśli wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich trzech lat dostarczył w ramach jednej dostawy przynajmniej 5 trolejbusów oferowane typu łącznej wartości nie mniejszej niż 8,3 mln PLN brutto.

Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 26 marca. Ocenie ofert posłuży pięć kryteriów. Prym wiedzie cena, gdyż ma 60% wagi. 25% przeznaczono na ocenę warunków gwarancji. Ocena techniczna to maksymalnie 10%. 3% można zyskać dzięki zaoferowaniu trolejbusów z jak najmniejszym zużyciem energii, a pozostałe 2% za komfort.

Dostawa pojazdów ma zostać zrealizowana do 2 września 2019 r. Lubelski ZTM kolejny raz będzie premiował oferentów, którzy zaoferują wydłużenie gwarancji. Z tegorocznego planu zamówień wynika, że urzędnicy szacują wartość jednego trolejbusu na 1,5 mln PLN netto.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZTM Lublin
trolejbus
  • Komentator – 15.02.2018

    Znając klimaty polityczne to jednak to Ursus będzie się musiał postarać, żeby przegrać. Swoją drogą, ciekawe jak tam idzie im produkcja przegubowych trajtków, termin dostawy tuż, tuż. No i druga dygresja: po co Lublinowi kolejne krótkie trolejbusy? Widać dalej się niczego nie nauczyli i główne linie zostaną spalinowe, mimo że w większości pod drutem przebiegają....

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....