TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zostań kierowcą autobusu w Łodzi. Rusza kurs!
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.02.2017 14:23:03 8 komentarzy
Zostań kierowcą autobusu w Łodzi. Rusza kurs!

Łódzki przewoźnik uruchamia kursy na kierowców autobusów miejskich. To ostatnio najskuteczniejszy sposób na zdobycie nowych pracowników i zatrzymanie ich w firmie.

Przy tak dużym zapotrzebowaniu na pracowników na stanowiska kierowców autobusu i deficytem na rynku pracy osób z uprawnieniami do kierowania autobusem, a co za tym idzie, znaczną konkurencją wśród przedsiębiorstw przy zatrudnianiu tego rodzaju pracowników, przewoźnicy po prostu nie mają wyjścia. I dlatego MPK-Łódź wczoraj oficjalnie ogłosił nabór na pierwszy kurs dla kandydatów na kierowców autobusów. Przy okazji wykorzystując do jego reklamy lokalne media. 

-"W trakcie trwania kursu kandydaci na naszych pracowników będą mogli uzyskać prawo jazdy kategorii D, uprawniające do poruszania się autobusem oraz świadectwo kwalifikacji do przewozu osób ? mówi Sebastian Grochala, rzecznik prasowy MPK-Łódź. - Przed przystąpieniem do kursu, wyłoniony w drodze rekrutacji kursant przechodzi stosowne badania lekarskie oraz podpisuje umowę szkoleniową z MPK-Łódź. W umowie kursant otrzymuje gwarancję zatrudnienia oraz sam zobowiązuje się do zatrudnienia w MPK w określonym terminie"

Trzy etapy

Łódzki proces rekrutacji jest wieloetapowy. Pierwszy etap to zbieranie i analizowanie dokumentów aplikacyjnych przesyłanych przez kandydatów. Wymagania formalne to

? wykształcenie średnie, mile widziane średnie techniczne;

? prawo jazdy kat. B lub C;

? mile widziane 2 lata doświadczenia zawodowego;

? mile widziane doświadczenie zawodowe w pracy zmianowej lub nocnej.

Potem ma miejsce badanie zakwalifikowanych osób specjalnie przygotowanym kwestionariuszem sprawdzającym predyspozycje do pracy na stanowisku kierowcy autobusu. Do następnego etapu procesu rekrutacji zapraszane są osoby, które w badaniu kwestionariuszem uzyskają min. 70% punktów.

Trzeci etap rekrutacji to rozmowy kwalifikacyjne wraz z symulacjami rzeczywistych sytuacji. Proces rekrutacji prowadzony jest przez pracowników Działu Szkoleń i Zarządzania Zasobami Ludzkimi, w tym przez psychologa. Wybierane są osoby, których kandydatury są w największym stopniu dopasowane do profilu osobowego kierowcy w komunikacji miejskiej.

Przetarg na kurs

Samo szkolenie będzie prowadzone przez wyłoniony w drodze przetargu Ośrodek Szkolenia Kierowców i nadzorowane przez MPK-Łódź. Opłata za kurs zostałaby rozłożona na raty i potrącana z wynagrodzenia po zatrudnieniu kursanta w łódzkiej spółce.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK-Łódź
kierowca
 • Lewand Robertowski – 15.02.2017

  Świetny pomysł. Zamiast narzekać i załamywać ręce sami wyszli z inicjatywą. Inni operatorzy powinni brać przykład.

 • Borewicz – 15.02.2017

  Są i będą braki w kierowcach CE czy D.Komunikacja Miejska, pobudka o 2,3 rano za 2000 z chaczykiem netto. $miech i rozbuj w bialy dzień ;)

 • tez kierowca miejski – 15.02.2017

  W Lubelskim MPK to juz dziala od 2ch lat i to z roznymi koncowymi efektami wiec jaka to nowość

 • szofer – 15.02.2017

  W moim przypadku pobudka na rano godz 2 a jak mam na popołudniu powrót 1 za super kase po prawie 25 latach 2250 brutto podstawy .Miłej pracy z super pasażerami którzy są super wyrozumiali

 • Kamil – 15.02.2017

  Znajomy od miesiąca jest kierowcą w łódzkim empeku, chwali wozy, atmosferę na swojej zajezdni. Zarobki to 2500zł na dzień dobry. Myślę że nie jest tak źle.

 • elo – 16.02.2017

  nie Kamil nie jest źle nawet super za brak wolnych weekendów świąt i prawie 0 życia prywatnego bo albo o 2 trzeba wstać albo do 2 w nocy jeździć w zależności która zmiana to praca w MPK to super sprawa

 • Borewicz – 16.02.2017

  2500 to super kasa za wożenie ludzi w dużym mieście, boże widzisz i nie grzmisz. Przecież w takich przedsiębiorstwach cały czas jest "klient nasz pan", gdzie jak wpływają skargi nawet wyssane z palca, to klient ma rację. Za te pieniadze juz lepiej w piekarni pracować

 • marek – 18.02.2017

  mza warszawa na początek 3500 plus premia 600 plus dodatki ok 300 zł a ludzi jak na lekarstwo.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...