TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Znamy oferty na linie wodzisławskie
Konrad Bek / InfoBus.pl - Opublikowano: 24.02.2016 13:56:19 16 komentarzy
Wychodzi więc na to, że Kłosok pozostanie na liniach wodzisławskich. Zmieni się tylko jego partner. (fot. Konrad Bek)

Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju otworzył dziś oferty w przetargu na dziesięcioletnią obsługę ?pakietu wodzisławskiego?. Urzędnicy otrzymali propozycje od czterech oferentów.

Najważniejsze warunki zamówienia omówiliśmy w tym tekście. Przypomnijmy, że jastrzębski MZK powierzy realizację przewozów na liniach autobusowych 132, 218, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227 i 228 zwycięzcy przetargu na 10 lat, począwszy od 1 stycznia 2017 r. Operator będzie musiał dysponować przynajmniej 18 pojazdami liniowymi i dwoma rezerwowymi. 16 ma być nowymi fabrycznie w pełni niskopodłogowymi autobusami klasy maxi (tabor B), pozostałe cztery klasy midi o długości co najmniej 7,5 m. 

Wszystkie mają być wyposażone w system informacji pasażerskiej składający się m.in. z głosowych zapowiedzi przystanków oraz zewnętrznych tablic diodowych. Nie zabraknie także monitoringu oraz klimatyzacji. Dodatkowo autobusy muszą być przystosowane do montażu urządzeń wchodzących w skład infrastruktury biletu elektronicznego oraz systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, którymi już zarządza MZK. Przez dziesięć lat solówki wykonają pracę eksploatacyjną na poziomie ok. 8,5 mln wzkm, natomiast mniejsze pojazdy ok. 2,5 mln wzkm.

Oferty będą oceniane na podstawie dwóch kryteriów. Cena to maksymalnie 90 punktów. Pozostałe można uzyskać za zadeklarowanie rozpoczęcie realizacji umowy od 1 stycznia 2017 r. w całości nowymi autobusami. MZK oszacował wartość zamówienia na 62,37 mln zł brutto. Z czterech ofert, które otrzymał tylko dwie są poniżej tej kwoty.

Pierwszym oferentem jest Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej z Jastrzębia-Zdrój. Spółka wyceniła swoje usługi na 68 310 000 zł brutto, co daje jednostkową stawkę za odpowiednio za tabor B i C 5,75 zł/wzkm. Niestety jak można zauważyć, propozycja PKM przekracza kosztorys o prawie 6 mln zł. W kwestii planowanego taboru możemy wstępnie przypuszczać, że jastrzębski przewoźnik postawił na Solarisy.

Drugą ofertę i jednocześnie najtańszą z przedstawiło konsorcjum P.P.U.H. Kłosok i żorskiej spółki A21. Stawka za wzkm, jaką proponują partnerzy to 5,15 zł za tabor B i C, co po przemnożeniu przez 11 mln wzkm daje łącznie 61 182 000 zł brutto. Czy przewoźnicy, którzy ostatnio stawiali na autobusy czeskiej marki SOR dalej przy niej pozostaną ? Przypuszczalnie w solówkach ? tak, a mniejsze pojazdy ? sądząc po obsłudze Żor Kapenami Urby,  to być może w tym wypadku będzie podobnie. Czas pokaże.

Trzecią ofertę złożyło konsorcjum firm NOWAK Transport ze Świerklańca i mysłowickiego Transgóru. Ta oferta również przewyższyła kosztorys MZK. Przewoźnicy proponują stawkę 5,27 zł/wzkm w przypadku taboru B i 5,22 zł/wzkm - tabor C. Daje to łącznie 62 472 000 zł brutto za realizację dziesięcioletniego kontraktu.

Czwarta propozycja pochodzi od spółki Transgór z Rybnika. Dodajmy, że firma już wcześniej zadeklarowała udział w walce o linie wodzisławskie. Jej oferta przewyższa jednak szacunki MZK. Transgór proponuje jednostkowe stawki 5,75 zł/wzkm za autobusy typu B i 4,75 zł/wzkm za tabor C. Daje to łącznie 65 610 000 zł brutto.

Wybór teoretycznie ogranicza się tylko do jednej oferty dwóch bardzo dobrze znanych przewoźników. Jednak będzie to uzależnione od ich pozytywnej oceny formalnej. Za jakiś czas do tematu jeszcze powrócimy, by przyjrzeć się szczegółom propozycji, które otrzymał jastrzębski MZK.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Jastrzębie-Zdrój
PKM Jastrzębie-Zdrój
Transgór Rybnik
Kłosok
A21
Transgór Mysłowice
Nowak Transport
 • Baczny – 24.02.2016

  Nowak też przekroczył wartość zamówienia

 • :) – 24.02.2016

  Jak obstawialem tak jest. Wujek Klosok złożył ofertę najtańsza. Ciekawe czy z SOR NB 12. Ulubiona marka tego pana.

 • KJ – 24.02.2016

  Przez długi okres czasu kłosok kochał MAZy, skończyło się z wymogiem Euro 6. Teraz gdy Glaspo oferuje Euro 6 może powrócić do tej marki...

 • riki – 25.02.2016

  ISUZU tak twierdzą kierowcy Kłosoka

 • :) – 25.02.2016

  Isuzu citiport?

 • Kieroklosok – 25.02.2016

  Jak najbardziej szefo tłumaczy to tym że mamy pozwolenie do serwisowania ISUZU. Także pod koniec roku spodziewajcie się nowości z Turcji.

 • :) – 26.02.2016

  Jastrzębie Zdrój przejdzie taborowa rewolucję. Scania Citywide 12LF, Solaris Urbino 12 IV, Isuzu Citiport 12. Ciekawie.

 • Kieropkm – 26.02.2016

  Ciekawe niby skąd ten Citoport w Jastrzębiu?

 • :) – 26.02.2016

  Od Klosoka przecież piszą o Isuzu. Isuzu taki model ma.

 • Baczny – 26.02.2016

  Poza tym w wakacje mieli to na testach. Nie czepiał bym sie tego Cityport. Tył jedynie MAZem zalatuje, ale reszta o niebo lepsza od komuchów. Pytanie ile będą warte po 10 latach eksploatacji?

 • Waliczek – 26.02.2016

  a wiadomo co reszta zaoferowała

 • Kibs – 27.02.2016

  Wiadomo. Nowak mazy, transgor pewno sorewicze.

 • Waliczek – 27.02.2016

  dzięki za odpowiedż :)

 • AleDom – 28.02.2016

  Ktoś tu chyba czytać nie potrafi. Ploty (bo póki co to tylko ploty) o ISUZU dotyczą linii MZK jeżdżących po okolicach Wodzisławia. Żadna z nich nie zagląda do Jastrzębia. Numeracja linii 2xx. W Jastrzębiu (linie 1xx i E-3) będzie jeździł Warbus, PKM i Mikrus a nie Kłosok i A21. Linie przejeżdżające przez Wodzisław i Jastrzębie (130 - 132, E-3) znajdowały się w przetargu jastrzębskim, więc tam Kłosoka nie zobaczymy. No i jak autor zaznaczył - mogą być błędy formalne, odwołania, itp. Póki co nie wiadomo na 100% kogo i co zobaczymy na liniach 2xx MZK.

 • AleDom – 28.02.2016

  Dobra - mój błąd, co najwyżej na 132 pojawi się Kłosok. W związku z tym przyjmując, że ostatecznie wyjedzie Kłosok ISUZU - w Jastrzębiu zobaczymy je na 6 kółkach w dni robocze, na jednej linii.

 • xyz – 28.02.2016

  Kłosok to absolutna porażka...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....