TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zmiana prezesa w MPK Świdnica
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.07.2015 14:47:15
Wiktor Karol, były prezes MPK Świdnica

Jak informują Wiadomości Świdnickie - Wiktor Karol nie jest już prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Świdnicy. Nowym szefem został Tomasz Kurzawa, działacz Platformy Obywatelskiej ze Świebodzic.

? ?Misja poprzedniego zarządu została wyczerpana. W związku z nowymi wyzwaniami i oczekiwaniami właściciela MPK, zarząd podjął decyzję o powierzeniu funkcji prezesa panu Tomaszowi Kurzawie. Oczekiwaniem właściciela MPK jest zapewnienie przede wszystkim efektywności pracy oraz prawidłowej obsługi transportu publicznego na rzecz gmin? ? komentuje decyzję Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
To już druga w ostatnich miesiącach zmiana w MPK. W lutym wymieniono część rady nadzorczej spółki. Wówczas odwołano między innymi... Kurzawę. Po ubiegłorocznych jesiennych wyborach samorządowych zmiany zaszły w większości zależnych od miasta spółek.

Przypomnijmy, że w 2014 r. spółka MPK ?Świdnica? zakupiła łącznie osiem, unijnych autobusów Solaris Urbino w tym sześć Solaris Urbino 12 i dwa Solaris Urbino 8,9 Alpino. W najbliższym czasie przewoźnika czekają kolejne inwestycje taborowe ? tym razem z udziałem środków przeznaczonych na ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. W latach 2015-2020 Gmina Miasto Świdnica będzie realizowała m.in. inwestycje z udziałem środków przeznaczonych na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Wałbrzyskiej (ZIT AW) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 (RPO WD). Pieniądze te mają wzmocnić potencjał gospodarczy regionu, a tym samym obszaru funkcjonalnego jakim jest Aglomeracja Wałbrzyska. Główne obszary, w które zainwestowane zostaną te pieniądze to m.in. termomodernizacja (ok. 77 mln zł),  gospodarka niskoemisyjna (ok. 92 mln zł), rewitalizacja (ok. 70 mln zł). Nabory na pierwsze projekty rozpoczną się z końcem roku 2015.  Priorytety Świdnicy w tym rozdaniu będą dotyczyć pozyskania dofinansowania w ramach alokacji ZIT AW to m.in. :

  • Budowa i przebudowa ścieżek rowerowych w Świdnicy;
  • Zakup niskoemisyjnego taboru do obsługi komunikacji miejskiej w Świdnicy;Na zdjęciu od lewej Andrzej Sienkiewicz z firmy Solaris Bus & Coach i Wiktor Karol, były prezes MPK Świdnica


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Świdnica
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....