Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Zmiana prezesa w MPK Świdnica

infobus
22.07.2015 12:47
0 Komentarzy

Jak informują Wiadomości Świdnickie – Wiktor Karol nie jest już prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Świdnicy. Nowym szefem został Tomasz Kurzawa, działacz Platformy Obywatelskiej ze Świebodzic.

? ?Misja poprzedniego zarządu została wyczerpana. W związku z nowymi wyzwaniami i oczekiwaniami właściciela MPK, zarząd podjął decyzję o powierzeniu funkcji prezesa panu Tomaszowi Kurzawie. Oczekiwaniem właściciela MPK jest zapewnienie przede wszystkim efektywności pracy oraz prawidłowej obsługi transportu publicznego na rzecz gmin? ? komentuje decyzję Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
To już druga w ostatnich miesiącach zmiana w MPK. W lutym wymieniono część rady nadzorczej spółki. Wówczas odwołano między innymi… Kurzawę. Po ubiegłorocznych jesiennych wyborach samorządowych zmiany zaszły w większości zależnych od miasta spółek.

Przypomnijmy, że w 2014 r. spółka MPK ?Świdnica? zakupiła łącznie osiem, unijnych autobusów Solaris Urbino w tym sześć Solaris Urbino 12 i dwa Solaris Urbino 8,9 Alpino. W najbliższym czasie przewoźnika czekają kolejne inwestycje taborowe ? tym razem z udziałem środków przeznaczonych na ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. W latach 2015-2020 Gmina Miasto Świdnica będzie realizowała m.in. inwestycje z udziałem środków przeznaczonych na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Wałbrzyskiej (ZIT AW) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 (RPO WD). Pieniądze te mają wzmocnić potencjał gospodarczy regionu, a tym samym obszaru funkcjonalnego jakim jest Aglomeracja Wałbrzyska. Główne obszary, w które zainwestowane zostaną te pieniądze to m.in. termomodernizacja (ok. 77 mln zł),  gospodarka niskoemisyjna (ok. 92 mln zł), rewitalizacja (ok. 70 mln zł). Nabory na pierwsze projekty rozpoczną się z końcem roku 2015.  Priorytety Świdnicy w tym rozdaniu będą dotyczyć pozyskania dofinansowania w ramach alokacji ZIT AW to m.in. :

  • Budowa i przebudowa ścieżek rowerowych w Świdnicy;
  • Zakup niskoemisyjnego taboru do obsługi komunikacji miejskiej w Świdnicy;


Na zdjęciu od lewej Andrzej Sienkiewicz z firmy Solaris Bus & Coach i Wiktor Karol, były prezes MPK Świdnica

Komentarze