TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zlot ogórków i warszawska Noc Muzeów
Karol Wach - Opublikowano: 20.05.2008 09:52:01 1 komentarz
Zlot ogórków i warszawska Noc Muzeów

W sobotę –17 maja 2007 roku warszawski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej zorganizował III Międzynarodowy Zlot Ogórków. Do stolicy przybyło kilkanaście zabytkowych pojazdów, a wraz z nimi rzesza ich sympatyków z całego kraju. Po raz pierwszy mieli oni okazję przejechać się zabytkowym Jelczem cabrio.

Większość autobusów pojawiło się w stolicy już w piątek. Następnego dnia „ogórki”prezentowały się na Pl. Bankowym. Kilkanaście starych pojazdów w jednym miejscu musiało zrobić wrażenie. I jak co roku robiło. Do Warszawy przybyły „ogórki”m.in. z Poznania, Krakowa, Jaworzna, Bydgoszczy, Otrębusów i podobnie jak w roku ubiegłym z czeskiej Pragi. Nie zabrakło też silnej reprezentacji gospodarzy zlotu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dwa Jelcze pozbawione dachu –jeden z warszawskiego KMKM, drugi z krakowskiej firmy Szwagropol. Warto wspomnieć także o jednym z pojazdów Artura Lemańskiego, za sterami którego usiadła śliczna blondynka –Pani Iza. To właśnie ona wzbudzała podziw i zachwyt, szczególnie męskiej części uczestników zlotu, prowadząc stary autobus zarówno podczas parady, jak i Nocy Muzeów. Każdy kto choć raz usiadł za kierownicą takiego wiekowego pojazdu doskonale wie, że prowadzenie tej maszyny do najprostszych nie należy. Tym większe uznanie należy się Pani Izie, która w sposób wręcz perfekcyjny poradziła sobie z prowadzeniem pekaesowskiego, niebieskiego „ogórka”.

Warto wspomnieć także, iż w czasie prezentacji zabytkowych pojazdów zorganizowano konkurs na najfajniejszego „ogórka”. Po raz drugi z rzędu wygrał go czerwony, poznański Jelcz z przyczepką.
O godzinie 13 wszystkie autobusy wyruszyły w przejażdżkę po stołecznych ulicach. Niestety tegoroczna parada do najszczęśliwszych nie należała. Najpierw przejazd „ogórków”skutecznie zablokowali studenci, którzy tego dnia również zorganizowali paradę, tyle że …studencką i znacznie silniejszą. Ich siła skutecznie zablokowała stolicę, zmuszając organizatorów do zmiany pierwotnie obranej trasy przejazdu. Potem, gdy już udało się ruszyć, niektórzy kierowcy zgubili trasę, co w konsekwencji spowodowało klika przerw w paradzie. Na koniec zdefektował jeszcze jeden z kabrioletów. Ale nawet te drobne potknięcia, spowodowane przecież wyłącznie siłą wyższą, nie wpłynęły na atmosferę panującą wśród zgromadzonych fanów starych autobusów. A ta tradycyjnie już była ona doskonała.

Wieczorem zabytkowe autobusy wspomagane przez niskopodłogowe pojazdy firm MZA (Solarisy) , Mobilis (Solarisy i Jelcze) i PKS Grodzisk Mazowiecki (Scanie) wyjechały na „linie muzealne”, dowożące wszystkich tych, którzy chcieli odwiedzić jedno z warszawskich muzeów. Kilkadziesiąt stołecznych obiektów otworzyło swoje drzwi dla zwiedzających w ramach Nocy Muzeów. Autobusy kursowały w godzinach 18.30 –1, zabytki tylko na wybranych liniach m.in. A do Muzeum Powstania Warszawskiego i D do Fabryki Trzciny.
Swoje „trzy grosze”do warszawskiej Nocy Muzeów wtrąciły także tradycyjnie Tramwaje Warszawskie. Ekspozycję zabytkowych tramwajów na placu Starynkiewicza odwiedziło kilka tysięcy osób. Dużą gratką były darmowe przejażdżki zabytkowym taborem tramwajowym pomiędzy Dworcem Wschodnim a Placem Starynkiewicza. Wszystkie kursy były szczelnie wypełnione.
Do zobaczenia za rok na kolejnym Zlocie Ogórków!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Jelcz
Warszawa
zlot
MZA
Mobilis
PKS
  • IK – 22.05.2008

    Zdjęcie Ogórka i Dużego Fiata jest odjazdowe, jak za dawnych lat:)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....