TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

ZKM Hajnówka wybiera ZAZ-a A10
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.04.2017 14:51:03 5 komentarzy
ZKM Hajnówka wybiera ZAZ A10

ZKM Hajnówka to jeden z najmniejszych przewoźników miejskich w Polsce, który co dwa-trzy lata kupuje po jednym autobusie. W tym roku będzie to niskopodłogowy autobus klasy MIDI - ZAZ A10.

Przypomnijmy, że 24 marca 2017 r. Zakład Komunikacji Miejskiej w Hajnówce ogłosił przetarg na zakup jednego autobusu miejskiego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2015 roku i posiadającego przebieg nie większy niż 10 000 km. Wymagany termin realizacji zamówienia to 30 czerwiec 2017 r. Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty jest jedno ? najniższa cena 100%.

Do przetargu stanęła tylko jedna firma JI Service, która zaproponowała ukraiński autobus ZAZ A10 w cenie 399 590,10 PLN brutto / 324469 PLN netto. Z kolei kwota jaką zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia wyniosła 325 000 PLN netto. W tej sytuacji ZKM wybrał propozycję JI jako najkorzystniejszą w postępowaniu.

Wskazany przez JI termin dostawy to 30 czerwca 2017 roku. Firma zaproponowała ZKM-owi gwarancję na zespoły i podzespoły mechaniczne/elektryczne/elektroniczne na 24 miesiące, bez limitu przejechanych kilometrów. Do tego dochodzi gwarancja na powłokę lakierniczą ? na 36 miesięcy.

Zakupowa historia

Kryterium "prawie-nowego" pojazdu od razu wskazywał, że Hajnówka po raz kolejny szuka taniego autobusu, jeszcze z silnikiem z normą spalin Euro 5. Zgodnie z dotychczasową tradycją zakupów, ZKM sięgnął po pojazd marki ZAZ. Przypomnijmy, że w latach 2008 ? 2011 przewoźnik stawiał na białoruskiego MAZ-a, ale ostatnio zmienił preferencję ? i w 2014 r. zakupił pierwszy egzemplarz ZAZ A10, który m.in. możemy spotkać w taborze PKS Grodzisk Maz. czy firmy Warbus w Obornikach Wlkp.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Hajnówka
ZAZ
JI Service
 • RR – 20.04.2017

  Na zewnątrz całkiem przyjemny, wygląda na porządnie zmontowany wg. współczesnych standardów. Stanowisko kierowcy chyba lepsze niż MAZie, tanie ale schludne.

 • zazula – 20.04.2017

  chyba klasy MINI... eh

 • blok – 22.04.2017

  Na stronie firmy JI Service Sp. z o.o. jest więcej zdjęć tego autobusu. Na ich podstawie śmiem twierdzić, że jest to pojazd zupełnie nowy (...). Autobus posiada silnik DEUTZ oraz przeniesienie napędu firmy ZF. Gdyby posiadał automatyczną skrzynię biegów to cenowo z pewnością byłby poważnym konkurentem dla innych producentów tej klasy autobusów. /choć diabeł tkwi w szczegółach i nic nie wiadomo na temat zabezpieczenia antykorozyjnego.../ Pojeździ to się okaże.

 • andreV – 23.04.2017

  Jak się okaże to będzie za późno ! To jednak inna wschodnia kultura techniczna a sam zakup mówi wszystko o regionie który to coś kupuje.... Choć jakość pewnie nie do porównania, wygląda jednak z przodu lepiej niż "techno"Solaris. Niestety.

 • Hajnówka – 07.07.2017

  AndreV. Kultura techniczna może trochę i różni się od Solarisa. Ale cena - ponad 2 razy taniej od Solarisa. Spalanie - około niż 20 litrów. Mniej niż u Solarisa. Komfort - w porządku. 4 miejsca dostępnych BEZPOŚREDNIO z niskiej podłogi. Podobny poziom daje SOR, dróższy o 200.000 PLN neyyo + VAT. Auto niskopodłogowe. Jeżeli Pan mieszka w Warszawie, to Pan może nie wiedzieć, iz wszystkich nie stać na szastanie pieniędzmi. I liczyć kasę przed jej wydaniem.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...