TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

ZKM Gdańsk zaczyna zakupy. Dwa przetargi
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.03.2016 11:54:07 1 komentarz
ZKM Gdańsk ostatni raz trzy lata temu kupił nowe autobusy.

Gdański Zakład Komunikacji Miejskiej ogłosił dzisiaj dwa postępowania zakupowe, które mają poskutkować wyborem dostawców łącznie pięciu autobusów. Spółka na ten cel jest w stanie przeznaczyć do 3,5 mln zł netto.

O tegorocznych planach zakupowych gdańskiego operatora pisaliśmy dwa tygodnie temu. ZKM chce w tym roku pozyskać 23 nowe autobusy. Na ten cel spółka chce przeznaczyć do 20,24 mln zł netto. Dzisiaj wystartowały pierwsze dwa przetargi z tej puli.

W ramach pierwszego postępowania gdański przewoźnik chce wybrać dostawcę trzech nowych autobusów klasy midi o długości do 10,6 m. Kosztorys oszacowano na 2,4 mln zł netto. Pojazdy mają zostać dostarczone do Gdańska w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy. Do złożenia ważnej oferty konieczne jest spełnienie trzech warunków. Po pierwsze to zabezpieczenie oferty wadium w wysokości 35 000 zł. Minimalny poziom zdolności finansowej lub kredytowej ZKM określił na 1,5 mln zł. Warunek doświadczenia zostanie spełniony jeśli oferent udowodni, że w ciągu ostatnich trzech lat dostarczył przynajmniej trzy autobusy, które mają zostać zaproponowane spółce.

W drugim przetargu ma zostać wyłoniony dostawca dwóch pojazdów klasy mini o długości do 8,8 m. Szacunkową wartość tego zamówienia określono na 1,1 mln zł. Autobusy mają zostać przekazane w analogicznym terminie, jak w pierwszym postępowaniu. Oferty należy zabezpieczyć wadium w wysokości 18 000 zł. W zakresie sytuacji ekonomicznej jako minimum należy posiadać środki lub linię kredytową na przynajmniej 1 mln zł. ZKM uzna warunek doświadczenia za spełniony jeśli oferent przedstawi referencje, z których wynika, że przez ostatnie trzy lata dostarczył przynajmniej dwa pojazdy typu midi. Naturalnie takie które mają zostać zaproponowane zamawiającemu.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami w obydwu przetargach ocena ofert będzie dokonana na podstawie tych samych kryteriów. Dzięki cenie będzie można wywalczyć do 55% punktów. W ocenie technicznej maksymalna pula to 35%. Pozostałe 10% to charakterystyka ekologiczna. Termin otwarcia ofert wstępnie zaplanowano na 5 maja. Jeśli zostanie dotrzymany to od tego momentu ZKM daje sobie maksymalnie 60 dni na wybór dostawcy.

Pozostaje jeszcze kwestia tego w jakim zakresie SIWZ rozwija pewne postanowienia zawarte w ogłoszeniach o zamówieniu. ZKM go jeszcze nie opublikował, jednakże należy się go spodziewać lada moment. Z tego też powodu do tematu jeszcze wrócimy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdańsk
  • farafiu – 09.04.2016

    Śmierdzi Citaro K na 3 sztuki, zaś na 2 pozostałe to marzenia o MAZie lub jakimś innym złomie na busie opartym.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....