TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zimowy rajd z MPK Lublin
RADIO LUBLIN - Opublikowano: 09.02.2011 19:11:42
Zimowy rajd z MPK Lublin

Takie atrakcje to tylko w Lublinie. 5 lutego odbył się I Samochodowy Rajd Zimowy o Puchar Prezesa MPK w Lublinie. Mogliśmy zobaczyć m.in. pokazy jazdy autobusem i ciężarówką w ekstremalnych warunkach oraz konkurs driftu. Rajd odbył się na terenie zajezdni autobusowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie przy ul. Grygowej. Impreza miała na celu popularyzację wśród kierowców doskonalenia techniki jazdy w trudnych warunkach. –„Kierowcy powinni wiedzieć, jak zachować się, gdy pojazd wpadnie w poślizg, przy opadach śniegu, gołoledzi, jak wyprowadzić samochód z poślizgu, tak by nie narażać na niebezpieczeństwo siebie i pasażerów' - powiedział prezes MPK, Czesław Rydecki. Główną atrakcją rajdu były wyścigi techniką jazdy w kontrolowanym poślizgu (drift) o Puchar Prezesa MPK. Na specjalnie przygotowanym torze na terenie zajezdni autobusowej do rywalizacji stanęło pięć trzyosobowych ekip kierowców z Wydziału Ruchu Drogowego lubelskiej Komendy Miejskiej Policji, MPK, lubelskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Ośrodka Doszkalania Kierowców 'Sternik' - współorganizatora imprezy. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna 'Sternika'.

Potem swoje umiejętności prezentowali kierowcy autobusów i ciągnika siodłowego, którzy m.in. przejeżdżali slalomem między pachołkami ustawionymi na mokrej, wysypanej żwirem nawierzchni. Według zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie, Artura Banaszkiewicza, organizowanie rajdu może służyć uświadamianiu kierowcom, że powinni doskonalić swoje umiejętności zachowania się na drodze w różnych sytuacjach. 'To jest dobra forma doskonalenia techniki jazdy' - powiedział. Zmagania kierowców obserwowali mieszkańcy miasta, którzy na rajd mogli dojechać z centrum miasta bezpłatnie, specjalnie podstawionymi autobusami MPK. –„Interesuję się motoryzacją, a tego typu imprez w Lublinie prawie nie ma. Sam chciałbym takiej jazdy spróbować' - powiedział młody chłopak, który przyjechał do zajezdni z kilkoma kolegami. Prezes Rydecki zapowiedział, że tego typu imprezy będą organizowane w przyszłości.

I na koniec podsumujmy wyniki. Ekipa Ośrodka Doszkalania Kierowców „Sternik”okazała się najlepsza w zmaganiach w ramach I Samochodowego Rajdu Zimowego o Puchar Prezesa MPK Lublin. II miejsce zajęła Inspekcja Transportu Drogowego o/Lublin, a III –drużyna Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie. Następna była ekipa Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, a ostatnia drużyna WORD-u. Wśród drużyn kobiecych najlepsze były panie z MPK Lublin, na II miejscu uplasowały się kobiety z Inspekcji Transportu Drogowego, a na III –Wydział Ruchu Drogowego KMP w Lublinie. Łącznie w szranki stanęło pięć ekip: z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie;Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie;Inspekcji Transportu Drogowego o/Lublin;ODK „Sternik”i WORD w Lublinie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MPK Lublin
ITD
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....