TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zgierz: Staną autobusy?
EXPRESS ILUSTROWANY 13.03.2008 - Opublikowano: 14.03.2008 12:41:54
Zgierz: Staną autobusy?
Zgierzanie narzekają na niepunktualność i coraz gorszy stan techniczny miejskich autobusów. Tymczasem Marek Wachowicz , szef przedsiębiorstwa komunikacyjnego, odpowiada krótko: - To cud, że autobusy w ogóle jeszcze pojawiają się na przystankach. Jesteśmy na skraju bankructwa. - Jeżdżę rano do pracy 'szóstką', która niemal każdego dnia jest spóźniona, a w poniedziałek w ogóle nie przyjechała - skarży się Arkadiusz Furmaniak . - Na przystanku przy ul. Staffa powinna być o 4.17, zwykle pojawia się dopiero o 4.30. Te kilka minut ma dla mnie ogromne znaczenie, bo w Łodzi przesiadam się na inny autobus, na który nie mogę zdążyć. - Wczoraj o godzinie 9.50 'szóstka' jechała z Łodzi pusto z napisem 'awaria' - mówi Maria Morąg . - Nie podstawiono autobusu zastępczego, a na kolejny czekaliśmy 45 minut! - Takie przypadki będą się zdarzały coraz częściej, jeśli miasto nie znajdzie więcej pieniędzy na komunikację - tłumaczy szef firmy autobusowej Marek Wachowicz. - Dopłaty, jakie otrzymujemy z kasy miasta, nie wystarczają na zakupy nowego taboru, a ostatnio brakuje nawet na paliwo do autobusów, które zdrożało o 30 procent. Kierowcy uciekają z firmy, bo płace są nędzne, a ja nie mam kim obsadzić wakatów. Bilet kosztuje 1,80 zł, a powinien - co najmniej 2,50! Doszło sytuacji, że dopłacam 80 tysięcy miesięcznie do komunikacji miejskiej z innych działalności: stacji diagnostycznej, szkoły jazdy, autoholowania. Ale dłużej tak się nie da i wreszcie autobusy nie wyjadą na trasy.
Prezydent miasta Jerzy Sokół o dramatycznej sytuacji w firmie autobusowej dowiedział się od nas. - Nie ma takiej możliwości, żeby mieszkańcy zostali bez komunikacji miejskiej - mówi. - Dodatkowe pieniądze na paliwo muszą się znaleźć, choćbyśmy musieli zrezygnować z innych wydatków. Nie będziemy jednak podnosić w najbliższym czasie cen biletów.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zgierz
przystanek
Łódź
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....