TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zdarzenie autobusu z ciężarówką w Świniarsku [AKTUALIZACJA]
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.09.2019 16:00:50
Małopolskie: Zdarzenie autobusu z ciężarówką w Świniarsku; fot. Małopolski UW

Po poniedziałkowym wypadku w Świniarsku zmarła jedna dorosła osoba, a liczba poszkodowanych wzrosła do 33 – to najnowsze podsumowanie informacji ze sztabu na miejscu zdarzenia.

2 września, w wyniku czołowego zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym ucierpiały m.in. dzieci wracające autobusem z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. W zdarzeniu uczestniczył autokar, samochód ciężarowy i osobowy.

W wypadku poszkodowanych zostało 29 osób, w tym 15 nastolatków. 8 osób jest w stanie ciężkim. Poszkodowani trafili do 5 małopolskich szpitali, m.in. do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, szpitali w Nowym Sączu i Tarnowie. Niestety jedna osoba zmarła.

W akcji uczestniczyły 3 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, 10 karetek, 14 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej (53 ratowników), 50 policjantów i 10 radiowozów. Policja zorganizowała objazdy. Działaniami PRM (Państwowe Ratownictwo Medyczne) kierowała dyspozytornia w Tarnowie.

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu uruchomiło specjalną infolinię dla rodzin osób poszkodowanych pod numerami telefonu (18) 414 27 20, (18) 414 27 21, fax (18) 414 27 24.

Aktualizacja 04.09

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wszczęła we wtorek śledztwo w sprawie wypadku w Świniarsku. Doszło tam do zderzenia ciężarówki z autobusem. Zginęła jedna osoba - 85-letni mężczyzna. 33 osoby zostały ranne. 19 z nich trafiło do szpitali, w tym osiem w stanie ciężkim.

Paweł Mrozowski, zastępca prokuratora Rejonowego w Nowym Sączu w rozmowie z PAP poinformował, że zostało wydane postanowienie o wszczęciu śledztwa, w sprawie spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

– Na tę chwilę traktujemy to jako nieumyślne spowodowanie katastrofy, ponieważ trwają przesłuchania wszystkich świadków tego zdarzenia. Osób poszkodowanych jest kilkadziesiąt, a niektóre z nich nadal przebywają w szpitalach – dodał prokurator Paweł Mrozowski.

Kierowca samochodu ciężarowego został zatrzymany do dyspozycji śledczych. Prokurator podejmie decyzję, w jakim charakterze zostanie przesłuchany. Kierowca autobusu w ciężkim stanie trafił do szpitala. Pobrano mu krew do badań, żeby sprawdzić jego stan trzeźwości. Jak informuje policja, kierowca autobusu był trzeźwy.

Jak doszło do wypadku w Świniarsku?

W poniedziałek około godziny 10.20 na drodze powiatowej w Świniarsku pod Nowym Sączem, w autobus kursowy, jadący w kierunku Podrzecza wjechała jadąca z przeciwka ciężarówka. Poszkodowane zostały 33 osoby, w tym 15 nastolatków. W tył autobusu wjechał samochód osobowy, którym podróżowały dwie osoby, ale nie odniosły żadnych obrażeń.

Aktualizacja 06.09

Zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym usłyszał 46-letni kierowca ciężarówki, który w poniedziałek doprowadził do zderzenia czołowego z autobusem w Świniarsku koło Nowego Sącza - powiedział PAP zastępca szefa nowosądeckiej prokuratury rejonowej Paweł Mrozowski.

Na wniosek prokuratury decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 46-latkowi grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.

"Podejrzanemu zostały przedstawione zarzuty. Mężczyzna nie przyznał się do stawianych zarzutów i złożył wyjaśnienia" – powiedział PAP prok. Mrozowski.

W miniony poniedziałek około godziny 10.20 na drodze powiatowej w Świniarsku w autobus kursowy, jadący w kierunku Podrzecza, wjechała jadąca z przeciwka ciężarówka. W wyniku zderzenia zmarł 85-letni mężczyzna, a niemal 30 osób zostało rannych, w tym siedmioro ciężko. Autobusem jechali m.in. uczniowie w wieku 15-18 lat, którzy wracali z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Z ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Małopolskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....