TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Załoga PKS Ostróda wywalczyła premię
PAP - Opublikowano: 07.07.2014 20:31:46
Załoga PKS Ostróda wywalczyła premię
Pracownicy ostródzkiego PKS-u otrzymają do końca września po 300 zł premii i bony świąteczne, a od 2015 roku zostaną objęci systemem podwyżek - ustalili związkowcy z kierownictwem zakładu. Tym samym w ostródzkim PKS kończy się strajk. W przekazanym w czwartek PAP oświadczeniu związkowcy z Solidarności poinformowali, że w wyniku negocjacji z kierownictwem ostródzkiego PKS-u i kierownictwem firmy Mobilis, do której należy ten przewoźnik, otrzymają do końca września po 300 zł netto premii (ma to być forma rekompensaty za to, że od siedmiu lat w zakładzie nie było podwyżek), a także premie świąteczne na Boże Narodzenie i Wielkanoc. W zamian załoga PKS-u w Ostródzie zgodziła się na zawieszenie przez pracodawcę odpisu na fundusz świadczeń socjalnych w tym i przyszłym roku. -\'Cieszę się, że jest już w zakładzie spokój i zgoda, bo strajk nikomu nie służył. Firma może się rozwijać tylko dzięki spokojnej sytuacji\' - powiedział PAP prezes PKS Ostróda Roman Smoliński. Szef zakładowej Solidarności Zbigniew Maszkowski przyznał, że załoga jest zadowolona z porozumienia. \'Poza tym w jakiejś mierze pokazaliśmy, że mieliśmy rację w sporze z pracodawcą\' - powiedział. Do strajku w PKS Ostróda doszło w połowie czerwca. Niezadowoleni związkowcy z OPZZ i Solidarności zorganizowali pikietę zakładu po tym, jak kierownictwo firmy odmówiło im podwyżek. Reakcją na strajk w zakładzie było zapewnienie ze strony kierownictwa PKS i Mobilis, że przystąpią do negocjacji z załogą.W PKS Ostróda na stałych umowach o pracę zatrudnionych jest 111 osób, w okresie roku szkolnego liczba ta wzrasta do 160 osób (zatrudniani są wtedy kierowcy wożący dzieci do szkół, czy opiekunki tych przewozów). Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej PKS Ostróda wynika, że autobusy tego przewoźnika rocznie przewożą 3 mln podróżnych. Zakład ma 78 autobusów, które obsługują lokalne przewozy pasażerskie, w tym przewozy szkolne i międzyregionalne, m.in. do Warszawy, Gdańska, Bydgoszczy i Płocka.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Ostróda
strajk
związek zawodowy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....