TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zakupowy zjazd PKS Białystok ? z 60 do 10 autobusów
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 04.03.2016 18:29:48 1 komentarz
Isuzu Turquoise w barwach PKS Białystok; fot.: Jarkle

PKS Białystok szuka firmy leasingowej, która dostarczy tej spółce 10 autobusów. W piątek firma ogłosiła przetarg w tej sprawie. Dwa poprzednie postępowania nie przyniosły rozstrzygnięcia. Przypomnijmy, że pierwszy przetarg - ogłoszony w maju 2015 r. ? opiewał na dzierżawę aż 60 fabrycznie nowych autobusów międzymiastowych. Teraz mamy w puli 10 egzemplarzy.

PKS Białystok od kilku miesięcy próbuje znaleźć firmę zainteresowaną leasingiem operacyjnym autobusów. W ostatnim przetargu, w którym oferty otwierano pod koniec stycznia wpłynęła jedna oferta konsorcjum firm: Wowo z Białegostoku i Idea Leasing z Wrocławia. Wydawało się, że wszystko zmierza ku końcowi i już w lutym na trasy wyjedzie 10 nowoczesnych i klimatyzowanych autobusów marki Isuzu. ??Oferta została jednak odrzucona z powodu braków formalnych? - poinformował PAP w piątek prezes PKS Białystok Cezary Sieradzki. Stąd konieczność ponownego przetargu.

Prezes wielokrotnie wcześniej podkreślał, że nowy tabor ma uatrakcyjnić ofertę PKS Białystok. Zaznaczył, że w nowym przetargu - podobnie jak w poprzednim - PKS szuka firmy, która dostarczy 10 autobusów, w których będzie po 30 miejsc siedzących i ok. 10 stojących. Doprecyzowano w specyfikacji przetargowej inne szczegóły techniczne.

Umowa z dworcem w tle

Pod koniec lutego PKS Białystok podpisał z firmą Budner sp. z o.o. umowę ws. nowego zagospodarowania terenu dworca PKS w Białymstoku. Umowa przewiduje, że do czerwca 2017 r. będzie zbudowany nowy dworzec, stary z lat 70. będzie zburzony. Powstanie nowe zaplecze techniczne na potrzeby PKS, perony, a także galeria handlowa. Cały teren ma powierzchnię ok. 4 ha.

Jesienią 2015 r. PKS Białystok sprzedał również firmie developerskiej tereny przy ul. Fabrycznej w Białymstoku za sumę 14,9 mln zł. Pieniądze z tej transakcji nie są inwestowane w teren przy dworcu. Jak wcześniej informowały władze spółki, mają być one przeznaczone na zakup nowego taboru.

Koncentracja PKS-ów?

PKS Białystok zatrudnia ok. 260 osób, firma realizuje dziennie około 500 kursów. Tak jak PKS w Łomży, Suwałkach, Zambrowie i Siemiatyczach podlega samorządowi województwa podlaskiego. W 2011 r. po wielu dyskusjach, władze województwa podpisały z ministrem skarbu państwa umowy o nieodpłatnym przejęciu tych spółek od SP. Gdyby samorząd nie przejął wówczas PKS-ów, byłyby one przez resort sprywatyzowane. W prywatnych rękach jest w regionie jedynie PKS Bielsk Podlaski.

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się informacje o tym, że marszałek województwa podlaskiego zapowiedział połączenie spółek PKS podległych samorządowi województwa w regionie w jedną spółkę.

Rzecznik marszałka Paweł Staniurski poinformował PAP, że to "jedna z możliwych koncepcji, która wymaga głębszej refleksji. "Na pewno zostanie wybrane takie rozwiązanie, dzięki któremu sytuacja spółek poprawi się możliwie najszybciej" - odpowiedział Staniurski. Wyjaśnił, że dopiero trwają prace nad koncepcją, pracuje zespół roboczy, który analizuje sytuację spółek PKS.

Pojawiły się też zapowiedzi, że po połączeniu w jedną spółkę, powstanie centrala w Białymstoku zarządzana przez jednego prezesa, marszałek uważa jednak, że za wcześnie, by o tym mówić.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Białystok
Isuzu
Wowo
tabor
  • Kamil – 07.03.2016

    Autosan do boju

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....