TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Zakopiańskie Urbino 8,9LE nabierają kształtów
ZAKOPANE.EU InfoBus.pl - Opublikowano: 17.02.2016 12:52:32 8 komentarzy
fot. zakopane.eu

Zakopane już wkrótce doczeka się pierwszej miejskiej linii komunikacyjnej. Będzie ona obsługiwana przez dwa nowoczesne i najbardziej ekologiczne autobusy Solaris. Będzie to ważny krok, który ułatwi poruszanie się po mieście mieszkańcom i turystom, a także wpłynie na poprawę jakości powietrza pod Tatrami. W tegorocznym budżecie Burmistrz Miasta Zakopane na ten cel przeznaczył kwotę 850 tys. złotych.

- Chcemy uporządkować transport publiczny, zwłaszcza w rejonach, gdzie występują problemy z dostępnością komunikacji. Zdarza się to szczególnie poza sezonem turystycznym i jest dużym problemem dla mieszkańców. Dwie linie autobusowe będą odpowiedzią na ich potrzeby. Korzystać z nich będą z pewnością także goście odwiedzających nasze miasto. Doskonale uzupełnią więc one w tych miejscach transport prywatny, nie będąc dla niego konkurencją - wyjaśnia Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula.

- W Zakopanem potrzebny jest łatwo dostępny i regularny transport publiczny. Częstsze korzystanie z niego przez wszystkich, zamiast z samochodów osobowych, z pewnością przełoży się na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza w mieście ? dodaje z kolei Zastępca Burmistrza Wiktor Łukaszczyk.

Zgodnie z decyzją Burmistrza wykonywanie przewozów publicznego transportu zbiorowego w komunikacji miejskiej powierzone zostało miejskiej Spółce TESKO, która już intensywnie przygotowuje się do realizacji tego zadania i jest w trakcie procedury zakupu dwóch pierwszych autobusów marki Solaris Urbino 8,9 LE. W planie jest zakup kolejnych dwóch. Każdy z nich dysponuje 57 miejscami, w tym 23 siedzącymi, i wyposażony jest w klimatyzację, rozkładaną rampę dla wózka inwalidzkiego i dziecięcego, system monitoringu, a także system informacji pasażerskiej, składający się z tablic: kierunkowej przedniej, bocznej, tylnej oraz tablicy wewnętrznej. Ponadto każdy pojazd wyposażony jest w biletomat i kasownik biletów.

- Spółka TESKO prowadzi już intensywne przygotowania. 1 lutego 2016 r. została podpisana umowa na dostawę w formie leasingu 4 sztuk fabrycznie nowych autobusów Solaris Urbino 8,9 LE. Szkielety autobusów dotarły już na linię produkcyjną fabryki Solarisa i czekają na montaż podzespołów. Pierwsze dwa autobusy przyjadą do Zakopanego już w marcu, dostawa kolejnych dwóch przewidziana jest na miesiąc sierpień. Pojazdy, które będą wykorzystywane na miejskich liniach komunikacyjnych, wyposażone zgodnie z najwyższymi standardami obsługi pasażerów w ramach komunikacji miejskiej, zapewnią wysoki komfort i bezpieczeństwo podróży, przy jednoczesnej minimalizacji wpływu na środowisko, dzięki wykorzystaniu silników spełniających wymagania najwyższej normy emisji spalin Euro 6. Aktualnie dopracowywane są sprawy organizacyjne, związane m.in. z jakością obsługi pasażera, dystrybucją biletów, organizacją systemu zarządzania i nadzoru, jak również z systemem informacji pasażerskiej. Jest to nowa gałąź działalności dla Spółki i ogromne wyzwanie, ale jednocześnie ważny element zrównoważonego rozwoju Miasta Zakopane ? podkreśla Prezes Spółki TESKO Monika Jaźwiec.

Pierwszą planowaną linią kumulacyjną jest linia nr 14 (okrężna) z następującym przebiegiem: Rejon Dworców st. 8, Aleje 3-go Maja Dolne, Kasprowicza, Spyrkówka I Spyrkówka II, Harenda, Harenda Szkoła, Ustup Lewiatan, Ustup, Olcza Wojdyły, Olcza Stachonie, Olcza Kościół, Olcza Mrowce, Olcza Huty, Oberconiówka, Pardałówka 2, Pardałówka 1, Imperial, Rondo Jana Pawła II, Parcele Urzędnicze, Watra, Równia Krupowa, Aleje 3-go Maja Górne, Rejon Dworców st. 8. Autobusy kursować będą co godzinę. Planuje się, że średni roczny przebieg linii wyniesie około 87 tys. km. Termin uruchomienia obsługi pierwszej linii to miesiąc kwiecień.

Kolejna linia prowadzić będzie trasą Cyrhla ? Krzeptówki, z następującym przebiegiem: Cyrhla, Chłabówka Górna, Jaszczurówka, Jaszczurówka-Bory, Bystre, Rondo Jana Pawła II, Parcele Urzędnicze, Watra, Aleje 3-go Maja Górne, Rejon Dworców st. 7, Równia Krupowa, Aleje 3-go Maja Dolne, Targowica-pod Gubałówką, Targowica-Stary Kościółek, Za Strugiem, Skibówki I, Skibówki II, Krzeptówki. Linia zostanie uruchomiona we wrześniu tego roku.

Proponowana taryfa opłat za przejazd zawierać będzie zniżki ustawowe (100% i 50%) oraz zniżki gminne, w tym w wysokości 100 %dla mieszkańców Miasta Zakopane, którzy ukończyli 65 lat życia na podstawie dowodu osobistego oraz dla posiadaczy ważnych dowodów rejestracyjnych pojazdów osobowych wraz z opłaconym ubezpieczeniem OC.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zakopane
TESKO Zakopane
Solaris
 • Krakus – 17.02.2016

  Ciekaw jestem czy ludzie będą wiedzieć jak skasować bilet w kasowniku ;)

 • Filip – 17.02.2016

  zapowiada się nudne malowanie

 • max – 17.02.2016

  Co to za dziwny numer linii "14" ??

 • krakus59 – 17.02.2016

  @krakus - młody jesteś jeszcze nie dawno w Zakopanym były linie miejskie nie mówiąc o latach 70-80 tych gdzie regularnie kursowały linie "1";"2","3"

 • pawo – 17.02.2016

  To te stare solarisy a szkoda

 • manki – 18.02.2016

  Nie ma 8,9 w IV generacji

 • Internetowy Rzecznik Zakopanego – 23.02.2016

  W kwietniu zapraszamy na pierwsze jazdy :)

 • kwas23 – 16.07.2016

  do Krakusty pewnie potrzebujesz instrukcji do kasownika.bucu jedz busem

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....