TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Za tydzień III Forum Zarządców Dworców Autobusowych
KONFERENCJA, DWORZEC, MDA InfoBus.pl - Opublikowano: 17.09.2019 10:00:45
Za tydzień III Forum Zarządców Dworców Autobusowych; fot. MDA

Forum Zarządców Dworców Autobusowych to jedyne w Polsce wydarzenie zrzeszające przedstawicieli dworców autobusowych z całego kraju. W tym roku spotkanie odbędzie się w dniach 23-24 września w Hotelu Wolskim w Krakowie.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministra Infrastruktury –Andrzeja Adamczyka, Marszałka Województwa Małopolskiego –Witolda Kozłowskiego oraz Głównego Inspektora Transportu Drogowego –Alvina Gajadhura. Organizatorem Forum są Małopolskie Dworce Autobusowe S.A.

Trzecia edycja

-"Duże zainteresowanie poprzednimi edycjami Forum, spowodowało, że impreza ta stała się wydarzeniem cyklicznym. Tym samym wpisała się na stałe w kalendarz przedstawicieli branży transportowej – mówi dr Witold Słomka, prezes zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe S.A. Forum to wyjątkowa okazja do spotkania się w jednym czasie i miejscu zarządców dworców autobusowych z całej Polski – dodaje.

Podczas tegorocznego - trzeciego już - Forum podjęte zostaną w szczególności kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem – zarówno bezpieczeństwem podróżnych, korzystających z usług dworców autobusowych, jak również cyberbezpieczeństwem infrastruktury dworcowej. Mówiąc o bezpieczeństwie nie zabraknie zagadnień dotyczących przystosowania organizacyjnego oraz komunikacyjnego dworców do potrzeb osób niepełnosprawnych, zapewniających wygodę i komfort podróżowania wszystkim pasażerom – bez względu na ich ograniczenia w sprawności.

Spotkanie będzie również okazją do omówienia innowacyjnych technologii wykorzystywanych w modernizacji dworców, zapewniających równocześnie niskie koszty utrzymania infrastruktury dworcowej oraz przyjazność przestrzeni dworcowych dla podróżnych.

Dworzec a OZE

Drugi dzień Forum zostanie w dużej mierze poświęcony inwestycji w odnawialne źródła energii (OZE). Omówiona zostanie w tym zakresie możliwość wykorzystania przez dworce ekologicznych instalacji fotowoltaicznych, jako rozwiązania przyjaznego środowisku.

-"Jako Małopolskie Dworce Autobusowe w Krakowie jesteśmy jednym z największych węzłów komunikacyjnych w Europie. Tym samym od lat wyznaczamy najwyższe standardy obsługi pasażerów w całym kraju – mówi dr Witold Słomka. - Jednocześnie chętnie dzielimy się z innymi zarządcami zdobytą wiedzą w celu upowszechniania dobrych praktyk przez wszystkie dworce autobusowe w Polsce – podsumowuje.

Tegoroczne Forum to odpowiedź na bieżące wyzwania - wspólne dla wszystkich dworców autobusowych w kraju. Wymiana doświadczeń oraz wiedzy, poszerzona o wykłady ekspertów, przyczyni się docelowo do wprowadzenia jednolitych standardów obsługi pasażerów w całej Polsce.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MDA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....