TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Z Wrocławia do Goeteborga: 30 autobusów elektrycznych
- Opublikowano: 09.10.2019 10:00:00
Z Wrocławia do Goeteborga: 30 autobusów elektrycznych ; fot. Volvo

Wrocławski zakład Volvo Buses rozpoczął dostawy 30 nowych autobusów elektrycznych. Dwa z nich już zostały przekazane. W tym roku stolica Szwecji wzbogaci się łącznie o 60 e-busów, a w przyszłym roku o … 130 szt.

Najnowsze autobusy to modele Volvo 7900 Electric. Na pokładzie każdego z nich znajdują się m.in. dwa miejsca dla wózków inwalidzkich, tablice informacyjne i gniazda USB. Pojazdy są wyposażone w silniki o mocy 180 kW i akumulatory o pojemności 200 kWh.

To jak do tej pory największy jednorazowe zamówienie Volvo Buses na modele 7900E. Wszystkie będą działać w Göteborgu - w sieci Västtrafik - na linii 60 o długości 8,5 km, która każdego dnia przewozi ok. 20 000 pasażerów. Docelowo będzie ona - oraz trasa nr 62 - obsługiwana tylko taborem elektrycznym. Zamawiającym jest GS Buss - spółka zależna Göteborgs Sparvägar i Urzędu Transportu Publicznego Västtrafik.

Rekordowy kontrakt

Już teraz po ulicach Goeteborga jeździ 60 hybrydowych autobusów Volvo. Po zakończeniu dostaw jesienią przyszłego roku będzie ich niemal 100.

"Zakup 30 w pełni elektrycznych autobusów Volvo przez GS Buss - jednego z operatorów transportu publicznego w Göteborgu to jak dotąd największe pojedyncze zamówienie, jakie firma Volvo otrzymała na ten model autobusu. Nowe autobusy będą kursować na linii 60 pomiędzy Redbergsplatsen i Masthugget, a także na liniach 59 i 62. Będą one wyposażone w akumulatory o pojemności 200 kWh, ładowane na końcowych przystankach linii oraz w zajezdni. Infrastrukturę do ładowania akumulatorów zapewni firma GS Buss. Wszystkie autobusy zostaną dostarczone w III kwartale 2019 roku" - informuje Volvo Buses.

Szwedzka e-rewolucja

To początek największej w historii Szwecji elektryfikacji miejskich autobusów. Oprócz 30 w pełni elektrycznych autobusów Volvo, w tym roku Västtrafik wprowadzi do eksploatacji jeszcze 30 e-pojazdów. W przyszłym roku ich liczba radykalnie wzrośnie - o 130 szt. nowych elektrobusów na trasach w Göteborgu, Mölndal i Partille. To efekt wygrania w przetargu na transport w obszarze metropolitalnym przez firmę Transdev. 10-letni kontrakt o wartości 8 miliardów SEK obowiązuje do grudnia 2030 r. Całe zamówienie obejmuje łącznie 370 autobusów, z czego 160 to autobusy elektryczne. Pozostałe pojazdy muszą być zasilane w 100% biopaliwami.

Razem oznacza to, że zaledwie w ciągu 2 lat Västtrafik wprowadzi do swojej sieci łącznie 220 autobusów elektrycznych. Dzięki temu firma jest liderem w Szwecji w przechodzeniu na elektryczny transport.

- To dopiero początek. Oczekujemy, że do 2030 r. zelektryfikujemy cały ruch miejski w Västra Götaland. Zamówienia pokazują również, że potrafimy umiejętnie łączyć odpowiedzialne finanse z dobrą jakością i zrównoważonym rozwojem - mówi Peter Hermansson, prezes zarządu Western Transport.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Volvo
Szwecja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....