TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Z Warszawy do Torunia. MZK kupi Solarisy od Mobilisu!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 19.07.2018 17:45:35
fot. Kubul, phototrans.pl

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu już wie od kogo kupi używane Solaris Urbino 12. Dziś przewoźnik wybrał ofertę przedstawioną przez Mobilis. Propozycja Michalczewskiego mimo, że była tańsza nie spełniła wymagań spółki.

O toruńskim przetargu pisaliśmy tutaj. W pierwszej części miał zostać wyłoniony dostawca 7 całkowicie niskopodłogowych autobusów klasy MAXI. W opcji MZK przewidziało możliwość dokupienia jeszcze jednego pojazdu. Wszystkie muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2007 roku. W drugim zadaniu przewoźnik celował w zupełnie inną konstrukcją. Jeden autobus niskowejściowy miał być nie starszy niż z 2013 roku. Ponadto musiał mieć przebieg nie większy niż 100 000 km, a więc bardzo mały jak pojazd w tym wieku.

12 lipca minął termin składania ofert. Wczoraj pisaliśmy o dwóch graczach, którzy stanęli do pojedynku wyłącznie o pierwsze zadanie. Tańszą propozycję przedstawiła radomska firma Michalczewski. Zaproponowała ona dostawę 7 autobusów gwarantowanych i jednego z opcji do Torunia za 921 885 PLN brutto. Wyglądało na to, że jeden autobus został wyceniony na 93 687,50 PLN netto. Co zaoferowano MZK? To dziesięcioletnie Solarisy Urbino 12, które za półtora tygodnia zostaną wycofane z obsługi pięciu linii autobusowych w Radomiu.

Droższą ofertę przedstawił Mobilis. Gigant z Mościsk na toruńskim zamówieniu chciałby zarobić 1 025 328 PLN brutto. Ta cena również obejmuje zakres podstawowy zamówienia oraz ewentualną opcję. Cena jednostkowa wyniosła więc 104 200 PLN netto, a więc minimalnie powyżej szacunków MZK. Co zaoferowano toruńskiemu przewoźnikowi? Tak jak w przypadku Michalczewskiego to również Solarisy Urbino 12. Jedna te autobusy w porównaniu z jeszcze radomskimi są rok starsze. Były one wykorzystywane przez Mobilis w latach od 2007 roku do obsługi warszawskich linii autobusowych. Ostatnie 28 egzemplarzy tych autobusów przestało być potrzebnych spółce w czerwcu.

Dzisiaj poznaliśmy rozstrzygnięcie przetargu. MZK postanowiło wybrać ofertę Mobilisu. Michalczewski choć był tańszy musi się obejść smakiem i gdzie indziej poszukać klienta na kilka swoich Solarisów. Toruński przewoźnik odrzucił ofertę radomskiej firmy z powodu niezgodności z SIWZ.

To oznacza, że Mobilis może powoli szykować się do wysyłki swoich Solarisów Urbino 12 do Torunia. Egzemplarze do sprzedaży już pewnie wytypowane, jedynie pozostaje kwestia ile ich ostatecznie MZK kupi. Mobilis do 24 sierpnia będzie miał czas na ich przekazanie toruńskiemu przewoźnikowi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Toruń
Michalczewski
Mobilis
Solaris
używane

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....