TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Z Tychów do Gdyni, czyli "Najdłuższa linia trolejbusowa w Polsce" [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.08.2018 13:30:45
Z Tychów do Gdyni, czyli

Tyskie Linie Trolejbusowe oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni opublikowały właśnie nakręcony wspólnymi siłami film pt. "Najdłuższa linia trolejbusowa w Polsce". Jest to produkcja zrealizowana przez pracowników obu przedsiębiorstw, która z przymrużeniem oka promuje komunikację trolejbusową w Polsce.

Film rozpoczyna się w Tychach, gdzie nieuważny pasażer wsiada do trolejbusu linii 30, kierunek Gdynia Główna. Podczas przejazdu oglądamy tyskie trolejbusy i kilka charakterystycznych dla Tychów miejsc. W tym czasie nasz bohater zasypia, a budzi go dopiero kierowca w Gdyni przed dworcem. Zszokowany wychodzi i zaczyna zwiedzać Gdynię. Po dniu pełnym wrażeń dostrzega na jednej z pętli trolejbus powrotny do Tychów, ale zanim zdąży dobiec, ten odjeżdża z przystanku. Kiedy wydaje się już, że nie będzie happy endu, w ostatnich scenach pojawia się zabytkowy ziutek na tyskiej linii A i zabiera zagubionego pasażera sprzed zajezdni PKT w podróż do domu. Zapraszamy na film!


Produkcją zajęli się wspólnie pracownicy PKT i TLT, film zrealizowano oczywiście w dwóch częściach – pierwszą nagrano w Gdyni w czerwcu, a drugą w Tychach w połowie sierpnia. Główny bohater, Tomasz Kumor, na co dzień jest kierowcą trolejbusu w Tychach.

-"Uważam, że nasza współpraca z kolegami z Gdyni to doskonały pomysł na promowanie trolejbusów w Polsce. Wywołując uśmiech na twarzach widzów, którzy oglądają perypetie zagubionego pasażera, budujemy pozytywny wizerunek i pokazujemy, że oprócz tworzenia komunikacji trolejbusowej, potrafimy się również dobrze bawić" – mówi Marcin Rogala, prezes Tyskich Linii Trolejbusowych.

Trolejbusowy duet

To pierwsza taka akcja w Polsce, gdzie dwa przedsiębiorstwa, które dzieli odległość prawie 600km, łączą siły, aby wspólnie promować komunikację publiczną.

-"Bardzo się cieszę, że udało się nam razem z Tyskimi Liniami Trolejbusowymi zrealizować ten ciekawy projekt – mówi Piotr Małolepszy, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni.

-"Przy kręceniu filmu mieliśmy świetną zabawę. Dobrze się pracuje, wiedząc, że robimy coś pozytywnego. Bardzo podobały się nam reakcje mieszkańców obu miast oglądających trolejbusy, które mają przemierzyć prawie cały kraj w drodze do przystanku docelowego. Zastanawiamy się nad zmontowaniem dodatkowego filmu, który pokaże sceny zakulisowe, bo to również byłoby bardzo ciekawe i warte pokazania – mówi Tomasz Sieniek z TLT, współautor filmu.

-"Dzieli nas 550 km, natomiast nieustannie łączy pasja. To była świetna współpraca. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze niejednokrotnie wspólnie pracować! - mówi Michał Podgórniak z PKT, który brał udział w realizacji filmu.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
trolejbus
akcja
PKT Gdynia
TLT Tychy
  • Piotr Badowski – 30.08.2018

    Bardzo ciekawe, ale z przewidywanym finałem. Zaskakujące jest to, że Gdynia została w tym filmie bardziej wypromowana od Tych.

  • Paul Konklewski – 30.08.2018

    Super pomysl tylko jak ten pasazer został przesadzony z zielonego trolejbusa w niebieski bez pobudki 😉

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....