TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Z podwójnym przegubem i na gazie, czyli Scania w Bogocie
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.01.2019 12:00:38
Z podwójnym przegubem i na gazie, czyli Scania w Bogocie; fot. Busscar

Scania otrzymała rekordowe kontrakty na dostawę gazowych podwozi dla Bogoty, która będą sukcesywnie zabudowywane przez kolumbijskie firmy nadwoziowe.

W listopadzie 2018 r. przewoźnik Masivo Bogotá wybrał autobusy marek Scania i Superpolo (kolumbijski producent nadwozi należący do brazylijskiej Grupy Marcopolo) do realizacji swojego najnowszego kontraktu w ramach obsługi TransMilenio. Firma wygrała obsługę linii obejmujących 18 stacji Américas BRT i do tego celu zakontraktowała 481 autobusów CNG. Wyruszą one na linie w drugiej połowie 2019 r. i pierwszej połowie 2020 r.

Zamówione pojazdy to 260 dwuprzegubowych autobusów na bazie podwozi Scania F340 HA 8×2 (z silnikami CNG Euro 6 o mocy 340 KM). Ich pojemność pasażerska to aż 250 pasażerów. Wszystkie podwozia zostaną zabudowane przez kolumbijską firmę nadwoziową Superpolo, a Scania będzie odpowiedzialna też za serwis pojazdów.

-"To duże zamówienie pokazuje nasze zaangażowanie w miejski rynek w Bogocie i kierunek walki z transportowymi zanieczyszczeniami" - powiedział Juan Carlos Ocampo, dyrektor zarządzający Scania Colombia. - "Jesteśmy oczywiście bardzo zadowoleni z zaufania pokładanego w Scanii i naszej niskoemisyjnej technologii."

Kolumbijskie BRT

Zamówienie złożone Masivo Bogotá to tylko fragment ogromnych zakupów jakie Bogota zaplanowała na najbliższy okres. Do lokalnego systemu BRT - TransMilenio ma dołączyć też 481 autobusów na podwoziach Scania CNG Euro 6. To oznacza, że szwedzki producent zgarnął większość kontraktów na odnowę floty BRT w Bogocie.

Razem z dostawą dla Masivo Bogotá daje to sumę 741 szt. gazowych podwozi.

Stolica Kolumbii chce sukcesywnie zastąpić autobusy Euro 2 i Euro 3 bardziej ekologicznymi pojazdami. Jak pokazuje najnowszy kontrakt, miasto stawia na autobusy gazowe z silniami Scania CNG Euro 6, co stanowi skok w zakresie emisji spalin w porównaniu z pojazdami starszej generacji. Jak policzyła Scania, emisja dwutlenku węgla będzie niższa nawet o 20 procent niższa, a emisja cząstek stałych - o 2-3 razy.

Szybka sieć autobusowa w Bogocie, założona na początku lat dziewięćdziesiątych, obejmuje teraz 12 linii o łącznej długości 112 kilometrów. Z autobusów BRT korzysta codziennie aż 1,7 miliona pasażerów. Scania w Kolumbii nie tylko obecna jest w systemie TransMilenio. Od 2015 r. w kolumbijskim mieście Cartagena działa 227 autobusów gazowych na podwoziach Scania Euro 6.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Scania
CNG
Kolumbia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....