TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Z FlixBusem do Londynu. 6 x dziennie! [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.07.2016 12:50:23
Z FlixBusem do Londynu. 6 x dziennie! [FILM]

30 czerwca miała miejsce konferencja prasowa FlixBus na temat przejęcia kontynentalnej siatki autokarowych połączeń megabus.com. Zarząd niemieckiej firmy zapowiedział dalszą ekspansję. Kierunek: Londyn, Chorwacji i Słowenia!

O sprzedaży swojej transportowej działalności przez megabus w Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii i krajach Beneluksu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ. Teraz czas na kolejne wieści z niemieckiej platformy, która dzięki temu jednemu posunięciu stała się największym przewoźnikiem autokarowym w Europie. Warto podkreślić, że zakup konkurencyjnych połączeń i obsługującej jej floty stał się możliwy dzięki referendum w Wielkiej Brytanii na temat członkostwa w Unii Europejskiej. Brexit spowodował, że megabus uznał swoje operacje na kontynencie za nieopłacalne w dalszej perspektywie i postawił je sprzedać, jednocześnie skupiając się na swojej działalności na Wyspach i w USA. Co ciekawe, z kolei FlixBus uznał Brexit za świetny moment, aby wejść do brytyjski rynek i zapowiedział nowe trasy do Londynu. Z wykorzystaniem połączeń megabus.

Na Londyn!

W pierwszym etapie, w ramach podpisanej w dniu 28 czerwca umowy FlixBus z megabus, linie do Londynu będą obsługiwane przez niebieskie autobusy megabus (jako podwykonawcę). Bilety na kursy do brytyjskiej stolicy z Paryża, Kolonii czy Amsterdamu są już dostępne na stronach FlixBus - od 1 lipca.

-?Oznacza to, że nasza sieć połączeń między kontynentem a Wielką Brytanią wzrosła do sześciu razy dziennie. Naszym celem jest włączenie tras megabus do sieci FlixBus do końca lata. Dzięki temu pasażerowie otrzymają jeszcze łatwiejszy dostęp do naszej oferty" ? powiedział André Schwämmlein, założyciel i CEO FlixBus.

Z kolei Jochen Engert, kolejny właściciel FlixBusa dodał: -?Niezależnie od nabycia megabus, pozostajemy wierni naszemu biznesowemu modelowi: FlixTeam planuje rozwój sieci i obsługuje platformę rezerwacji biletów. Natomiast transport jest domeną małych i średnich przedsiębiorstw autobusowych skupionych w platformie przewozowej. I od 1 lipca jednym z nich będzie także megabus, który będzie dbał o swoje liniowe operacje i autobusy.?

O tym jak szybko niebieskie autobusy staną się niebawem zielone, przekonuje poniższy film z poprzedniej fuzji: FlixBus z MeinFernbus:

{https://www.youtube.com/watch?v=DIMdvwSGO60)

Poza Europę?

Podczas konferencji FlixBus podsumował swoją dotychczasową sytuację. Dzięki nowym połączeniom firma planuje wzrost liczby przewożonych pasażerów aż o 50% w 2016 roku. Dla porównania ? w 2015 r. niemiecka platforma osiągnęła wynik ok. 20 milionów klientów. Z kolei od początku działalności, czyli od 2013 r. ? spółka ma na swoim koncie około 50 milionów pasażerów. Zatem FlixBus transportuje więcej osób niż niemiecki krajowy ruch lotniczy?

-?Jesteśmy otwarci nie tylko na rozbudowę naszej europejskiej sieci, ale także na rozwój naszych produktów dla zupełnie nowych odbiorców. W 2016 roku oczekujemy wzrostu naszych pasażerów o dalsze 50%. Konkurencja jest nadal ciężka, ale FlixBus ?zaraził? już miliony Europejczyków nowym sposobem podróżowania. "

Cel: Europa Wschodnia

W styczniu br. FlixBus ogłosił ekspansję w kierunku Europy Centralnej i Wschodniej. Kilka tygodni temu pierwsze zielone autokary pojawiły się w Chorwacji i Słowenii. Od 20 czerwca ruszyło codziennie połączenie do stolicy Rumunii ? Bukaresztu. Tym samym FlixBus rozszerzył swoją ofertę do 900 destynacji w 20 krajach.

??Następny krok w Europie Środkowej i Wschodniej to rozbudowa szerokiej gamy produktów w tym regionie, jak również stworzenie transportu krajowego w Chorwacji" ? zapowiedział André Schwämmlein.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
FlixBus
megabus
PolskiBus
Londyn

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....