TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wyróżnienia na TRANSEXPO 2011: Drabpol i system multimediów
DRABPOL - Opublikowano: 05.10.2011 19:10:18
Wyróżnienia na TRANSEXPO 2011: Drabpol i system multimediów

Podczas tegorocznych targów TRANSEXPO w Kielcach przyznano pięć wyróżnień. Jedno z nich, w kategorii: „części i wyposażenie autobusów”przyznano firmie Drabpol za system multimedialny dla transportu zbiorowego dalekobieżnego Funtoro. Do tej pory ten produkt oferowała w Polsce słowacka firma Molpir z Bratysławy (m.in. pokazując autobusy Scania-Irizar PB wyposażone w ten system). Teraz promocją i sprzedażą systemu Funturo w naszym kraju zajmuje się Drabpol. Można go zastosować w autobusach miejskich i turystycznych, a także w pociągach. System oferuje niezależny wybór filmów, muzyki oraz zdjęć, oglądanie programów telewizyjnych i granie w gry. Pasażerowie mogą śledzić trasę, widzieć swoją aktualną pozycję na mapie i oglądać obrazy z zewnętrznie zamontowanych kamer. Dodatkowo Funtoro jest łatwym w instalacji multimedialnym systemem oferującym niezależny wybór filmów, muzyki, zdjęć przechowywanych na serwerze, oglądanie programów telewizyjnych i granie w gry. Pasażerowie mogą śledzić trasę, widzieć swoją aktualną pozycję na mapie i oglądać obrazy z zewnętrznie zamontowanych kamer. Najważniejsze jest to, że można dokonać własnego wyboru treści, z których chcą skorzystać na swoich monitorach dotykowych. Nie ma również przeszkody, by kierowca, lub przewodnik przekazał pasażerom ważne informacje korzystając ze swojego mikrofonu. System poprawia między innymi konkurencyjność przewoźnika autobusowego i zwiększa jego dochody oraz atrakcyjność oferty na rynku transportowym, dlatego wyposażony w Funtoro autobus demonstracyjny prezentowany na targach cieszył się tak dużym zainteresowaniem odwiedzających. Goście mieli możliwość zajęcia miejsca w wygodnym fotelu pasażera i sprawdzenia w praktyce możliwości systemu. Intuicyjny w obsłudze monitor dotykowy nie sprawiał żadnych trudności w obsłudze nawet osobom, które pierwszy raz miały do czynienia z tego typu urządzeniem. Odwiedzający więc relaksowali się słuchając muzyki i oglądając dostępne na serwerze filmy i zdjęcia.

Jury TRANSEXPO przyznało wyróżnienie dla systemu Funtoro kierując się przede wszystkim jego potencjalnym możliwościami. Jeszcze żaden autobus w Polsce nie został w niego wyposażony, natomiast są prowadzone zaawansowane rozmowy oraz powstaje jeden pojazd –salonka o pojemności 16 miejsc właśnie wyposażona w Funtoro. Jeżeli chodzi o potencjalnych nabywców to Drabpol nie tylko myśli tutaj o przewoźnikach turystycznych czy międzymiastowych, ale także o miejskich, gdzie Funtoro mógłby np. pełnić role mobilnej informacji turystycznej. Przypomnijmy, że system może maksymalnie obsłużyć 54 fotele, a jego cena waha się od 20 do 40 tys. euro.
Poza systemem multimediów, w Kielcach firma Drabpol zaprezentowała szeroką gamę urządzeń takich producentów jak: Continental VDO (FAP –miejsce pracy kierowcy, czujniki, wskaźniki, system tachografów), Konvekta (klimatyzatory do autobusów i maszyn roboczych, chłodnie) i Mix Telematics (zaawansowane systemy zarządzania flotą). Nowością w szerokiej ofercie firmy z Mykanowa jest system monitoringu słowackiej firmy Molpir, który może nagrywać obraz wewnątrz i zewnątrz autobusu z aż do 8 kamer. Na wyróżnienie zasługuje także nowe miejsce pracy kierowcy firmy Continental VDO. Charakteryzuje się ona odświeżonym designem, a przede wszystkim kolorowym, zindywidualizowanym wyświetlaczem. Tutaj klient ma szerokie możliwości dostosowanie wyświetlacza do swoich potrzeb i może np. zdefiniować tło, a także dodać ważne dla siebie kontrolki. Pełną wersję nowego stanowiska pracy kierowcy FAP możemy zobaczyć w autobusie Mercedes-Benz Citaro II.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Drabpol
VDO

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....