TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wyróżnienia na TRANSEXPO 2011: Drabpol i system multimediów
DRABPOL - Opublikowano: 05.10.2011 19:10:18
Wyróżnienia na TRANSEXPO 2011: Drabpol i system multimediów

Podczas tegorocznych targów TRANSEXPO w Kielcach przyznano pięć wyróżnień. Jedno z nich, w kategorii: „części i wyposażenie autobusów”przyznano firmie Drabpol za system multimedialny dla transportu zbiorowego dalekobieżnego Funtoro. Do tej pory ten produkt oferowała w Polsce słowacka firma Molpir z Bratysławy (m.in. pokazując autobusy Scania-Irizar PB wyposażone w ten system). Teraz promocją i sprzedażą systemu Funturo w naszym kraju zajmuje się Drabpol. Można go zastosować w autobusach miejskich i turystycznych, a także w pociągach. System oferuje niezależny wybór filmów, muzyki oraz zdjęć, oglądanie programów telewizyjnych i granie w gry. Pasażerowie mogą śledzić trasę, widzieć swoją aktualną pozycję na mapie i oglądać obrazy z zewnętrznie zamontowanych kamer. Dodatkowo Funtoro jest łatwym w instalacji multimedialnym systemem oferującym niezależny wybór filmów, muzyki, zdjęć przechowywanych na serwerze, oglądanie programów telewizyjnych i granie w gry. Pasażerowie mogą śledzić trasę, widzieć swoją aktualną pozycję na mapie i oglądać obrazy z zewnętrznie zamontowanych kamer. Najważniejsze jest to, że można dokonać własnego wyboru treści, z których chcą skorzystać na swoich monitorach dotykowych. Nie ma również przeszkody, by kierowca, lub przewodnik przekazał pasażerom ważne informacje korzystając ze swojego mikrofonu. System poprawia między innymi konkurencyjność przewoźnika autobusowego i zwiększa jego dochody oraz atrakcyjność oferty na rynku transportowym, dlatego wyposażony w Funtoro autobus demonstracyjny prezentowany na targach cieszył się tak dużym zainteresowaniem odwiedzających. Goście mieli możliwość zajęcia miejsca w wygodnym fotelu pasażera i sprawdzenia w praktyce możliwości systemu. Intuicyjny w obsłudze monitor dotykowy nie sprawiał żadnych trudności w obsłudze nawet osobom, które pierwszy raz miały do czynienia z tego typu urządzeniem. Odwiedzający więc relaksowali się słuchając muzyki i oglądając dostępne na serwerze filmy i zdjęcia.

Jury TRANSEXPO przyznało wyróżnienie dla systemu Funtoro kierując się przede wszystkim jego potencjalnym możliwościami. Jeszcze żaden autobus w Polsce nie został w niego wyposażony, natomiast są prowadzone zaawansowane rozmowy oraz powstaje jeden pojazd –salonka o pojemności 16 miejsc właśnie wyposażona w Funtoro. Jeżeli chodzi o potencjalnych nabywców to Drabpol nie tylko myśli tutaj o przewoźnikach turystycznych czy międzymiastowych, ale także o miejskich, gdzie Funtoro mógłby np. pełnić role mobilnej informacji turystycznej. Przypomnijmy, że system może maksymalnie obsłużyć 54 fotele, a jego cena waha się od 20 do 40 tys. euro.
Poza systemem multimediów, w Kielcach firma Drabpol zaprezentowała szeroką gamę urządzeń takich producentów jak: Continental VDO (FAP –miejsce pracy kierowcy, czujniki, wskaźniki, system tachografów), Konvekta (klimatyzatory do autobusów i maszyn roboczych, chłodnie) i Mix Telematics (zaawansowane systemy zarządzania flotą). Nowością w szerokiej ofercie firmy z Mykanowa jest system monitoringu słowackiej firmy Molpir, który może nagrywać obraz wewnątrz i zewnątrz autobusu z aż do 8 kamer. Na wyróżnienie zasługuje także nowe miejsce pracy kierowcy firmy Continental VDO. Charakteryzuje się ona odświeżonym designem, a przede wszystkim kolorowym, zindywidualizowanym wyświetlaczem. Tutaj klient ma szerokie możliwości dostosowanie wyświetlacza do swoich potrzeb i może np. zdefiniować tło, a także dodać ważne dla siebie kontrolki. Pełną wersję nowego stanowiska pracy kierowcy FAP możemy zobaczyć w autobusie Mercedes-Benz Citaro II.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Drabpol
VDO
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....