TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wypadek trolejbusy w Tychach. TLT pokazuje jak było
INFOBUS.PL / PAP - Opublikowano: 08.02.2019 17:30:33 1 komentarz
fot. TLT Tychy

10-letni chłopiec, który wbiegł w czwartek po południu na przejście dla pieszych w Tychach został potrącony przez trolejbus. Z podejrzeniem złamania obu nóg trafił do szpitala. Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu trolejbusów. Tyskie Linie Trolejbusowe pokazały nagranie z chwilą zdarzenia. Ku przestrodze.

"Nagrania z kamer monitoringu zostały przekazane policji. Ze względu na ich drastyczny charakter, publikujemy ku przestrodze krótki fragment filmu z czołowej kamery pojazdu, z wykadrowaną dolną częścią obrazu." - czytamy w oświadczeniu TLT.

"Policjanci badają okoliczności wypadku. Według wstępnych ustaleń dziecko wbiegło na przejście. W związku z nadchodzącymi feriami apelujemy o ostrożność. Pasy to miejsce, gdzie mamy prawo czuć się bezpiecznie, ale zawsze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania" – powiedziała PAP oficer prasowy tyskiej policji st. asp. Barbara Kołodziejczyk.

Jak poinformował PAP dyspozytor Tyskich Linii Trolejbusowych, wypadek spowodował znaczne utrudnienia w ruchu. Co najmniej 4 trolejbusy nie mogą kontynuować jazdy. Pasażerowie tego środka transportu musieli się liczyć z opóźnieniami.

Opis wypadku
7 lutego, trolejbus linii F realizujący kurs do Szpitala Wojewódzkiego, ruszył z przystanku Stadion o godzinie 16:20, kierując się w stronę Pływalni. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Edisona, na chodniku przebywało dwóch chłopców. Jeden z nich szedł, a drugi biegł w kierunku tożsamym z kierunkiem jazdy trolejbusu. Chłopiec biegł po chodniku, bezpiecznie oddalony od krawędzi jezdni, nie obracał się i nie zmieniał kierunku swojego biegu. Nic nie wskazywało na to, że wydarzenia mogą nagle obrać drastyczny bieg.

Gdy trolejbus minął skrzyżowanie z ulicą Edisona i znalazł się bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, chłopiec nagle, bez zwrócenia jakiejkolwiek uwagi na to, co dzieje się na jezdni, skręcił ostro w lewo i wbiegł bezpośrednio przed nadjeżdżający trolejbus, nie dając kierowcy żadnej szansy na reakcję i bezpieczne wyhamowanie pojazdu.

Kierowca niezwłocznie rozpoczął hamowanie awaryjne, jednak ze względu na wtargnięcie chłopca bezpośrednio przed trolejbus, nie było szans uniknięcia kolizji. Kierowca trolejbusu powiadomił odpowiednie służby o zaistniałym zdarzeniu, pasażerowie udzielili wstępnej pomocy poszkodowanemu. Chłopiec został przewieziony do szpitala, a policja przystąpiła do wyjaśniania okoliczności zdarzenia.

"Apelujemy, żeby zwracać szczególną uwagę na przejściach dla pieszych - dotyczy to zarówno kierowców, jak i przechodniów. Chwila nieuwagi może zakończyć się wielkim nieszczęściem." - konkluduje swoje oświadczenie TLT.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
TLT Tychy
trolejbus
 • Jakub Z Cieszyna – 08.02.2019

  A potem się dziwią, że nie ma komu jeździć

 • Tomasz Moszczyński – 08.02.2019

  Tak czy tak ..idiota z gościa..liczył że zdąży przebiedz..

 • Zdzich – 08.02.2019

  Film niedostępny........

 • Sebastian Pioro – 09.02.2019

  Ktos powinien nauczyc tego chlopaka jak nalezy zachowywac sie na drodze. 10 lat to nie przedszkolak... Rodzice naucza go jak nalezy przechodzic przez jezdnie, kiedy przewoźnik przesle im fakture za naprawę trolejbusu... Ten filmik powinni npokazywac we wszystkich szkolach jako przestrogę !!!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....