TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wszystkie autobusy na SilesiaKOMUNIKACJA 2018
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.04.2018 19:40:49
Wszystkie autobusy na SilesiaKOMUNIKACJA 2018

Zakończył się pierwszy dzień targów SileisaKOMUNIKACJA 2018.  W Sosnowcu mogliśmy zobaczyć  tylko 13 autobusów. Jednak najważniejszym wydarzeniem była merytoryczna konferencja z udziałem m.in. NCBiR i IGKM. O tym wydarzeniu piszemy TUTAJ

W porównaniu do poprzednich lat, to edycja o znacznie mniejszej ilości autobusów niż dotychczas, wystawionych przez producentów, mimo że jest to jubileuszowa edycja. Poniżej zaprezentujemy alfabetycznie producentów, których mogliśmy zobaczyć w tym roku.

AUTO-CUBY – Standardowo już na bogatym stoisku PKM Tychy stanął jedyny gazowy minibus na Śląsku zbudowany na bazie Mercedesa Sprintera 516 NGT w zabudowie Cuby City Line, który zasilany jest sprężonym gazem CNG. Wyposażony jest w 1,8-litrowy silnik o mocy 115kW/156KM, który sprzężono z automatyczną skrzynią biegów. Na pokładzie znajdziemy dwie rampy dla pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej w pierwszych i drugich drzwiach, a dziesięciu pasażerów znajdzie dla siebie miejsca siedzące w tym pięć bezpośrednio z niskiej podłogi.

AUTOMET – Producent zaprezentował premierowo najnowsze dziecko – czyli elektryczny autobus miejski: Autromet MiniCity Electric w najdłuższej wersji 8,37m, z obniżoną podłogą w środkowej części pojazdu.


IVECO – W tym roku zaprezentowano dwie zabudowy od Bus Center wersję 65C-180 sprzężonego ze skrzynią biegów Hi-Matic oraz demonstracyjne IVECO Żak 70C, które jak się okazuje jest sprowadzane na podobnej zasadzie jak minibusy od MGC Łaziska Górne, z Turcji i sprzedawane po prostu pod inną nazwą.

MAN – Producent pokazał podczas jubileuszowej edycji w sumie trzy pojazdy w tym jeden z najnowszej dostawy dla PKM Katowice – MAN Lion's City A21 oraz jedną z czterech hybryd kursujących po Rędzinach – MAN Lion's City A37 oraz, standardowo już gazowca z Tychów – MAN NL313 Lion's City CNG.

SCANIA – Producent autobusów ze Słupska na stoisku zaprezentował gazową Scanię Citywide 12,0 LF CNG w wersji demo.

SOLARIS – Oprócz tyskiego "rodzynka", czyli jedynego niskowejściowego egzemplarza przgubowego Solarisa Urbino 18LE CNG – z Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej można było zobaczyć dwa najnowsze autobusy Śląskich firm – elektryczne Nowe Urbino 12 z PKM Sosnowiec i gazowe Nowe Urbino 12 z Transgóru, które wykonuje usługi na zlecenie ZKKM Chrzanów.

VOLVO – Tradycyjnie, po sąsiedzku producent niewielkimi nakładami zaprezentował hybrydę z Sosnowca, czyli Volvo 7900 od PKM Sosnowiec.

Podsumowując

W tym roku zabrakło kluczowych producentów z Polski – Autosana czy Ursusa, a także z Czech: m.in. IVECO i SOR-a, a także bardzo popularnego na Śląsku białoruskiego MAZ-a - który prawdopodobnie otworzy montownię pojazdów w Tychach, o czym plotkuje się już od dawna. Targi dawno nie gościły też niemieckiego producenta spod srebrnej gwiazdy.

Organizatorzy zapowiadają kolejną edycję - wiosną 2019 roku. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku na targi przyjedzie większa ilość producentów – jakby nie było są to jedyne targi Transportu Publicznego w południowej Polsce. Liczymy też na kolejne, merytoryczne konferencje dotyczące śląskich i ogólnopolskich problemów komunikacyjnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
SilesiaKomunikacja
Solaris
MAN
Automet
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....