TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wrzuć bieg na zdrowie. Wspólna akcja ITD i GIS
INFOBUS.PL - Opublikowano: 23.09.2019 09:00:50
fot. GITD

Kondycja zdrowotna kierowców zawodowych ma duży wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Aby zwiększyć świadomość społeczną w tym zakresie, Główny Inspektorat Transportu Drogowego i Główny Inspektorat Sanitarny, na podstawie podpisanego porozumienia, rozpoczęły cykl wspólnych działań kontrolno - edukacyjnych pod hasłem "Wrzuć bieg na zdrowie".

"Wrzuć bieg na zdrowie"
Promowanie zdrowego trybu życia wśród kierowców, zachęcanie do większej aktywności fizycznej, zmiany nawyków żywieniowych, przypominanie o badaniach profilaktycznych – to cele wspólnej akcji "Wrzuć bieg na zdrowie", rozpoczętej przez Inspekcję Transportu Drogowego i Inspekcję Sanitarną.

Szczegóły wspólnych działań zawarto w porozumieniu, podpisanym dziś (18 września) przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvina Gajadhura i Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa, w punkcie kontrolnym ITD w podwarszawskim Sękocinie.

"Ważne jest, aby kierowca był trzeźwy i wypoczęty, ale niezmiernie ważny jest również ogólny stan jego zdrowia. Niestety, nieregularny tryb życia i złe odżywianie, mogą być przyczyną wielu chorób. Chcemy to zmienić, chcemy zwrócić uwagę kierowców na ten obszar, zwiększyć ich świadomość" – powiedział Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

"Ta akcja będzie akcją długofalową. Będziemy w całej Polsce promować zdrowy styl życia, namawiać kierowców do tego, aby o siebie dbali – zapowiedział Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny. – Wielu kierowców to osoby narażone na choroby układu krążenia. Właśnie dlatego, że zapominają o sobie, o regularnym sprawdzaniu stanu swojego zdrowia" – podkreślał Jarosław Pinkas.

Wspólne kontrole
Od razu po podpisaniu porozumienia rozpoczęły się wspólne kontrole. Inspektorzy Transportu Drogowego sprawdzali stan techniczny pojazdów i czas pracy kierowców. Przedstawicie Inspekcji Sanitarnej badali m.in. ciśnienie i wydolność płuc. Kierowcy testowali narko, alko oraz sengogle, dzięki którym mogli obserwować w jaki sposób zachowuje się nasz organizm pod wpływem używek lub kiedy jesteśmy zmęczeni.

Praca kierowcy zawodowego wymaga spędzania wielu godzin w pozycji siedzącej i maksymalnej koncentracji na sytuacji panującej na drodze. - Jeden poważny błąd może kosztować utratę zdrowia lub życia. Dlatego tak ważne jest, aby kierowcy byli zdrowi i mogli szybko reagować – podkreślił Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Obowiązkowe badania
Inspektorzy ITD zauważają, że niektórzy kierowcy nie wykonują badań lekarskich i psychologicznych w odpowiednim terminie. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o transporcie drogowym, zarówno badania lekarskie, jak i psychologiczne, mające na celu stwierdzenie przeciwskazań zdrowotnych i psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy, należy wykonywać co 5 lat do czasu ukończenia przez kierowcę 60 roku życia, natomiast po ukończeniu 60 lat - co 30 miesięcy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
ITD
GIS
akcja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....