TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Września z umową na autobus elektryczny. Od Solarisa
- Opublikowano: 28.04.2017 20:12:29 2 komentarze
Września z umową na autobus elektryczny. Od Solarisa

28 kwietnia 2017 r. Urząd Miasta i Gminy we Wrześni podpisał umowę autobus elektryczny za 2,4 mln zł od firmy Solaris Bus&Coach. Dokument podpisał burmistrz Tomasz Kałużny i Andrzej Sienkiewicz z Solaris Bus&Coach.

Pojazd na ulicach miasta pojawi się na początku przyszłego roku i będzie jeździł po dwóch trasach. Bezpłatnie będą mogli z niego korzystać uczniowie dojeżdżający do szkół na terenie miasta Września, a także pozostali mieszkańcy oraz osoby dojeżdżające do pracy i obiektów użyteczności publicznej: szpitala, przychodni, ośrodka kultury, pływalni czy punktów usługowo-handlowych.

Zakup autobusu to jeden z elementów wielomilionowego projektu realizowanego przez gminę Września: ,,Centra przesiadkowe wraz z niezbędną infrastrukturą", który uzyskał dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Września kupuje niskowejściowy autobus elektryczny Urbino 8,9 LE electric. Producent ma zastosować centralny silnik elektryczny TSA, udzielić na pojazd 4-letniej gwaranci oraz skrócić termin dostawy o 5 dni.

Komunikacyjny projekt

2 lutego br. Września podpisała umowę na dofinansowanie unijnego projektu pn. "Centra przesiadkowe wraz z niezbędną infrastrukturą" w tamach WRPO. Realizacja przedsięwzięcia ma się przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu, usprawnienia komunikacji drogowej, oraz integracji transportu indywidualnego z transportem publicznym.

-"Września intensywnie się rozwija, miasto jest skupione, rośnie problem z komunikacją. Coraz więcej osób zainteresowanych jest transportem publicznym, poruszaniem się rowerami. Staramy się poprawić komunikację dla tych osób, które przemieszczają się z Wrześni i do Wrześni pociągami. Budowane parkingi mają służyć temu, by można było zostawić samochód i dalej poruszać się komunikacją zorganizowaną" - powiedział w Tomasz Kałużny, burmistrz Wrześni.

Dzięki udzielonemu dofinansowaniu, w pobliżu miejskiego dworca PKP powstanie zintegrowane centrum przesiadkowe, parking z 90 miejscami postojowymi, oraz zadaszony parking dla ponad 20 rowerów. W obrębie centrum, zainstalowane zostaną tablice informacyjne i infokiosk. Obiekt będzie przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

Inwestycja zakłada również budowę nowych dróg gminnych, łączących centrum przesiadkowe i stację kolejową z dworcem autobusowym i ze ścisłym centrum Wrześni. Powstaną przy nich miejsca postojowe dla ok. 140 aut.

Głównie z myślą o mieszkańcach Wrześni dojeżdżających do pracy poza miasto, stworzone zostanie też centrum przesiadkowe z bezpłatnym parkingiem typu Park&Ride na prawie 150 miejsc postojowych. W bezpośrednim sąsiedztwie powstanie zatoka autobusowa m.in. dla autobusów wożących pracowników do firm w Poznaniu.

Września zakupi też autobus elektryczny, który obsługiwać będzie dwie nowe linie komunikacyjne, łączące centra przesiadkowe i kluczowe dla mieszkańców Wrześni obiekty.

Projekt o wartości 21,2 mln zł, otrzyma dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 17,4 mln zł.

-"Budżet gminy to 220 mln, wartość projektu to ok. 10 proc. naszego budżetu. To w tej chwili nasz największy projekt realizowany dzięki środkom pozyskanym z funduszy unijnych. Gdyby nie te środki, inwestycja zajęłaby nam kilka lat" - powiedział Tomasz Kałużny.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
  • mk – 01.05.2017

    skróci? termin o 5 dni... haha

  • RS – 04.05.2017

    "powstanie (...) zadaszony parking dla ponad 20 rowerów" To dopiero inwestycja na miarę wielomilionowego projektu!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....