TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wrocławskie autobusy Mobilisa już w komplecie!
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.04.2020 09:00:25
Wrocławskie autobusy Mobilisa już w komplecie!

30 nowych autobusów komunikacji miejskiej będzie woziło mieszkańców Wrocławia. Nowy tabor to efekt kontraktu wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji z firmą Mobilis.

Wrocław jest kolejnym miastem po Warszawie i Krakowie, gdzie spółka obsługuje miejskie przejazdy.

Start w sobotę

Dokładnie w najbliższą sobotę, 4 kwietnia na ulice Wrocławia wyjedzie trzecia i tym samym ostatnia partia autobusów dostarczonych i obsługiwanych przez Mobilis. W sumie będzie to:

  • 12 przegubowych pojazdów klasy MEGA - Mercedes-Benz Conecto G; dostarczone przez spółkę EvoBus Polska. W opinii Artura Konarskiego, Prezesa EvoBus Polska dzięki stosowaniu przez władze Wrocławia konsekwentnej polityki odmładzania floty, mieszkańcy miasta zyskali nowoczesne i ekologiczne autobusy miejskie: -"Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego projektu dostarczając na potrzeby stolicy Dolnego Śląska w latach 2018-2020 łącznie niemal 200 autobusów miejskich Mercedes-Benz" – zaznacza Konarski.

  • wcześniej, w styczniu i w lutym na wrocławskie ulice trafiło 18 autobusów klasy MAXI - Isuzu Citiport, które przyjechały do Wrocławia za pośrednictwem dilera tureckiej marki – firmy Busimport. Aleksandra Tonder, prezes zarządu Busimport podkreśla: -"Jesteśmy gotowi na dostarczenie również najnowocześniejszych rozwiązań związanych z ekologią. Mamy w swojej ofercie autobusy zasilane gazem CNG, jak też autobusy elektryczne mogące przejechać na jednym ładowaniu do 400 kilometrów.

-"Nowe autobusy Mobilisa będą kursowały na liniach 115, 118 i 133 – informuje Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. - Dzięki nim MPK będzie mogło realizować więcej kursów na innych liniach, co sprawi, że podróżowanie komunikacją miejską, zwłaszcza w tym trudnym okresie epidemicznym, stanie się bardziej komfortowe i bezpieczne dla pasażerów. Wygramy tą wojnę. Razem – dodaje Balawejder,.

Wrocławski standard

Wszystkie wrocławskie autobusy Mobilisu wyposażone są w nowoczesne niskoemisyjne silniki Euro 6, klimatyzację, komputer pokładowy z modułami komunikacyjnymi system monitoringu wizyjnego, system kontroli realizacji rozkładu jazdy. Pojazdy przystosowane są też dla osób niepełnosprawnych.

Pojazdy posiadają system monitoringu i informacji pasażerskiej dostarczone przez firmę SIMS. Prezes Zakładu Elektronicznego SIMS, Anetta Knitter podkreśla, że rozwiązania te będą pozytywnie wpływać na komfort jazdy pasażerów aglomeracji wrocławskiej.

-"Dzięki naszym rozwiązaniom Wrocław w nowoczesny sposób wpisuje się w trend projektowania miast przyszłości smart city – zaznacza Knitter.

Liniowy kontrakt

Przewozy są realizowane zgodnie z kontraktem zawartym pomiędzy spółką Mobilis a Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym we Wrocławiu jeszcze we wrześniu 2019 r. W związku z realizacją umowy przewoźnik zorganizował bazę transportową we Wrocławiu przy ul. Tyskiej 16.

Docelowo Mobilis zatrudni w sumie prawie 90 osób, w tym ponad 70 kierowców.

-"Cieszymy się, że będziemy mogli świadczyć swoje usługi dla Wrocławia, które jest trzecim obsługiwanym przez naszą firmę miastem po Warszawie i Krakowie. Mamy nadzieję, że pasażerowie będą zadowoleni z nowych autobusów – mówi Łukasz Trzaska, prezes zarządu Mobilis Sp. z o.o.

Jak podkreśla Mobilis, przewozy miejskie są dziś głównym kierunkiem rozwojowym firmy. Celem spółki jest rozwijanie dotychczasowej oferty dotyczącej komunikacji miejskiej – zwiększanie swojej obecności jako przewoźnika w miastach, w których realizuje taką usługę oraz pozyskanie kontraktów w nowych miastach.

Obecnie Mobilis posiada 278 autobusów do przewozów w całym kraju, najwięcej w Warszawie – bo aż 169, w Krakowie – 79 i 30 we Wrocławiu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
linie
Mobilis
MPK Wrocław
Mercedes
Isuzu

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....