TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wrocławskie autobusy bez śmietniczek. Dla bezpieczeństwa
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.11.2016 16:59:00 7 komentarzy
Wrocławskie autobusy bez śmietniczek. Dla bezpieczeństwa

MPK Wrocław usuwa śmietniczki, które były zainstalowane w autobusach. Takie zalecenie dali eksperci od bezpieczeństwa. To echa bombowego zamachu, do jakiego doszło tym mieście w maju br.

- "Na pewno zauważyliście, że już od jakiegoś czasu śmietniczki w naszych pojazdach są systematycznie usuwane. Dlaczego? Po co? Spieszymy z odpowiedzią. Do takiego ruchu skłoniła nas troska o Wasze bezpieczeństwo. Specjaliści zasugerowali nam, że usunięcie śmietniczek zmniejszy ryzyko pozostawienia niebezpiecznych przedmiotów w pojazdach - czytamy na profilu MPK na Facebooku.

Dodatkowo umieszczanie w śmietniczkach odpadków takich jak butelki, czy puszki powoduje, że są one szybko zapełniane i nie spełniają swojej roli. Do tego przykry zapach, który pojawia się gdy do kosza trafiają resztki jedzenia.

-" Dlatego zdecydowaliśmy, że czas pożegnać się ze śmietniczkami w pojazdach MPK. To rozwiązanie mamy już przetestowane - zauważyliście, że w pesach i moderusach nigdy ich nie było? Jesteśmy już w końcowej fazie procesu usuwania śmietniczek z pozostałych pojazdów. Za to kosze na śmieci na przystankach na pewno zostaną na swoim miejscu i będą Wam dobrze służyć" - piszą administratorzy profilu MPK Wrocław.

Nowe autobusy bez śmietniczek

Śmietniczek nie ma też w najnowszych wrocławskich Solarisach. Nie będzie ich też w kolejnych pojazdach MPK, które przyjadą do stolicy Dolnego Śląska w przyszłym roku.  Cały czas czekamy na ogłoszenie przetargu na uch wynajem. MPK Wrocław miał go ogłosić w październiku br. W grupie 60. zamawianych konstrukcji znajdzie się 20 szt. niskopodłogowych autobusów 12-metrowych MAXI i 40 szt. niskopodłogowych autobusów przegubowych MEGA ? na pewno już bez wspomnianych wyżej śmietniczek.

- "Spodziewamy się, że postępowanie zostanie rozstrzygnięte w grudniu, a pierwsze pojazdy wyruszą na wrocławskie latem przyszłego roku. Ostatnie nowe nabytki wzmocnią tabor firmy do końca 2017 r. ? planuje Jolanta Szczepańska. ? Nie ukrywam, że w 2017 roku będziemy chcieli skorzystać z prawa opcji i domówić kolejne pojazdy Aktualny stan MPK Wrocław na zakupy i modernizację floty wydało w ciągu pięciu lat ponad 330 milionów złotych. Dzięki temu na ulicach pojawiło się 60 szt. nowych autobusów marki Solaris + 69 szt. nowych pojazdów podwykonawcy firmy Michalczewski ? marki MAN i Solaris. Dzięki temu Wrocław wycofał z eksploatacji ostatnie pojazdy wysokopodłogowe.

Autobusy MPK Wrocław w liczbach:

Obecnie MPK Wrocław posiada 295 autobusów (Volvo 7000, Volvo 7700, Volvo 7000A, Volvo 7700A, Volvo 7700H, Mercedes-Benz, Solaris Urbino 12 i Urbino 18), w tym 159 autobusów (Mercedes-Benz Citaro ? 102 szt., Solaris Urbino 12 ? 45 szt. i Solaris Urbino 18 ? 12 szt.) Monitoring działa w następujących autobusach:

- Mercedes-Benz Citaro - 102 szt. (Mercedes-Benz O 530 K Citaro ? 1 szt., Mercedes O 530 Citaro ? 58 szt., Mercedes-Benz O 530 G Citaro ? 42 szt., Mercedes O 530 G Citaro 2 ? 1 szt.)

- Volvo jednoczłonowe (solo)- 37 szt. (Volvo 7000 -14 szt. , Volvo 7700 ? 23 szt.)

- Volvo przegubowe - 97 szt. (Volvo 7000A ? 70 szt., Volvo 7700A ? 27 szt.)

- Solaris - 57 szt. (Solaris Urbino 12 ? 45 szt., Solaris Urbino 18 - 12 szt.)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
zamach
 • www – 02.11.2016

  We Wrocławiu poważnie były śmietniczki w autobusach?

 • Jo – 03.11.2016

  Kto to pisał!? Literówka na literówce.

 • kubex – 03.11.2016

  @www: Wrocław i wszystko jasne.

 • knops – 03.11.2016

  Obecnie MPK Wrocław posiada 295 autobusów (...), w tym 159 autobusów (...)? To ile tych autobusów?

 • obiłan – 03.11.2016

  Prawidłowo zrobili w MPK Wrocław, śmietniczki w komunikacji miejskiej powinny odejść do lamusa.

 • fail – 03.11.2016

  No to ludzie beda swoje smieci zostawiac miedzy siedzeniami, na siedzeniach, po prostu wysypia gdzies w kat lub na podloge. A co tam.

 • Żmigrod – 04.11.2016

  @fail po pierwsze pewne niekulturalne osoby śmieciły w ten sposób nawet jak były śmietniczki, po drugie w pojazdach bez nich nie było żadnego wzrostu ilości śmieci, a nawet jest tam czyściej, bo ludzie się przyzwyczaili, że na przystanku się wywala. Praktyka pokazuje, że są zwyczajnie zbędne.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....