TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wrocławski protest w PolskimBusie
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.12.2015 18:40:24 5 komentarzy
Wrocławski protest w PolskimBusie

Wrocławski oddział OZZ Inicjatywa Pracownicza organizuje w piątek (18 grudnia) pikietę przeciwko łamaniu praw pracowniczych w PolskimBusie. Protest zacznie się o 13:00 na tymczasowym dworcu PKS. Wszystkie kursy autokarów przewoźnika odbędą się bez zakłóceń. Wrocławski protest organizuje Małgorzata Maciejewska z Inicjatywy Pracowniczej.

? ?Domagamy się przywrócenia do pracy trzech naszych kolegów, wzrostu pensji dla pracowników PolskiegoBusa i poprawy warunków bezpieczeństwa i higieny pracy. Na razie nie będziemy nawoływać do bojkotu PolskiegoBusa, bo liczymy, że sytuacja pracowników się poprawi. Nie chcemy na razie uderzać w klientów? - zapowiada Maciejewska.

To już drugi z serii zapowiadanych pretekstów przez OZZ. Pierwszy miał miejsce w poniedziałek, 14 grudnia, w Warszawie, pod siedzibą Souter Holdings Polska. Zdaniem związkowców protestowało ok. 150 osób. Zdaniem obserwujących to zdarzenie przedstawicieli Souter Holdings ? około 15 osób.

Warszawski protest rozpoczęło przemówienie jednego z kierowców zrzeszonych w IP w Souterze, w którym zażądał realnych podwyżek. Wedle jego słów, obecne ?nie wystarczają na pokrycie inflacji?. Ponadto przypomniał o żądaniu polepszenia warunków pracy: wynagrodzenia za godziny postoju, ograniczenia obowiązków kierowców do faktycznie występujących w umowach oraz lepiej zorganizowanych rozkładów jazdy. Padło także kluczowe żądanie przywrócenia do pracy nielegalnie zwolnionych oraz spotkania z dyrekcją, na którym komisja przedstawiłaby swoje żądania. ?Kierowca w Polskim Busie zarabia 2400 złotych netto. A ile zarabia prezes Brian Souter?? - pytał.

Pikieta odbywała się w bojowych nastrojach: były race i syreny. W przerwach pomiędzy przemowami tłum skandował hasła takie, jak ?Solidarność naszą bronią?, ?Precz z łamaniem prawa pracy?, ?Wolne związki zawodowe? czy ?Złodzieje?.

Pod koniec demonstracji grupa członków Inicjatywy Pracowniczej weszła do biura siedziby PolskiegoBusa i zażądała spotkania z dyrekcją w celu przedstawienia wyżej wymienionych żądań. Zostali poinformowani, że ?dyrekcji ani nikogo nie ma w biurze?. I na tym pikieta się zakończyła.

Na warszawskiej manifestacji przemawiali m.in. przedstawiciele Komisji Zakładowej w Aelii, Komisji Operatorów Żurawi, Komisji Pracowników Organizacji Pozarządowych, Komisji Pracowników Sztuki oraz Warszawskiej Komisji Środowiskowej. Ponadto obecni byli działacze innych związków zawodowych, w tym OPZZ. Licznie zgromadzeni byli członkowie i członkinie Partii Razem, pojawili się także reprezentanci Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. Wszyscy w swoich wystąpieniach wyrażali i wyrażały solidarność ze zwolnionymi kierowcami.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PolskiBus
strajk
kierowca
 • Aga – 17.12.2015

  Namiejscu Soutera WYWALIŁ BYM KOPNIAKIEM W TYŁEK caky ZARZAD POLSKIEGO BUSA!!!! ZA TO ZE DOPUSCILI SIE SMRODU...TAKA FIRMA PLACI KIEROWCY 2600NETTO...????JAKBYM MIAL PRAWKO WOLALBYM.ZA TA SAMA KASE ROZWOZIC CHLEB....BO ZDARZY MI SIE WYPADEK TO CHLEB ROZRZUCE...A TU 10OKM.PREDKOSC 89 PASAZEROW 2 POKLADOWE AUTOBUSY...LUDZIE...TO JEST ODPOWIEDZIALNOSC????PIERNICZE.DOBRZE ZE NIE MAM PRAWKA NA AUTOBUS....W ZYCIU ZA TE PIENIADZE BYM NIE BRAL TAKIEJ ODPOWIEDZIALNOSCI!!!! MYSLALEM ZE PIEKNY IDEALNY BUS CZERWONY DOBRZE PLACI SWOIM PRACOWNIKOM...A TU GÓWNO Z KIBLA OPAKOWANE W ŁADNY PAPIEREK......FUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!

 • Ooooookjhh – 17.12.2015

  DYREKTOR PIOTR BEZULSKI MUSI ZOSTAC DYSCYPLINARNIE ZWOLNIONY!!!!!!CZAS BY INTERWENIOWAL WLASCICIEL BRIAN SOUTHER!!!!!!!!!

 • realista – 18.12.2015

  Właściciel pewnie obniży stawki kierowców bo poniósł straty przez ten strajk. A jak się nie podoba to do pawelca!!!

 • Policaj – 18.12.2015

  Drodzy związkowcy - opanujcie się na tym forum. Ostatnie ostrzeżenie

 • Polskiej beznadziei CD – 19.12.2015

  Polskich firm już nie ma, a te które zarządzane przez polaków też niewiele warte. Trzeba szukać pracy za granicą...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....