TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wrocław żegna Jelcze
INFOBUS - Opublikowano: 09.07.2015 11:20:25 11 komentarzy
Jelcz 181M (źródło: Wikipedia/GRAD, lic.CC BY-SA 3.0)

Jelcze jeździły po wrocławskich ulicach prawie 20 lat. Każdy z nich nabił na swój licznik ponad milion kilometrów. MPK posiadało 27 tych wyjątkowych pojazdów. Cztery modele (M121M, M121MB, M181M, M181MB), jako pierwsze w Polsce ,były niskopodłogowe i posiadały automatyczną skrzynię biegów.

Teraz, dla niektórych niestety, przyszedł czas na pożegnanie tych wysłużonych autobusów. W związku z tym w piątek, 10 lipca, ostatni Jelcz wyjedzie na ulice. Będzie to autobus z numerem bocznym 9558 i pojawi się na linii 107. Spotkacie go w godzinach 13:40 ? 17:16 na trasie: Nowy Dwór: Strzegomska- Mińska (Rondo Rotm. Pileckiego)- Muchobór Wielki: Stanisławowska- Centrum Hurtu ul. Giełdowa- Wałbrzyska- Krzyki: pętla.

Rusza też konkurs literacki: ułóż czterowersowy wiersz z okazji pożegnania Jelcza zawierający słowa: Wrocław i Jelcz. Wyślij go wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem na adres: rzecznik@mpk.wroc.pl do 15.07 (środa). Na autorów najciekawszych utworów czekają nagrody.

MPK Wrocław zachęca do udziału w konkursie takim oto wierszem :)

Dziś rzucamy Ci wyzwanie

Napisz jelczy pożegnanie

W czterech wersach wierszowanych

I koniecznie rymowanych


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Jelcz
MPK Wrocław
Wrocław
 • ołowianin – 09.07.2015

  Była sobie fabryka lecz komuś w interesach przeszkadzała

 • wrocławianin – 09.07.2015

  Tych autobusów nie było 27. Autobusów M121M było 53, M121MB było 10, M181M i M181MB było po 1 sztuce.Czyli razem 65 sztuk.

 • wrocławianin - c.d. – 09.07.2015

  Zapomniałem dodać jeszcze modelu M181MB/2 - także 1 sztuka. Więc było tych pojazdów we Wrocławiu 66.

 • :-( – 09.07.2015

  Była taka fabryka, która nie potrafiła wyprodukować porządnego niskopodłogowego autobusu przegubowego, a była ogromna. Konkurencja umiała to wygrała. Ot życie. Fabryka przeszkadzała sama sobie i w tym był problem.

 • Busiak – 10.07.2015

  A co z Jelczami M180/ B10MA? Nikt nie pamięta że Wrocław posiadał 7szt. z ośmiu wyprodukowanych. Ósmy w Warszawie dokonał żywota. Pozostały chyba 4 i co na złom???

 • tantus – 10.07.2015

  @:-( - była taka fabryka, która po okresie PRLu odziedziczyła przerost zatrudnienia i ogromne, zupełnie zbędne tereny, generujące niepotrzebne koszty. Państwo sprzedało fabrykę Zasadzie i umyło ręce. A Zasada tak się zna na prowadzeniu biznesu, że wszystkie swoje firmy doprowadził do bankructwa. Ale co tam - prywatyzacja się powiodła, pacjent zmarł.

 • pes – 10.07.2015

  Kiedy w końcu Karków się pozbędzie tego złomu, bo to teraz największe złomowisko szrotu z Wiednia i Jelcza. Kolejnych Krakowiaków też nie widać.....Była akcja pijarowska "już w czerwcu" i co na tym koniec ????

 • tp – 11.07.2015

  Tyle że Kraków miał ich w sumie prawie 200 i duża część dużo młodsza więc te co są jeszcze trochę pojeżdżą. Najmłodsze M181/3 są mają dopiero kilka lat.

 • tantus – 12.07.2015

  @tp: dokładnie. Ostatnią dużą partię Jelczy Wrocław zakupił w 1996 r., później to już były pojedyncze sztuki. A Kraków ostatnie egzemplarzy zakupił w latach 2008-2009, w dodatku były to już pojazdy znacznie lepszej jakości (np. nadwozia ze stali nierdzewnej, które pozwolą eksploatować te pojazdy przez ok. 20 lat).

 • pes – 12.07.2015

  Nie straszcie, że jeszcze z 15lat jelczozłomy będą straszyć na ulicach krakowa

 • Piotr K. – 13.07.2015

  Gwoli ścisłości, to najstarsze M181 w Krakowie mają 8 lat (a najnowsze Jelcze w ogóle, czyli M081, niedługo skończą 7 bo dotarły pod koniec 2008). Przy tym nie tylko wytrzymałość poszycia ma znaczenie i to że zostało wykonane z blachy nierdzewnej nie gwarantuje że cały autobus wytrzyma 20 lat (co raczej wydaje się mało prawdopodobne).

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....