TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wrightbus dostarczy 50 autobusów StreetCar dla Las Vegas
Dariusz Więcławski 6.11.2007 - Opublikowano: 07.11.2007 15:45:44
Wrightbus dostarczy 50 autobusów StreetCar dla Las Vegas

Regionalna Komisja Komunikacyjna (RTC) w Las Vegas, zarządzająca komunikacją publiczną w Południowej Newadzie, zamówiła 50 autobusów przegubowych Wright StreetCar z napędem hybrydowym. Te 18,75-metrowe autobusy wyglądają jak tramwaje z filmu science fiction, ale poruszają się na zwyczajnych kołach. Od wiosny 2008 r., 50 takich pojazdów będzie jeździć po drogach stolicy amerykańskiego hazardu. Część z nich zostanie przeznaczona do obsługi połączeń z sąsiednim miastem Boulder, pozostałe będą jeździć na liniach miejskich w Las Vegas. Z myślą o komforcie i niezawodności, w autobusie producent postanowił zamontować portalowe osie ZF: AV 132 (most napędowy) i AVN 132 (tylna oś nie napędzana). Ich konstrukcja umożliwia uzyskanie poziomu podłogi nad mostem napędowym rzędu 405 mm. Dzięki temu w przejściu można wyeliminować wszelkie stopnie i schody, więc pasażerowie mogą szybko wsiadać i wysiadać z autobusu, a także bezpiecznie poruszać się wewnątrz pojazdu. Dla zarządu komunikacji, niska podłoga oznacza także oszczędności: wymiana pasażerów na przystankach odbywa się znacznie szybciej, niż w autobusach wysokopodłogowych. W efekcie, autobusy przegubowe mogą w tym samym czasie obsłużyć więcej przystanków, albo obsłużyć tę samą liczbę przystanków przy krótszym czasie przejazdu. Dla firmy ZF, zamówienie to stanowi rodzaj misji: większego rozpowszechnienia technologii niskopodłogowej na rynku amerykańskim. Dobrze znana idea szybkiej komunikacji autobusowej (BRT), która w znacznym stopniu opiera się na technologii niskopodłogowej ZF, jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem nie tylko dla szybko rozrastających się metropolii Ameryki Południowej i Azji, ale także dla wielu miast Zachodniego Wybrzeża USA, które także przeżywają intensywny rozwój, a więc także potrzebują niedrogich, wydajnych systemó1) komunikacji publicznej. Autobusy Wright StreetCar nie tylko optycznie znakomicie wpisują się w krajobraz Las Vegas, są także znacznie tańsze pod względem kosztów zakupu, niż prawdziwe tramwaje, bowiem nie trzeba dla nich przygotowywać torowisk. Co więcej, przegubowe modele dla Las Vegas zostaną wyposażone w bardzo ekologiczny, hybrydowy układ napędowy „Thundervolt”. Napęd ten, znakomicie współpracujący z osiami ZF produkowanymi w Passau, dostarczany przez amerykańską firmę ISE, miał duży udział w zwycięstwie oferty firmy Wright Bus.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrightbus
ZF
USA
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....