TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wojsko na zakupach. 4 + 14 autokarów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 15.06.2018 14:00:56
Wojsko na zakupach. 4 + 14 autokarów

I w tym roku wojsko wzbogaci się o nowe autokary. Dziś, 15 czerwca 2 Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie ogłosiła przetarg na zakup 4 pojazdów z opcją rozszerzenia zamówienia o 14 kolejnych. Na ich zakup wojskowi mają przygotowane niespełna 11,9 mln PLN netto. Jakich pojazdów chcą?

Wojskowe autokary z oczywistych względów muszą się różnić pod względem wyposażenia od ich "cywilnej" wersji. Umożliwią podróż przynajmniej 41 pasażerom. Każdy będzie także posiadały bagażnik o pojemności minimum 3 m3. Nie zabraknie także klimatyzacji oraz pokładowego systemu rozrywki. Wysokość wnętrza mierzoną od podłogi do sufitu określono na minimum 1,95 m.

Ze względu na specyfikę warunków, w których będą pracowały autokary zostaną one wyposażone w jednostki napędowe spełniające normę Euro 6 o mocy min. 210 kW i dodatkowo przystosowane do tankowania paliwem do turbinowych silników lotniczych. Dodatkowo jego rozruch w temperaturze minus 25 stopni ma się odbywać w czasie maksymalnie 25 minut. Obojętnie czy wskutek ładowania z akumulatorów rozruchowych bądź też podgrzanie silnika. Dodatkowo autokary będą wyposażone w zaczepy na mocowania drążka holowniczego.

Autobusy z zamówienia podstawowego jak i opcjonalnego mają zostać dostarczone do Warszawy do 30 listopada. Aby móc uruchomić dostawy z drugiego z nich wojsko dało sobie 30 dni od podpisania umowy ze zwycięzcą na podjęcie stosownej decyzji.

Tak wyposażone autokary 2 Regionalna Baza Logistyczna szacuje, że będą warte 11 882 926,80 PLN netto. Wedle tej wyceny wojsko za jeden pojazd byłoby gotowe zapłacić 660 162,60 PLN netto. To bardzo zbliżony poziom do ceny, którą zaproponował Autosan, który wygrał jeden z dwóch ubiegłorocznych przetargów wojskowych.

Wyboru najlepszej oferty wojskowi dokonają w oparciu o kilka kryteriów. Cena ma 60% wagi. Do 6% łącznie można wywalczyć za zaoferowanie autokarów z najniższym spalaniem, zużyciem energii, najniższą emisją dwutlenku węgla oraz węglowodorów. 6% można zdobyć za odpowiednio mocny silnik zastosowany w autobusach. 10% przeznaczono na ocenę warunków gwarancji. Pozostałe 18% to ocena techniczna. Wojsko premiuje w niej autokary z:

  • pomieszczeniem do wypoczynku dla drugiego kierowcy, wyposażonym w łączność pomiędzy pomieszczeniem wypoczynku a miejscem kierującego, ogrzewane oraz klimatyzowane
  • systemem hamowania awaryjnego
  • systemem ostrzegania przed zmianą pasa
  • elektronicznym układem sterującym rozdziałem siły hamowania
  • przednią szybą ogrzewaną elektrycznie
  • światłami doświetlającymi zakręty

Do złożenia ważnej oferty konieczne jest jej zabezpieczenie wadium w wysokości3800 000 PLN. Wojsko nie wyznaczyło minimum w zakresie zdolności finansowej potencjalnych oferentów. W kwestii doświadczenia również jest bardzo liberalne. Wystarczające będzie przedstawienie jakichkolwiek dokumentów, które potwierdzą w ciągu ostatnich trzech lat dostawy autobusów.

Termin składania ofert wyznaczono na 27 lipca. Czy obecny przetarg będzie tak samo emocjonujący jak ubiegłoroczne? Jeżeli szacunkowa wartość zamówienia jest odzwierciedleniem budżetu, którym dysponują wojskowi możemy raczej się spodziewać pojedynku konstrukcji międzymiastowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
wojsko

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....