Wilno wybrało najlepszych kierowców autobusów

infobus
11.07.2019 10:00
0 Komentarzy

Na początku lipca miała miejsce 18. edycja zawodów kierowców autobusów i trolejbusów w Wilnie.

Praktyczny konkurs i jednocześnie finał zawodów rozegrał się na terenie zajezdniautobusowej w Wirszuliszkach. Zwycięzcą wśród autobusowych kierowców został Sergej Kirilov, który pracuje wtym zawodzie od sześciu lat. Na drugim miejscu uplasował się Arūnas Verbickas z8-letnim stażem, a na trzecim miejscu znalazł się Viktoras Vorvul, który za kółkiemautobusu pracuje od 1,5 roku.

Z kolei w kategorii trolejbusowej najlepszy okazał się Dominikas Malinauskas, który od dwóch lat prowadzitrolejbus. Drugie miejsce zajął Vitalij Miadelec, który od pół roku jeździ autobusamina szelkach, a trzeci był Andriej Żukow, którego staż wynosi trzy lata.

Wileńskie zasady

Do wielkiego finału awansowałodziesięciu kierowców trolejbusów i autobusów. Uczestnicy rywalizowali na torzez przeszkodami, w parkowaniu bokiem i tyłem i jeździe po okręgu. Na wszystko mieli 12minut.

Obecniewileńska spółka komunalna UAB Vilniaus publicas zatrudnia 1254 kierowców, w tym834 autobusów i 420 trolejbusów. Firma stale poszukuje nowych. Aktualnie liczbęwolnych wakatów ocenia się na aż 44 – zarówno wśród kierowców autobusów, jak trolejbusów.Dlatego też w relacji z konkursu kierowców, magistrat podkreśla niski staż zwycięzców, aby tym samym zachęcić jak najwięcej osób do podjęcia tego zawodu.