TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wiemy, jakie autobusy Mobilis wybrał dla Wrocławia
- Opublikowano: 05.11.2019 13:00:17
fot. wroclaw.pl

Wiemy, jakie nowe autobusy przyjadą w styczniu do Wrocławia.  Takich modeli w stolicy Dolnego Ślaska jeszcze nie było...

Firma Mobilis, która w przyszłym roku będzie obsługiwać kilka linii komunikacji miejskiej na zlecenie MPK Wrocław, pokazała autobusy dla naszego miasta. Pierwsze nowe, klimatyzowane i niskopodłogowe pojazdy pojawią się na wrocławskich przystankach już w połowie stycznia 2020 r.

Będą to przegubowe pojazdy Mercedes-Benz Conecto G i "krótkie" Isuzu Citiport.

Debiut Citiport

Wrocławskie MPK podpisało umowę z firmą Mobilis na pięcioletnią obsługę lokalnych linii autobusowych pod koniec września tego roku. Nowy podwykonawca wyjedzie na ulicę na pierwsze kursy w połowie stycznia, ale już przygotowuje się do tego zlecenia. Dzisiaj - 5 listopada - udało nam się poznać modele autobusów, które pojawią się na wrocławskich liniach.

– We Wrocławiu będziemy jeździć autobusami marki Isuzu Citiport w wersji 12-metrowej, natomiast przegubowymi pojazdami będą Mercedesy Conecto – mówi Tomasz Chojnacki, dyrektor techniczny firmy Mobilis.

Ten model Isuzu jeździ m.in. w Izraelu, Francji czy we Włoszech. W Polsce ponad 20 pojazdów tej marki ma m.in. MPK Łódź (w wersji Novociti Life). Jak słyszymy od łódzkiego przewoźnika autobus przyjął się bardzo dobrze.

– Jesteśmy z nich zadowoleni. Pasażerowie też przyjęli je bardzo dobrze. Nawet dziwią się, jak w takim pozornie małym pojeździe jest tak dużo miejsca. Autobus jest przestronny i wygodny – mówi Agnieszka Magnuszewska, rzecznik prasowa MPK Łódź.

Popularny Conecto

Z kolei Mercedes Conecto jest już doskonale znany w polskich miastach i ten model można spotkać m.in. w Warszawie i Krakowie. Jeden egzemplarz takiego autobusu był też na testach we Wrocławiu.

Wszystkie pojazdy będą klimatyzowane i niskopodłogowe, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Będą też posiadały gniazda USB umożliwiające ładowanie telefonu. Zostaną wyposażone również w inne systemy funkcjonujące we Wrocławiu, czyli monitory z informacją pasażerską oraz biletomaty.

– Cieszymy się, że w ciągu trzech miesięcy oddamy do dyspozycji pasażerów następne nowe autobusy, tym razem 30. Ten kontrakt umożliwi realizację kolejnych punktów programu autobusowego prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Dzięki temu np. częściej będzie mogła kursować linia 114 – podsumowuje Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego MPK.

Rekrutacja trwa

Podwykonawca MPK Wrocław założy w stolicy Dolnego Śląska swoją kolejną bazę. Na razie władze firmy nie chcą zdradzać w jakiej dokładnie lokalizacji. Wiadomo, że ma być na południu miasta. Rozpoczęła się też rekrutacja pracowników. Firma oprócz kierowców szuka: mechaników autobusowych, elektryków i elektroników oraz dyspozytorów. Wszelkie informacje o rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej firmy Mobilis.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Mobilis
MPK Wrocław
Mercedes
Isuzu

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....