TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wieliczka z unijną kasą na autobusy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 18.10.2017 10:19:39 2 komentarze
fot. malopolska.pl

Mieszkańcy Wieliczki mogą mieć powody do radości. Już wkrótce do pracy czy szkoły zawiozą ich nowe, komfortowe, a przede wszystkim ekologiczne autobusy. Ale to nie wszystko.

W ramach inwestycji wartej ponad 22 mln zł zostanie przebudowany parking przy stacji kolejowej oraz istniejące przystanki autobusowe. Na zrealizowanie tych zadań gmina Wieliczka otrzymała ponad 11,5 mln zł z RPO WM 2014-2020.

Umowę gwarantującą dofinansowanie tych projektów na ręce burmistrza Wieliczki Artura Kozioła przekazał wicemarszałek Wojciech Kozak.

"Wielicka inwestycja to projekt niezwykle ważny z punktu widzenia mieszkańców. Te ponad 11,5 mln zł pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 pozwolą zakupić niskoemisyjne, fabrycznie nowe i komfortowe autobusy, które będą też kolejnym krokiem w kierunku poprawy jakości powietrza w Małopolsce. Przy okazji realizacji tego projektu uda się również zbudować oraz zintegrować infrastrukturę komunikacyjną w gminie, która zdecydowanie poprawi komfort podróżowania mieszkańców oraz turystów, tak licznie odwiedzających Wieliczkę" – mówił wicemarszałek Wojciech Kozak.

Mieszkańcy Wieliczki dzięki przekazanej umowie już wkrótce zyskają 12 autobusów, które będą nie tylko wygodne i nowoczesne, ale przede wszystkim ekologiczne. To kolejny krok w stronę ograniczania niskiej emisji w Małopolsce. Nowe pojazdy będą obsługiwać 6 dotychczasowych linii transportu publicznego w gminie. Wśród nich znajdzie się 8 autobusów klasy maxi oraz po 2 klasy midi i mini. Wszystkie autobusy będą spełniać normę emisji spalin Euro 6. Każdy będzie wyposażony m.in.: w klimatyzację, monitoring, porty/ładowarki USB oraz automaty biletowe, w których pasażerowie zapłacą za bilet nie tylko gotówką (monetami), ale także kartą płatniczą.

Drugą część inwestycji stanowi przebudowa parkingu Park&Ride przy ul. E. Dembowskiego i Dworca PKP Wieliczka – Rynek, z którego każdego dnia korzystają setki mieszkańców regionu dojeżdżający każdego dnia do pracy oraz turyści z kraju i zagranicy odwiedzający to solne miasto. Po przebudowie parking będzie bardziej przestronny i pomieści więcej samochodów.

Na miejscu powstanie też dwukondygnacyjny budynek, przeznaczony na punkt obsługi podróżnych, pojawią się też tablice informacyjne dla pasażerów. Ponadto zostanie zakupiony stacjonarny automat biletowy, kompatybilny z systemem Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej, który zdecydowanie usprawni zakup biletów. Budynek dworca kolejowego oraz jego otoczenie będzie monitorowane. Na parkingu powstaną nowe chodniki dla pieszych, a z myślą o tych, którzy chcieliby dojechać na dworzec na dwóch kółkach zostaną zamontowane stojaki rowerowe.

Zadbano też o zaplecze dla autobusów. Specjalnie dla nich zostanie wybudowany parking i garaż. Na terenie miasta i gminy zostaną też przebudowane istniejące przystanki autobusowe, będą zamontowane 103 nowe wiaty przystankowe, pod którymi będzie można poczekać na autobus i schronić się przed deszczem.

Mieszkańcy ze wszystkich tych udogodnień, które zdecydowanie poprawią komfort ich życia, będą mogli korzystać już wiosną 2019 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wieliczka
UM
Małopolska
unia
RPO
Małopolskie
tabor
  • :-)) – 18.10.2017

    Brawo Solar:-)

  • jack – 18.10.2017

    A kiedy przetarg na autobusy

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....