TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wieliczka z ofertami od Solarisa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 18.05.2018 15:00:39 1 komentarz
fot. Konrad Bek, phototrans.pl

Gmina Wieliczka otworzyła oferty w trzyczęściowym przetargu na dostawę 12 nowych autobusów. Na start w postępowaniu zdecydował się tylko Solaris. Producent z Bolechowa przedstawił dwie oferty. Obie ponad wielickim budżetem.

Przypomnijmy, że przetarg ogłoszono w połowie marca. Pisaliśmy o nim tutaj. Postępowanie zostało podzielone na trzy części. Wieliczkę interesowały wyłącznie autobusy z silnikami diesla Euro 6. W pierwszej części miasto chce wyłonić dostawcę 8 pojazdów klasy MAXI o długości 11,8 – 12,2 m, każdy umożliwiający podróż min. 80 pasażerom. W części drugiej dowiemy się od kogo urzędnicy mieliby kupić 2 autobusy klasy MIDI o długości 8,5 – 9,6, które będą przewozić nie mniej niż 57 pasażerom. W ostatniej części wybrana miałaby zostać firma, która sprzeda do Wieliczki 2 autobusy klasy MINI o długości 7 – 8 m do przewozu 20 pasażerów. Pierwsze dostawy mają się odbyć w ciągu 8 miesięcy od podpisania umów. Ich zamknięcie przewidziano w ciągu 12 miesięcy.

Dziś upłynął termin składania ofert. Wieliczka na autobusowe zakupy miała przygotowane 14 145 000 PLN brutto. Po rozbiciu to na poszczególne zadania budżet prezentuje się następująco:

  • Autobusy klasy MAXI – 10 000 000 PLN brutto (wycena jednostkowa 1 016 260 PLN netto)
  • Autobusy klasy MIDI – 2 214 000 PLN brutto (wycena jednostkowa 900 000 PLN netto)
  • Autobusy klasy MINI – 1 931 000 PLN brutto (wycena jednostkowa 784 959 PLN netto)

Tylko na dwa zadania przetargowe wpłynęły oferty. Przewyższają one jednak wielicki budżet. Obie przedstawił Solaris. Producent z Bolechowa za dostarczenie autobusów standardowych chciałby zarobić 11 611 200 PLN brutto. Jeden Nowy Urbino 12 został zaoferowany Wieliczce w cenie 1 180 000 PLN netto.

Oferta Solarisa została także złożona w części na dostawę dwóch autobusów klasy MIDI. Opiewa ona na 2 580 540 PLN brutto. Miastu zaoferowano zapewne Urbino 8,9LE. Jeden miałby kosztować 1 049 000 PLN netto.

Ceny zaproponowane przez Solarisa są tylko pozornie bardzo wysokie. Wieliczka oczekiwała bogatego wyposażenia pojazdów. Czy miasto znajdzie więc dodatkowe środki aby móc kupić autobusy z fabryki w Bolechowie? Zobaczymy.

Na razie jest pewna jedna rzecz. Gmina będzie musiała powtórzyć przetarg na dostawę minibusów. W tej części nie wpłynęła ani jedna oferta.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Wieliczka
UM
Solaris
  • hehuh – 18.05.2018

    Mimo bogatego wyposażenia ceny z kosmosu, podobnie jak cena C2 w ofercie dla Świebodzic. Niestety dużo zamówień u producentów i preferencje zamawiających nie sprzyjają ich obniżeniu...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....