TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wieliczka kupi od Solarisa 10 autobusów!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.06.2018 18:30:55
Wieliczka kupi od Solarisa 10 autobusów!

Gmina Wieliczka kończy trzyczęściowy przetarg na dostawę 12 nowych autobusów. Gminie uda się na razie zamówić 10 pojazdów. Dostarczy je Solaris. Minibusy miasto musi jeszcze raz spróbować kupić.

Przypomnijmy, że przetarg ogłoszono w połowie marca. Pisaliśmy o nim tutaj. Postępowanie zostało podzielone na trzy części. Wieliczkę interesowały wyłącznie autobusy z silnikami diesla Euro 6. W pierwszej części miasto chciało wyłonić dostawcę 8 pojazdów klasy MAXI o długości 11,8 – 12,2 m, każdy umożliwiający podróż min. 80 pasażerom. W części drugiej mieliśmy się dowiedzieć się od kogo urzędnicy mieliby kupić 2 autobusy klasy MIDI o długości 8,5 – 9,6, które będą przewozić nie mniej niż 57 pasażerów. W ostatniej części wybrana miała zostać firma, która sprzeda do Wieliczki 2 autobusy klasy MINI o długości 7 – 8 m do przewozu 20 pasażerów. Pierwsze dostawy mają się odbyć w ciągu 8 miesięcy od podpisania umów. Ich zamknięcie przewidziano w ciągu 12 miesięcy.

18 maja upłynął termin składania ofert. Wieliczka na autobusowe zakupy miała przygotowane 14 145 000 PLN brutto. Po rozbiciu to na poszczególne zadania budżet prezentował się następująco:

  • Autobusy klasy MAXI – 10 000 000 PLN brutto (wycena jednostkowa 1 016 260 PLN netto)
  • Autobusy klasy MIDI – 2 214 000 PLN brutto (wycena jednostkowa 900 000 PLN netto)
  • Autobusy klasy MINI – 1 931 000 PLN brutto (wycena jednostkowa 784 959 PLN netto)

Tylko na dwa zadania przetargowe wpłynęły oferty. Przewyższały one jednak wielicki budżet. Obie przedstawił Solaris. Producent z Bolechowa za dostarczenie autobusów standardowych chciał zarobić 11 611 200 PLN brutto. Jeden Nowy Urbino 12 został zaoferowany Wieliczce w cenie 1 180 000 PLN netto. Oferta Solarisa została także złożona w części na dostawę dwóch autobusów klasy MIDI. Opiewała ona na 2 580 540 PLN brutto. Miastu zaoferowano zapewne Urbino 8,9LE. Jeden miałby kosztować 1 049 000 PLN netto.

Niespełna trzy tygodnie Wieliczka potrzebowała na podjęcie decyzji. Miasto znalazło dodatkowe środki i mogło zaakceptować oferty przedstawione przez Solarisa. Pozostaje więc jedynie formalność w postaci umow i miasto powoli może się szykować do planowanego uruchomienia komunikacji.

Otwarta pozostaje kwestia dostawy minibusów. Z racji braku ofert na nie Wieliczka będzie musiała powtórzyć przetarg. Co trzeba zmienić aby zdobyć choć jedną ofertę? Termin dostawy były rozsądny, a zatem diabeł tkwi w szczegółach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Wieliczka
UM
Solaris
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....