TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Więcej autobusów w Tatry: LEO Express i SuperPKS
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.09.2017 11:01:51 1 komentarz
Więcej autobusów w Tatry: LEO Express i SuperPKS

Po wakacjach prywatni przewoźnicy zwiększyli liczbę kursów dalekobieżnych w polskie i słowackie Tatry. Nadal problemem jest tutaj  brak transgranicznych połączeń  regionalnych, ale i na to pojawił się pomysł.

Pierwszy z powakacyjnymi kursami przez słowackie Tatry wystartował czeski Leo Express, który od 29 sierpnia połączył Warszawę z Budapesztem, po drodze zahaczając o Kraków, Kielce, Nowy Sącz, Lubowlę, Kieżmark, Poprad, Preszów, Koszyce i Miszkolc. Najtańszy bilet można kupić od 19 zł. Do tego można skorzystać z promocji 1+1 gratis, czyli kupując dwa bilety płacimy tylko za jeden.

Z Warszawy autokary wyjeżdżają codziennie o godz. 19.20, a z Krakowa o godz. 00.10. Na ostatnim przystanku - przy lotnisku w Budapeszcie pojawiają się o godz. 9.35. Wyjazdy ze stolicy Węgier rozpoczynają się o godz. 23.55.

SuperPKS z Zakopanego

Od września wystartowały też dwie nowe linie SuperPKS. Codziennie można skorzystać z przejazdów na trasach:

  • Warszawa - Zakopane

  • Bydgoszcz - Zakopane

Dzięki tym liniom mieszkańcy Łodzi i Częstochowy otrzymają dwa połączenia dziennie do stolicy Tatr, a mieszkańcy południa Polski będą mogli dostać się do Ciechocinka czy Bydgoszczy. Trasy obsługują autokary PKS Częstochowa.

Na stronie www.superpks.pl można znaleźć promocyjne ceny biletów, czasami tańsze nawet o ponad 50%. Dodajmy, że 2 września w siatce połączeń SuperPKS pojawiły się po raz pierwszy Katowice, skąd można pojechać żółtymi autobusami między innymi do Warszawy, Łodzi, Bydgoszczy, Ciechocinka i Zakopanego.

Autobusem na Słowację

Trwają też prace zainicjowane przez województwo małopolskie nad siecią regionalnych, transgranicznych autobusów. Aktualnie trwają rozmowy ze Słowakami. Jak informuje Gazeta Krakowska, aktualne plany zakładają dwie trasy z Zakopanego i po jednej z Nowego Targu oraz Jabłonki. Nowymi połączeniami mamy jeździć od wiosny przyszłego roku.

Pierwsze połączenie to tzw. "linia orawska". Kursować będzie z Zakopanego przez Kościelisko i Chochołów, a dalej przez Suchą Górę Orawską do Zuberca, z odbiciem na Chatę Zverovka w Tatrach Zachodnich i docelowo do Twardoszyna. Ta linia skomunikuje Zakopane i Kościelisko z popularnymi szlakami turystycznymi w słowackich Tatrach Zachodnich. Umożliwi także połączenia z popularnymi wśród Polaków Oravicami, gdzie są baseny termalne, stoki narciarskie, szlaki narciarstwa biegowego, trasy rolkarskie i szlaki górskie.

Początkowo zakładano, że linia będzie kursować dalej, przez słowacką Trzcianę, Chyżne, Jabłonkę do Lipnicy Wielkiej. Ostatecznie zdecydowano się na osobną, drugą i jednocześnie najkrótszą linię: Trzciana-Jabłonka.

Trzecia linia to najważniejsze, strategiczne połącznie dla całej siatki połączeń - trasa z Zakopanego przez Bukowinę do słowackiej miejscowości Podbanskie. Więcej na ten temat TUTAJ

źródło: Gazeta KrakowskaSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SuperPKS
Leo Express
linie
Małopolska
Słowacja
  • Jacek – 04.09.2017

    Kto i czym będzie obsługiwał wspomniane trzy linie na Słowację?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....