TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Węgry: Nowa numeracja linii w Budapeszcie
Roland von Bagratuni 2.08.2007 - Opublikowano: 12.08.2007 18:34:05
Węgry: Nowa numeracja linii w Budapeszcie

Jak podaje prasa węgierska, na podstawie wniosku Stołecznego Związku Komunikacyjnego (Budapesti Közlekedési Szövetség - BKSZ), od 1 sierpnia tego roku MÁV, BHÉV oraz firma autobusowych przewozów podmiejskich i dalekobieżnych Volánbusz, a także współpracująca z nią firma autobusowa Vértes Volán, rozpoczęły numerację podmiejskich linii autobusowych regionu stołecznego i podstołecznego. Chwilowo tylko te autobusy podmiejskie, które kursują na szosie nr 10 oraz wzdłuż ulicy Bécsi út w Budzie, otrzymały numerację zaczynającą się na 800. Jest to taka sama numeracja, którą stosują stołeczne zakłady komunikacyjne (Budapesti Közlekedési Válallat - BKV). Do końca tego roku Volánbusz i współpracujące z nią na terenie regionu stołecznego inne regionalne firmy Volán, kolejno wprowadzą numerację poszczególnych linii podmiejskich w granicach cyfrowych od 300 do 899, a od 1 do 299 numerowane będą dzienne linie BKV (zarówno tramwaj, trolejbus, autobus oraz kolej dojazdowa i zębata) a od 900 do 999 nocne linie.
Ważne jest to z powodu planowanego wprowadzenia elektronicznych biletów regionalnych. W związku z tym również BKV planuje poważne zmiany. Skasuje podwójną numerację. I to nie tylko w relacji trolejbus-autobus (gdzie numery 71-93 linii trolejbusowych mają swoje lustrzane odbicia na liniach autobusowych) czy tramwaj-autobus, gdzie obecnie numery tramwajowe i trolejbusowe pokrywają się z autobusowymi, ale także numery otrzymają dzielnicowe linie okólne, które dotychczas noszą tylko nazwę dzielnicy, jako np. Palotabusz (od Rákospalota) czy Kereszturbusz (od Rákoskeresztur). Zniesiona zostanie także praktyka rozróżniania linii pośpiesznych od zwykłych jedynie przez kolor czerwony numeracji.
Wszystkie linie pośpieszne odtąd numerowane będą numerem podstawowej linii którą dublują, ale do numeru dodana zostanie litera E oznaczająca linię ekspresową. Kilka linii tramwajowych zostanie wydłużonych od granic miasta do granic miasta, i tak: tramwaj 56 który z doliny Hűvösvölgy jeździ do placu Moszkva tér, pojedzie na drugi koniec Budy do Budafok, a tramwaj nr 59, który od cmentarza komunalnego Farkasrét jeździ do palcu Moszkva tér pojedzie dalej do Hűvösvölgy. Z Hűvösvölgy trzecia, nowa linia tramwajowa pobiegnie do dworca MÁV Kelenföldi p.u. W sumie BKV stara się ułatwić życie pasażerom przez zminimalizowanie przesiadek.
Nowością jest to, że wkrótce rozpocznie się przebudowa północnego mostu kolejowego stolicy na dwutorowy i dlatego pociągi z Ostrzychomia nie będą już dochodzić do dworca Budapest-Nyugati p.u. a za stacją Óbuda skręcą na trasę kolei dojazdowych BHÉV w kierunku Mostu Małgorzaty i placu Batthány tér. Jeżeli nowa linia kolejowa sprawdzi się, MÁV po przebudowie mostu i linii do Ostrzychomia, którą do Piliscasba zelektryfikuje zachowa połączenie do atthány tér, zwracając także połączenie do dworca Nyugati. W dalszym ciągu trwa obława na pasażerów bez biletów. BKV zaangażowało na etat kontrolerów biletowych 75 byłych sokistów, tak więc ilość kontrolerów wzrosła już do 225 osób.
Zdjęcia: autor


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Budapeszt
BKV
Węgry
linia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....