TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warszawa, Kraków, Gdynia: Mamy maseczki dla kierowców
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.04.2020 12:00:38
Warszawa, Gdynia, Kraków: Mamy maseczki dla kierowców; fot. MPK Kraków

W czwartek, 16 kwietnia wchodzi obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Nowe przepisy obejmą także kierowców autobusów i motorniczych. O apelu IGKM o wyłączeniu kierowców oraz motorniczych pisaliśmy TUTAJ. Zobaczymy, jak będzie  - wieczorem mają być podane szczegóły - ale lepiej być przygotowanym.

Sprawdzamy, jak "maseczkowe" przygotowania wyglądają w trzech wybranych miastach.

Warszawa

Jak informuje stołeczny magistrat, miasto zapewniło maseczki urzędnikom oraz kierowcom autobusów i motorniczym tramwajów.

-"Miasto zapewniło maseczki urzędnikom oraz kierowcom autobusów i motorniczym tramwajów. Kupiło je także dla szpitali i wolontariuszy. Nie będzie rozdawało ich mieszkańcom – wynika z odpowiedzi ratusza na pytania przesłane przez PAP.

Rzecznik ratusza Karolina Gałecka poinformowała, że w związku z nowymi zaleceniami rządu planowane jest "zwiększenie liczby kupowanych maseczek, rozszerzając jednocześnie ich asortyment o maseczki wielorazowego użytku".

Wskazała, że "jeśli chodzi o kierowców komunikacji miejskiej to maseczki dla nich zapewniane są bezpośrednio przez przewoźników". Poinformowała, że miasto nie otrzymało "sygnałów, by były problemy z ich ilością". "Na bieżąco monitorujemy sytuację i w miarę naszych możliwości dostarczamy środki ochrony osobistej do potrzebujących placówek" - oznajmiła.

Kraków

MPK Kraków wyposażyło już wszystkich kierowców i motorniczych w maseczki. Prowadzącym zostały również po raz kolejny rozdane środki dezynfekujące. Cały czas dla pracowników wydawane są także jednorazowe rękawiczki.

Przypomnijmy, że w trosce o bezpieczeństwo prowadzących, krakowskie MPK podejmuje wiele działań:

  • od 10 marca kierowcy i motorniczowie nie sprzedają biletów w autobusach i tramwajach.

  • 11 marca w każdym autobusie oraz w tramwajach, w których nie ma zamkniętych kabin, zostały wprowadzone specjalne wydzielone strefy.

  • punkty socjalne zlokalizowane na pętlach, w których mogą odpocząć prowadzący, są systematycznie dezynfekowane przy użyciu odpowiednich środków. Dla prowadzących są tam także na bieżąco dostarczane środki dezynfekujące i higieniczne.

  • 13 marca zarząd MPK SA wprowadził obowiązkowe, profilaktyczne badanie temperatury u wszystkich pracowników, w tym także u prowadzących. Osoby, u których zostanie zaobserwowana temperatura powyżej 38 stopni Celsjusza zostaną odesłane do domu z zaleceniem kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

  • 7 kwietnia MPK rozpoczęło szycie maseczek m.in. dla prowadzących

Gdynia

Tuż po świętach wielkanocnych na ulice Gdyni wyruszyły dwa nietypowe autobusy, na których przednich maskach pojawiły się wielkie maseczki. Dodatkowo na ich wyświetlaczach pojawią się ponadto dwa napisy: "NOŚ MASKĘ" oraz "ZAKRYJ USTA I NOS".

W ten sposób pomorskie miasto promuje stosowanie osłon twarzy, które – przypomnijmy – już od najbliższego czwartku będzie obowiązkowe w przestrzeni publicznej w całym kraju i może okazać się kluczowe w zwolnieniu rozwoju pandemii koronawirusa.

Dodajmy, że tę najnowszą, maseczkową akcję Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej przeprowadziło wspólnie ze spółką MAN Truck & Bus Polska, która jesienią zeszłego roku dostarczył do Gdyni 55 pojazdów MAN Lion`s City.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza gdyńska akcja, która promuje korzystanie z maseczek w czasie pandemii – pod koniec zeszłego tygodnia swoje "twarze" osłoniły też gdyńskie pomniki, zachęcając do odpowiedzialnej postawy.

Pasażerowie korzystający z usług ZKM Gdynia mogą natomiast już od ponad dwóch tygodni bezpiecznie jeździć regularnie dezynfekowanymi pojazdami i korzystać z odkażanych przystanków, dodatkowo Gdynia jeszcze przed rządowym rozporządzeniem, jako pierwsza w Polsce zastosowała bezpieczne odległości zajmowanych siedzeń i uruchomiła system monitorowania napełnień pojazdów komunikacji miejskiej.

Od początku marca wyłączono funkcję tzw. "ciepłego guzika" do otwierania drzwi oraz zablokowano korzystanie z pierwszej pary drzwi i odizolowano kierowców od pasażerów. Na najbardziej obciążonych liniach wykorzystywane są rezerwowe autobusy i trolejbusy. Na trasę wyjechał też zabytkowy Mercedes, który po bezpiecznym wyłączeniu części miejsc siedzących może pomieścić więcej pasażerów jednocześnie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rząd
kierowca
MPK Kraków
MZA Warszawa
PKA Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....