TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warszawa-Kraków, czyli 19 zł do 9 zł
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 14.04.2015 15:02:08 2 komentarze
Warszawa-Kraków, czyli 19 zł do 9 zł

Estoński Lux Express uruchomił promocję na wiosenne podróże między Warszawą a Krakowem i zaoferował bilety w cenie 19 zł za podróż od 20 kwietnia do 14 czerwca. W odpowiedzi PolskiBus.com proponuje na tej trasie cenę 9 PLN (+1 PLN opłaty rezerwacyjnej). Aby skorzystać z oferty Lux Express należy dokonać zakupu od 14 do 17 kwietnia i podać kod rabatowy: lux19. Tak tanie bilety obowiązują zarówno w relacji Warszawa - Kraków, jak i Kraków ?Warszawa. /

Jak podkreśla Lux Express liczba promocyjnych biletów jest ograniczona. Estończycy dodatkowo zachwalają swoje autobusy Irizar i6 jako gwarantujące najwięcej przestrzeni na nogi, a także jako jedyne na naszym rynku oferujące dostęp do pokładowego centrum rozrywki (poprzez dotykowe tablety zamontowane w oparciu każdego fotela). Jednak najważniejszym argumentem jest czas podróży: Lux Express wg rozkładu jazdy wykonuje kursy w tej relacji w ciągu rekordowych 4 godzin 25 minut. Z kolei PolskiBus jedzie o pół godziny dłużej, ale zatrzymuje się w Radomiu i Kielcach. Warto tutaj zauważyć, że promocja biło-czerwonego przewoźnika dotyczy tylko bezpośrednich połączeń. Jeżeli kupimy kurs z Krakowa do Radomia czy Kielc zapłacimy zdecydowanie drożej niż do Warszawy. Ponadto przewoźnik podkreśla, że oferuje na tej trasie 10. dogodnymi połączeń, a jego autokary mają możliwość zabrania wózka inwalidzkiego. I to jest rzeczywiście konkretny argument. Lux Express tego nie ma. Natomiast obie firmy oferują uchylne wygodne skórzane fotele, klimatyzację, toaletę, bezpłatne Wi-Fi czy gniazdka elektryczne. To jest już standardem.

Tak ostro konkurencja powoduje, że pasażerowie mogą tylko zacierać ręce. A to dopiero początek cenowej wojny. Lux Express planuje dalszą ekspansję na krajowych liniach, a zapewne za moment pojawi się u nas także niemiecki gigant ?MeinFernbus FlixBus, który jak na razie jest zajęty ekspansją w Europie Zachodniej i uruchamia nowe połączenia do Paryża i Holandii.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lux Express
PolskiBus.com
Kraków
Warszawa
  • Piotr – 14.04.2015

    Wygodne fotele to oferuje Lux Express, ale nie Polski Bus...

  • Łukasz z Olkusza – 15.04.2015

    Ostatnio jechałem PolskimBusem do Warszawy z Krk. Wyjechaliśmy 10:30 na miejscu byliśmy o 16:15. Teraz w PB - gdy wjeżdżamy do Kielc i Radomia - nie ma szans na "zmieszczenie sie" w wyznaczonym czasie. Wracałem LuxExpresem. Wyjazd z Warszawy 23:30. W Krk byliśmy o godz. 3:25. W środku kawa, herbata gratis. Miejsca na nogi 2 x tyle co w PB. No i centrum rozrywki na tabletach. Lux jest bezkonkurencyjny... Warto zapłacić więcej a jechać w warunkach naprawdę europejskich.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....