TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warszawa: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej kupi autobus do przewozu ratowników
- Opublikowano: 21.12.2019 12:06:39

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie informuje o ogłoszonym przetargu na dostawę autobusu do przewozu ratowników

Dane zamawiającego:

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie

Tel. +48 225595210

Fax. +48 225595203

E-mail logistyka@mazowsze.straz.pl

WWW www.straz.pl

Przedmiot zamówienia:

Dostawa autobusu do przewozu ratowników

Wymagania ogólne:

1. Pojazd musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. "Prawo o ruchu drogowym" (Dz. U. z 2018 r., poz.190, z późn. zm.), wraz z przepisami wykonawczymi do ustawy oraz posiadać świadectwo homologacji.

2. Pojazd musi być wyposażony w:
- Na przedniej części dachu pojazdu dwa sygnały świetlne uprzywilejowane z bezbarwnym kloszem (przeźroczyste) świecące na niebiesko montowane na magnes lub wpinane w gniazdo gwarantujące szybki i łatwy montaż/demontaż w technologii LED, o wysokości nie większej niż 80 mm (dokładne sposób i miejsce montażu zostanie ustalony pomiędzy stronami na etapie realizacji zamówienia na wniosek Wykonawcy).

- Urządzenie dźwiękowe (min. 3 modulowane tony zmieniane przyciskiem sygnału przy kierownicy) wyposażone w funkcję megafonu. Wzmacniacz o mocy min. 200 W wraz z głośnikiem o mocy min 200 W lub 2x100 W - głośnik do montażu wpuszczanego w zderzaku lub w masce silnika pojazdu Miejsce zamocowania sterownika i mikrofonu w kabinie zapewniające łatwy dostęp dla kierowcy. Szczegóły dotyczące miejsca montażu zostaną ustalone pomiędzy stronami na etapie realizacji zamówienia na wniosek Wykonawcy. Za zgodą Zamawiającego dopuszcza się równoważne rozwiązania techniczne zaproponowane przez Wykonawcę w trakcie realizacji zamówienia (wymaga to bezwzględnej zgody Zamawiającego). Wartość ciśnienia akustycznego w pojeździe (mierzona z poziomu fotela kierowcy), przy włączonej sygnalizacji dźwiękowej maksymalnie 85 dB (dotyczy wszystkich rodzajów sygnałów z wyłączeniem "AIR-HORN").

- Dodatkowe dwie lampy sygnalizacyjne kierunkowe zamontowane z przodu pojazdu. Każda lampa wyposażona w minimum 6 LED. Soczewka światła
z bezbarwnym kloszem (przeźroczyste) świecące na niebiesko (dokładne sposób i miejsce montażu zostanie ustalony pomiędzy stronami na etapie realizacji zamówienia na wniosek Wykonawcy).

- Dodatkowe po dwie lampy sygnalizacyjne LED po bokach pojazdu oraz z tyłu. Każda lampa wyposażona w minimum 6 LED. Soczewka światła
z bezbarwnym kloszem (przeźroczyste) świecące na niebiesko (dokładny sposób i miejsce montażu zostanie ustalony pomiędzy stronami na etapie realizacji zamówienia na wniosek Wykonawcy).

- Z tyłu pojazdu lampa sygnalizacji magnes lub wpinana w gniazdo gwarantujące szybki i łatwy montaż/demontaż w technologii LED z bezbarwnym kloszem (przeźroczyste) świecące na niebiesko (dokładne sposób i miejsce montażu zostanie ustalony pomiędzy stronami na etapie realizacji zamówienia na wniosek Wykonawcy), o wysokości nie większej niż 80 mm. Pojazd musi być wyposażony w wyłącznik tylnej lampy alarmowej w przypadku jazdy w kolumnie.

- Z przodu i z tyłu pojazdu światła przeciwmgielne.

- Oświetlenie komory silnika oraz dodatkowe gniazdo 12V lub 24V.

- Oświetlenie wnętrza luków bagażowych.

3. Pojazd wyposażony w silnik produkowany seryjnie, o zapłonie samoczynnym z turbodoładowaniem, spełniający wymagania czystości spalin według normy min. EURO 6 i mocy nie mniejszej niż 270 kW. Silnik ulokowany w tylnej części pojazdu. W przypadku osiągania normy czystości spalin poprzez zastosowanie płynu AdBlue, pojemność zbiornika płynu nie mniejsza niż 35 l.

Uwaga:
Punktacja, za każde dodatkowe 1kW mocy silnika ponad 270 kW 1 pkt. Maksymalnie można uzyskać 30 pkt.(Ocena max. do 300 kW).
W formularzu ofertowym należy podać oferowaną moc pojazdu, w przypadku braku wskazania mocy Zamawiający przyjmie do oceny ofert moc 270 kW przyznając 0 pkt. Uzyskanie 0 pkt. w przedmiotowym kryterium nie eliminuje oferty z dalszej oceny.

4. W pojeździe należy zastosować ogumienie bezdętkowe na stalowych lub aluminiowych felgach. W przypadku zaoferowania felg stalowych pojazd musi posiadać chromowane kołpaki. Pojazd wyposażony w pełnowymiarowe koło zapasowe, przewożone w autobusie. Należy dokonać oznakowania ciśnienia wymaganego w ogumieniu (poprzez np. naklejenie wartości na błotniku).

5. Lusterka zewnętrzne ogrzewane i sterowane elektrycznie. Zewnętrzne lusterko szerokokątne po prawej stronie. Dopuszcza się stertowanie ręczne luterka dojazdowego krawężnikowego przedniego.

6. Pojemność zbiornika paliwa min. 340 dm3.

7. W przedziale kierowcy zainstalowany radiotelefon przewoźny posiadający wyświetlacz min. 14 znakowy LCD, przystosowany do pracy na kanałach analogowych i cyfrowych (dla kanału analogowego: praca w trybie simpleks i duosimpleks, dla kanału cyfrowego: modulacja dwu szczelinowa TDMA o szerokości kanału 12,5 kHz zgodnie z protokółem ETSI TS 102 3611,2,3 wbudowane moduły Select 5 oraz moduł GPS, wyposażony w mikrofonogłośnik z klawiaturą numeryczną z dodatkowym zewnętrznym głośnikiem. Autobus wyposażony w instalację antenową dostrojoną do częstotliwości 149 MHz dla której, współczynnik fali stojącej powinien być nie większy niż 1,2. Kabel antenowy o impedancji falowej 50Ω powinien posiadać ekran w postaci gęstego oplotu miedzianego oraz żyła gorąca typu linka wykonana z miedzi. Do modułu GPS radiotelefonu należy podłączyć antenę zamontowaną na dachu w miejscu gwarantującym widoczność satelitów. Instalacja zasilająca radiotelefon powinna być poprowadzona bezpośrednio z akumulatora w pobliżu którego powinno znajdować się odpowiednio dobrane zabezpieczenie prądowe, znajdujące się nie dalej niż 500mm liczonych po kablu bieguna dodatniego od klemy akumulatora. Instalacja powinna być prowadzona w peszlu z dala od źródeł ciepła i zakłóceń elektro magnetycznych oraz miejsc możliwych uszkodzeń mechanicznych. Do Zamawiającego należy dostarczyć interfejs kablowy oraz oprogramowanie z licencją ważną bezterminowo, umożliwiający programowanie radiotelefonu przez wszystkie możliwe interfejsy programujące (np. tylne złącze akcesoriów, przednie gniazdo mikrofonogłośnika) na komputerze klasy PC kompatybilny z systemem operacyjnym Windows 7 Professional 64 i 32 bit (będącym w posiadaniu Zamawiającego) wyposażonym w interfejs USB 2.0. Radiotelefon powinien być zaprogramowany zgodnie z dostarczoną po podpisaniu umowy obsadą kanałową. 250 programowalnych kanałów. Zamawiający nie dopuszcza zamontowania radiotelefonu na podszybiu pojazdu. Antena do radiotelefonu zamontowana na dachu w miarę możliwości jak najdalej od sygnalizacji świetlnej. Antena wyposażona w element elastyczny – sprężynę oraz przegub zabezpieczany "motylkiem" umożliwiający położenie anteny – promiennika wzdłuż dachu pojazdu.

8. Ilość miejsc min. 49 + 2 (pilot i kierowca).

9. Kolumna kierownicza z regulacją położenia w minimum dwóch płaszczyznach i blokadą. Wspomaganie układu kierowniczego.

10. Maksymalna prędkość na najwyższym biegu nie mniej niż 100 km/h. Pojazd wyposażony w wymagane systemy elektroniczne gwarantujące osiągnięcie wskazanej prędkości minimalnej.

11. Pojazd wyposażony co najmniej w:

- Tachograf cyfrowy.

- Tempomat (aktywny - utrzymujący odległość od pojazdu poprzedzającego z funkcją awaryjnego zatrzymywania pojazdu w przypadku wykrycia niebezpieczeństwa) ze sterowaniem w kierownicy lub kolumnie kierownicy.

- System hamowania awaryjnego. Asystent pasa ruchu sygnalizowany akustycznie bądź poprzez wibrację z możliwością dezaktywacji.

- Gniazdo USB z funkcją do ładowania np. telefonu komórkowego.

- Zapalniczka 24 V w obszarze tablicy rozdzielczej.

- Elektroniczny immobilizer.

- Schowek zamykany w obszarze półki bagażowej lewej przedniej.

12. Pojazd wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową włączonego biegu wstecznego. Dopuszcza się światło cofania jako sygnalizację świetlną. Pojazd wyposażony w kamerę monitorującą strefę martwą (niewidoczną dla kierowcy) z tyłu pojazdu. Kamera powinna być przystopowana do pracy w każdych warunkach atmosferycznych mogących wystąpić na terenie Polski oraz posiadać osłonę minimalizującą możliwości uszkodzeń mechanicznych. Obraz z kamery cofania wyświetlany na desce rozdzielczej – wyświetlacz o średnicy min. 7''. Kamera uruchamiana automatycznie po załączeniu biegu wstecznego. Dodatkowo włącznik kamery na desce rozdzielczej w zasięgu pola pracy kierowcy.

13. Jeżeli zajdzie taka potrzeba Wykonawca dokona w pojeździe montażu modułu lokalizacji pojazdów z graficznym terminalem statusów dostarczonym przez Odbiorcę lub Użytkownika na etapie realizacji zamówienia lub wykona wyprowadzenia przewodów do jego montażu. Na etapie realizacji zamówienia Zamawiający przekaże przedmiotową informację na wniosek Wykonawcy. W przypadku montażu lub wyprowadzenia instalacji dokładny sposób i miejsce montażu/wyjścia instalacji zostanie ustalony pomiędzy stronami na etapie realizacji zamówienia na wniosek Wykonawcy)

14. Kolorystyka

- elementy podwozia czarne,

- błotniki i zderzaki białe,

- kabina i zabudowa kolor czerwony.

Pojazd musi być oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej zgodnie z zarządzeniem nr 3 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 29 stycznia 2019 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. Dane dotyczące oznaczenia zostaną przekazane w trakcie realizacji zamówienia na wniosek Wykonawcy.

15. Gabaryty pojazdu nie większe niż:

- długość max. 12500 mm,

- szerokość max. 2550 mm,

- wysokość max. 3870 mm (bez sygnalizacji świetlnej dodatkowej).

Uwaga:
Punktacja wysokości pojazdu: Za każde pełne 50 mm poniżej wskazanego maksimum - 5 pkt. Maksymalnie można uzyskać 20 pkt.
W formularzu ofertowym należy podać oferowaną wysokość pojazdu. W przypadku braku podania wysokości pojazdu do oceny ofert Zamawiający przyjmie wysokość maksymalną dopuszczoną SIWZ przyznając 0 pkt. Uzyskanie 0 pkt. w przedmiotowym kryterium nie eliminuje oferty z dalszej oceny.

16. Wysokość wnętrza w przejściu min. 1900 mm w najmniej korzystnym punkcie (bez stopnia wejściowego na fotele mierzona w najmniej korzystnym miejscu).

Uwaga:
Punktacja wysokości wnętrza pojazdu w przejściu w najmniej korzystnym punkcie z wyłączeniem stopni wejściowych na fotele). Za każde pełne 50 mm powyżej wskazanego minimum - 5 pkt. Maksymalnie można uzyskać 20 pkt. W formularzu ofertowym należy podać oferowaną wysokość w przejściu.
W przypadku braku podania przedmiotowej wysokości do oceny ofert Zamawiający przyjmie wysokość minimalną dopuszczoną SIWZ przyznając 0 pkt. Uzyskanie 0 pkt. w przedmiotowym kryterium nie eliminuje oferty z dalszej oceny.

17. Pojazd fabrycznie nowy, wyprodukowany w 2019 lub 2020 roku.

Wymagany termin realizacji zamówienia:

Przewidywany termin otwarcia ofert: 9 styczeń 2020 r.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ogłoszony
tabor
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej
Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....