TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warszawa, Częstochowa i Tychy z najlepszymi firmami komunikacyjnymi
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.11.2016 08:30:53 11 komentarzy
Metro, MZA, Częstochowa i Tychy na podium najlepszym firm komunikacyjnych

Znamy wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej za rok 2016, organizowanego przez "Strefę Gospodarki", niezależny, zewnętrzny dodatek dystrybuowany z "Dziennikiem Gazeta Prawna".

W konkursie najwyżej oceniono Metro Warszawskie Sp. z o.o., a następnie firmy autobusowe Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. w Warszawie i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie Sp. z o.o.. Trzecie miejsce zajęła firma Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Tychach

Tegoroczny ranking oceniał następujące elementy działalności:

 • dane finansowe,

 • wykorzystanie środków unijnych,

 • struktura taborowa,

 • liczba przewiezionych pasażerów ,

 • wielkość siatki połączeń,

 • działalność promocyjna spółki,

 • działalność na rzecz lokalnej społeczności,

 • i inne elementy wpływające na działalność spółki.

Ranking ma na celu pokazanie czołowych przedstawicieli tak newralgicznych i ważnych w funkcjonowaniu lokalnych społeczności firm, jakimi są przedsiębiorstwa obsługujące transport publiczny. Poniżęj TOP5 Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej za rok 2016:

1.Metro Warszawskie Sp. z o.o.

2.Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. w Warszawie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie Sp. z o.o.

3.Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Tychach

4.Tramwaje Śląskie S.A.

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu Sp. z o.o.

5.Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZA Warszawa
MPK Częstochowa
PKM Tychy
konkurs
 • Krrrytyk – 09.11.2016

  Hahaha śmieszny to ranking, skoro tuż za podium są Tramwaje Śląskie. Ale nie, w sumie to zasłużenie, to czwarte miejsce to pewnie zasługa struktury taborowej ;)

 • bun – 09.11.2016

  MZK Toruń. chyba za największa liczbę Jelczy w zajezdni.

 • Medalik – 09.11.2016

  Śmiać się,płakać, czy zadać sobie pytanie w stylu: czy dziennikarze GP byli na jakiejś grubbej imprezie przed podaniem wyników i wszystko im się poplątało?..... A może ktoś zamówił taki właśnie artykuł z takimi właśnie kryteriami oceny, za które dobrze zapłacił? Nie będę oceniać pozostałych "medalistów" bo poza MW nie miałem do czynienia z innymi przewoźnikami.... MPK Cz-wa może, zaznaczam MOŻE i dobrze wykorzystała środki unijne ( zakup 7miu Twistów, budowa niespełna 5km podwójnego torowiska i 40 gazowych hybryd, które więcej stały niż jeździły d**y nie urywa, może zamówienie SU4 jest pozytywem... Nie wiem zobaczymy jak dojadą..) i m.in. dzięki temu ma niezły wynik finansowy... Rozległa siatka połączeń... Hmm no tak. To mogłoby się zgadzać, jednak przejechanie 12km, z trzema przesiadkami w czasie 1,5h to raczej porażka, niż powód do dumy... Brak możliwości przejazdu trasy na jednym bilecie (teoretycznie jest to możliwe kupując bilet czasowy, jednak niezgranie rozkładów jazdy w miejscach, w których mieszkańcy najczęściej się przesiadają skutecznie to uniemożliwia....) Komfort podróży: tych 40 solbusów, które zapewne punktują w kategorii "struktura taborowa" nie ma nawet klimatyzacji dla przestrzeni pasażerskiej...Zapytajmy mieszkańców co sądzą o komunikacji publicznej w w.w miastach.... Jestem pewien, że wyniki oceny osób, które na co dzień z niej korzystają będą odmienne....

 • solaris2284 – 09.11.2016

  to jest jakiś cud,że nie wygrało najlepsze pod każdym względem ,ostatnio wszędzie wyróżniane MPK Lublin he,he...

 • Warszawa – 09.11.2016

  Jestem miłośnikiem jak i pasażerem. Najgorsze w Warszawie są autobusy marki Solbus. W większości nich jest problem z klimatyzacją w tylnej części pojazdu. W Solbusach przegubowych jest szpara między silnikiem a przedziałem pasażerskim i w lato wylatuje chyba 40 stopni, można spokojnie zeszyt włożyć 16-kartkowy. Natomiast przegubowe LNG są tak głośne, że nie da rady człowiek wytrzymać podczas długiej podróży.

 • Ja – 10.11.2016

  No widzisz,tam nie ma bezposredniego polaczenia z komora silnika... A wiesz ile jest w komorze silnika? To ja Ci powiem: miedzy 85 a 95 stopni,czyli tyle, ile ma silnik w trakcie pracy... Siadaj z przodu! He,he...

 • Ja – 10.11.2016

  A, i tam powinno wylatyeac tyle samo latem co zima, bo temperatura pracy tego samego silnika sie nie zmienia, znawco!

 • Pro – 10.11.2016

  Zgadzam się, Solbusy to porażka. O samym MZA raczej nie mogę powiedzieć złego słowa - idealnie nie jest, ale w spółce zarządzającej ~1400 autobusami nie da się kontrolować każdego pojazdu. Jedyna wkurzająca rzecz to niektórzy kierowcy, którzy zapominają, że nie wiozą ziemniaków. Interesuję się komunikacją i rozumiem zmęczenie pracą oraz korki na drogach, ale człowiek szukający takiej pracy musi się liczyć z odpowiedzialnością. Nie ma wpływu na sytuacje, gdy ktoś wyjedzie przed maskę i trzeba gwałtownie hamować, ale jak gość jedzie powoli w niewielkim korku i wciska hamulec do oporu co kilka sekund aż wszyscy się prawie przewracają to już jest przesada.

 • Dev – 12.11.2016

  Ja jako mieszkaniec Częstochowy dodam, że sama firma może zasługuje na to ale sam układ komunikacyjny leży i kwiczy i obsługa jego. Mieszkam na dzielnicy w której mieszka około 3500 ludzi plus gmina , z ktorej jezdzi sporo ludzi.Nie jest może to dużo ale dla mnie śmieszne jest trochę że mam dwie linie o trasie pokrywającej się w 80%, jeżdżącej w takcie 2x na h i różnica między nimi to 10 minut. Chcąc dojechać do domu jak nie zdążę na 1 to na drugi też i musze stać ponad 20 minut nie wliczając opóźnień które są normalne nawet po 10 minut. Dodatkowo z powodu coraz mniejszej liczby przegubów jeżdżę solówkami gdzie nie ma miejsca w godzinach szczytu. Niestety komunikacja jest dobra od bardziej środkowych części miasta gdzie linie się zbieraja i autobus wypada co kilka minut.

 • MK – 13.11.2016

  Niestety obecnie w Cz-wie z MPK jest więcej problemów. Brak pojazdów do obsługi tras, hybrydy niestety w większości stoją unieruchomione w zajezdni. Kłopot z sewisem hybryd bo firma Sobus chyba już nie istnieje?! Inna sprawa to samozadowolenie urzędników z MPK i UM. Robienie dziwnych ankiet skonstruowanych tak, aby wynik był znany przed ich rozpoczęciem - nie chcemy nowych lini tramwajowych ?! Poza tym chora sytuacja w mieście już od kilku lat: do centrum wjeżdżają auta osobowe, ale autobusy MPK już nie. Autobusy robią niezrozumiałe dla pasażerów pętle wokół centrum, zlikwidowano dawne naturalne centra przesiadkowe np Plac Daszyńskiego. I można by tak jeszcze dalej, ale czy to coś zmieni. W Częstochowie od strony pasażera wygląda to żle. Od strony urzędników super.

 • ninikni – 20.11.2016

  "wykorzystanie środków unijnych," - no proszę was, nagroda za sprzyjanie niemieckim interesom?? A mpk czewa niby za co?? Za "najnowocześniejszą" rzekomo komunikację która od roku nie działa. Wolę tą "zacofaną, faszystowską, prymitywną" która potrafi dowieźć ludzi tam gdzie chcą.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....