TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warsaw Bus Expo: Systemy Autobusowe [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.04.2016 13:00:19 2 komentarze
Warsaw Bus Expo: Systemy Autobusowe [FILM]

Targi to nie tylko producencie autobusów, ale także szeroka oferta w zakresie komponentów. O blokadach alkoholowych i systemach ppoż. rozmawialiśmy z Rafałem Misztalskim z Systemów Autobusowych.

Aktualnie firma oferuje w tym zakresie dwie marki FiwaGuard (autonomiczny system gaśniczy) oraz Autowatch (blokady alkoholowe). Ten drygi temat jest zdecydowanie bardziej nośny, także zaczynamy od walki z antyalkoholowej profilaktyki, którą na największa skale w Polsce stosuje MZA Warszawa oraz Szczecin.

Autowatch w zakresie autobusów proponuje urządzenie 720 TAB. Umożliwia ono rozruch pojazdu jeśli po przeprowadzonej próbie stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu (BRAC) jest powyżej ustanowionej prawem granicy. Urządzenie może również zażądać powtarzania próbek, gdy pojazd jest w ruchu do badania spożycia alkoholu w czasie jazdy. W takim przypadku jeżeli kierowca nie przejdzie testu, wynik może być przekazywany za pośrednictwem sieci GSM do centrum sterowania, a pojazd zostanie unieruchomiony zaraz po wyłączeniu zapłonu. Wszystkie zdarzenia, pozytywne lub negatywne, są przechowywane w pamięci urządzenia. Dodatkowo 720 TAB może raportować przy użyciu GSM w czasie rzeczywistym

Z kolei FiwaGuard to autonomiczny system gaśniczy charakteryzujący się wysoką skutecznością w wykrywaniu i gaszeniu pożarów. W przypadku pożaru przewód detekcyjny FiWaGuard ulega przepaleniu aktywując zawór butli i uwalniając dystrybucję środka gaśniczego systemem dysz gaśniczych. Środek gaśniczy szybko wypełnia obszar w którym zostały zainstalowane dysze. Absorbuje pozostałe łatwopalne płyny i oleje zapobiegając powtórnemu zapłonowi. Proszek gaśniczy jest nie toksyczny, odpowiedni do użycia w przypadku pożarów spowodowanych prądem elektrycznym oraz wszelkimi cieczami łatwopalnymi.

System zaopatrzony jest w czujnik ciśnieniowy podłączony do centralki sterującej wizualną i dźwiękową informacją dla kierowcy. Przewód detekcyjny FiWaGuard nadaje się do wykrywania ognia w autobusach ponieważ toleruje wszelkiego rodzaju wibracje, zanieczyszczenia i ekstremalne temperatury w jakich pracują pojazdy. Dzięki pneumatycznemu sterowaniu do aktywacji nie wymaga żadnej energii elektrycznej i nie wywiera dodatkowego obciążenia systemu elektrycznego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warsaw Bus Expo
targi
Autowatch
Systemy Autobusowe
  • strażak sam – 09.04.2016

    Umożliwia ono rozruch pojazdu jeśli po przeprowadzonej próbie stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu (BRAC) jest powyżej ustanowionej prawem granicy. Ludzie co za bzdury znowu wypisujecie polecam czytać tekst po napisaniu a przed umieszczeniem

  • trzeźwy – 10.04.2016

    popieram

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....