TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warsaw Bus Expo: Polska premiera autobusu eCitaro!
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.02.2019 10:00:32
Warszaw Bus Expo: Polska premiera eCitaro!

Mercedes zaczyna się elektrycznie rozkręcać. W fabryce w Mannheim ruszyła seryjna produkcja autobusów eCitaro, , a koncern zapowiada testy tych pojazdów w Luksemburgu, Francji i Polsce. Nie znamy szczegółów krajowych testów, ale stawiamy na MZA Warszawa.

Na pewno będziemy mogli zobaczyć - i to już 13 marca - pierwszy elektrobus z logo Mercedes-Benz w Polsce - na targach Warsaw Bus Expo w Nadarzynie. Pojazd pojawi się na stoisku EvoBus Polska, w hali F, gdzie będzie towarzyszył pozostałym autobusom - także z marki Setra , która w tym czasie organizuje paneuropejski test swoich autokarów dla jurorów konkursu "Coach of the Year". Warszawa i targi w Nadarzynie będą jednymi z przystanków Setra East-Europe-Test Drive i dlatego spodziewamy się silnej autokarowej reprezentacji i to na najwyższym poziomie. Ekspozycji pojazdów mają towarzyszyć także praktyczne, zewnętrzne testy systemów bezpieczeństwa. Zapraszamy!

Elektryczna gwiazda

Na pewno pokaz Mercedes-Benz eCitaro w Polsce będzie jednym z ważniejszych tegorocznych wydarzeń w branży. To też jeden z elementów nowej strategii Daimlera, aby jak największa liczba europejskich operatorów mogła ocenić przydatność elektrycznego autobusu do codziennego użytku. To wszystko wiąże się z faktem, że fabryka w Mannheim osiągnęła już seryjną gotowość i czas na realizację zamówień.

Pierwsze seryjnie produkowane autobusy elektryczne Mercedes-Benz eCitaro od kilku tygodni działają w transporcie publicznym w Hamburgu i Heidelbergu. W nadchodzących tygodniach w Niemczech zostaną oddane do użytku kolejne egzemplarze. Firma otrzymała też pierwsze zamówienia z sąsiednich rynków europejskich. Generalnie jednak - jak ocenia sam Daimler - nie ma jeszcze sprzedażowego boomu na elektrobusy ze strony europejskich firm transportu publicznego. Zdaniem koncernu może to wynikać z faktu, że przejście na napęd elektryczny i zapewnienie niezbędnej infrastruktury jest bardziej skomplikowane niż pierwotnie było to planowane.

Dlatego ten przejściowy moment marka Mercedes-Benz chce wykorzystać na intensywną promocję i testy eCitaro w Europie. Kilka demonstracyjnych ebusów będzie jeździć w Luksemburgu, Francji i w Polsce. Tam zostaną zintegrowane z lokalnymi autobusami, aby przekonać lokalne firmy  o ich właściwościach i przydatności do codziennego użytku. Oczywiście czekamy na szczegóły co do polskich testów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Warsaw Bus Expo
elektrobus
Mercedes
Setra
autokar
bezpieczeństwo
 • Konrad Filip – 26.02.2019

  Ale to już było? Na Transexpo? ;)

 • Wawerskie Linie Autobusowe – 26.02.2019

  Z chęcią wezmę do MZA na R3 :)

 • Mateusz Włodarczyk – 26.02.2019

  Do Stolicy z nim

 • Czarek Czarosław Kamiński – 26.02.2019

  Wyczuwam testy w Gdańskie Autobusy i Tramwaje ;) Będziemy mieli elektryka? :D

 • Krzysztof Kawa – 27.02.2019

  Evobus dość mocno ostatnio współpracuje z Mobilisem i MPK Kraków, więc może i Kraków będzie polem do testów.

 • Joel Morawiak – 28.02.2019

  Przydały by się testy w MPK Wrocław, jest w MPK Wrocław 42 sztuki O530G, 56 sztuk O530, 40 sztuk O530G C2 , 20 sztuk O530 C2, O530G C2 prototyp i O530K II. A nie długo będzie jeszcze 50 sztuk co najmniej O530G C2

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....