TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warsaw Bus: EvoBus podsumowuje i zapowiada elektryki
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.03.2017 18:28:57 5 komentarzy
Warsaw Bus: EvoBus podsumowuje i zapowiada elektryki

22 marca 2017 r., podczas konferencji prasowej na targach Warsaw Bus, zarząd firmy EvoBus Polska podsumował dobry, ubiegły rok. Zdaniem firmy w tym roku cały polski rynek, jak i pozycja na nim marek Mercedes-Benz i Setra powinny wyglądać podobnie jak w 2016 r.

W 2016 r. spółka EvoBus Polska sprzedała łącznie 327 autobusów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej ośmiu ton. Równie prężnie rozwijała się sprzedaż autobusów używanych, realizowana przez markę BusStore z ponad 60 sztukami pojazdów zakupionychw ramach oferty EvoBus Polska.

-"Jesteśmy bardzo zadowoleni z podsumowania 2016 roku. Wiele osiągnęliśmy i chcemy nadal utrzymywać naszą pozycję na rynku intensyfikując jednocześnie aktywności prowadzące do spełniania oczekiwań Klientów. Nadal rozbudowujemy działalność w usługach serwisowych OMNIplus oraz w sprzedaży autobusów używanych? - powiedział Antonio Cavotta, CEO EvoBus Polska.

Dynamika turystyki

Skąd cały czas tak wysoki poziom zamawianych autokarów z logo Mercedes-Benz? Zdaniem spółki, liczba zagranicznych turystów przybywających do Europy nadal wzrasta, w skali europejskiej o 2% natomiast w samej Polsce aż o 7%. To przyczynia się m.in. do zwiększenie zapotrzebowania na usługi transportowe. Wzrost rynku przewozów dalekobieżnych z Europy Zachodniej powoduje wprowadzanie do oferty przewoźników coraz większej liczby tras z i do Polski a to ma swoje odzwierciedlenie w ruchu sprzedażowym firm produkujących autokary, w tym w EvoBus.

-"Autobusy marki Mercedes-Benz i Setra cieszą się sprawdzoną, dobrą opinią na rynku pod względem niezawodności, bezpieczeństwa i ekonomiczności. Dlatego są atrakcyjnymi produktami również dla przewoźników oferujących przewozy na trasach dalekobieżnych"- stwierdził Antonio Cavotta.

Co dalej?

EvoBus Polska oczekuje, że w roku 2017 w dalszym ciągu utrzyma się stabilna sytuacja na rynku autobusów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej ośmiu ton. Spółka spodziewa się udanego 2017 roku. Pierwsze dostawy autobusów miejskich w liczbie15 sztuk są tego sygnałem i dobrze rokują na wynik całego roku.

-"Nadal będziemy konsekwentnie pracować nad jeszcze lepszym ukierunkowaniem naszych działań na potrzeby Klientów poprzez wielorakie działania obejmujące zarówno proces sprzedażowy jak i usługi posprzedażne"- Antonio Cavotta.

Czas na elektrobusy - w 2018 r.

Kolejnym aspektem, na którym skupiają się działania Daimler Buses, jest ciągłe udoskonalanie układów napędu: Już w przyszłym roku Mercedes-Benz wprowadzi do produkcji seryjnej w pełni elektryczny autobus miejski. Prototypy są już produkowane i równolegle prowadzone są intensywne negocjacje z Klientami na temat nowych pojazdów i specyficznych wymagań ich przyszłych nabywców. W rozmowach uczestniczą eksperci z nowego działu Daimler Buses Mobility Solutions, którzy doradzają klientom w konkretnych kwestiach związanych z mobilnością elektryczną i tzw. connectivity. Pozwala to na ustalenie optymalnej konfiguracji pojazdu i precyzyjne dostosowanie autobusu do topografii miasta czy regionu, zwłaszcza w odniesieniu do pojemności akumulatorów i infrastruktury ładowania. Szczególnie rozbudowana praca trwają w kwestii ładowania pojazdów i magazynowania energii. Nie jest  wykluczone, że również w tej materii koncern będzie chciał także oferować swoje rozwiązania. Jako jedn elektryczny pakiet.

W pracach nad tworzeniem kompleksowego ekosystemu dla elektrycznych autobusów miejskich Daimler Buses czerpie także z bogatych zasobów wiedzy i doświadczeń koncernu Daimler, między innymi w zakresie infrastruktury ładowania oraz stacjonarnych magazynów energii oferowanych przez Mercedes-Benz Energy GmbH. Zwłaszcza dla operatorów miejskich linii autobusowych tego rodzaju magazyny są ważnym elementem, który warunkuje możliwość zaspokojenia dużego zapotrzebowania ich pojazdów na energię. Na początku marca Daimler zapowiedział ponadto inwestycję we wspólne przedsięwzięcie z ChargePoint, wiodącym amerykańskim producentem terminali ładowania. Posiadający ponad 33.000 punktów ładowania ChargePoint jest liderem rynku w USA i dysponuje ogromnym doświadczeniem i wiedzą w zakresie oprogramowania i sprzętu. Skorzysta na tym również Daimler Buses.

Usługi sieciowe.

Na targach IAA Nutzfahrzeuge, które odbyły się jesienią 2016 roku, Daimler Buses zaprezentował pierwszą generację Coach MediaRouter. Dzięki tej funkcjonalności podróżni uzyskują w autobusie dostęp do szybkiego internetu bezprzewodowego z odpowiednio skonfigurowaną ofertą multimedialną. Korzystając z udostępnionego łącza mogą oni oglądać filmyi seriale, słuchać muzyki lub wymieniać się zdjęciami. Dla Klientów biur wycieczkowych i biur podróży funkcje te stanowią oczywistą korzyść, będącą jednocześnie atutem marketingowym.

Jako uzupełnienie Daimler Buses oferuje swoim klientom jedyny w swoim rodzaju asortyment usług, jak na przykład pakiet serwisowy OMNIplus. W przypadku awarii Klienci OMNIpIus, korzystając z zainstalowanej aplikacji telematycznej FleetBoard, mogą przeprowadzić telediagnozę pojazdu bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Pozwala to zaoszczędzić czas działu obsługi klienta i skraca znacząco czas przestoju. Żaden inny producent nie oferuje w tej dziedzinie niczego porównywalnego.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warsaw Bus Expo
Mercedes-Benz
Setra
 • Rafał – 22.03.2017

  Trzymam kciuki dla Evobusa

 • Waluś – 22.03.2017

  Miny panów z evobusa mówią same za siebie. ...Wielki sukces 327 autobusów, a wyglądają, że ho ho

 • Jurek P. – 22.03.2017

  Nie mają pojęcia skąd wziela sie im sprzedaż turystycznych. Ceo plecie jakieś bzdury, a reszta milczy.

 • Czereśniaki z Katowickiej do łopat! – 22.03.2017

  Wszyscy na rynku wiedzą co w Wolicy piszczy, ale AC wyjeżdża i odetchną. Tylko co jak będą robić, bo tam nikt nic ....

 • Wacek – 23.03.2017

  Tylko jeszcze niech przestają nam wciskać turecki chłam...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....